Prijavljeni ste kot
14. avg. 2019
Jovanka Broz, ki je osebno spoznala številne Titove sorodnike v Posotelju, je vedno odločno zavračala trditve, da njen mož Josip Broz ni pravi Josip Broz.
13. avg. 2019
Med teorijami o ruskem izvoru Tita je še najbolj upoštevanja vredna teorija nekega anonimnega ameriškega jezikoslovca, strokovnjaka za slovanske jezike. Na podlagi glasoslovnih in oblikoslovnih značilnosti Titovega govora je trdil, da jugoslovanski predsednik govori srbohrvaščino s tujim naglasom in da je mogoče njegov materni jezik ruski ali poljski.
12. avg. 2019
Da je Josip Broz Tito Rus, so bili sprva prepričani tako Nemci kot zahodni zavezniki. Bile pa so tudi druge teorije. Tako je ameriški novinar Cyril Sulzberger še decembra 1944 v New York Times Magazinu pisal, da se govori, da se za imenom Tito skriva ženska.
11. avg. 2019
O Titu je krožilo mnogo zgodb, ki imajo skupni imenovalec: da je Josip Broz, ki se je rodil leta 1892 v Kumrovcu, umrl ali je bil umorjen oziroma ubit in da je njegovo identiteto prevzel nekdo drug.
10. avg. 2019
Poleg različnih datumov rojstva ter številnih lažnih imen in lažnih identitet dvome o pravi identiteti Josipa Broza Tita sejejo tudi njegove dokaj plemiške oziroma meščanske navade, ki jih je prevzel, čeprav je bil rojen v preprosti kmečki družini iz revnega zakotja Ogrske oziroma Hrvaške.
9. avg. 2019
Josip Broz je imel številna lažna imena, a nekatera so se prijela za stalno. Razkrivamo, kako in zakaj je postal Tito.
8. avg. 2019
O komunističnem diktatorju Josipu Brozu - Titu krožijo številne zgodbe in marsikdo dvomi v identiteto moža, ki je 35 let vladal Jugoslaviji.
7. avg. 2019
O Josipu Brozu - Titu, ki je leta 1945 v Jugoslaviji vzpostavil partijsko diktaturo, krvavo obračunal s poraženci in nato državi s trdo roko vladal do smrti leta 1980, so se spletale različne zgodbe. Tako naj bi bil v resnici Rus ali Poljak. Nekateri so trdili, da je Jud, spet drugi, da je bil nezakonski sin samega avstrijskega prestolonaslednika Franca Ferdinanda.
28. jul. 2019
Vrdoljakovo serijo o Titu lahko gledamo samo na Hrvaški televiziji, za RTV Slovenija naj bi bil odkup predrag.
14. jul. 2019
O Josipu Brozu-Titu, ki je leta 1945 v Jugoslaviji vzpostavil partijsko diktaturo, krvavo obračunal s poraženci in nato državi s trdo roko vladal do svoje smrti leta 1980, so se spletale različne zgodbe.
4. jun. 2019
Črnogorsko ministrstvo za obrambo je objavilo nov razpis za prodajo jahte Jadranka, ki je bila leta 1977 v Kraljevici zgrajena za nekdanjega jugoslovanskega predsednika Josipa Broza Tita. Na prvem razpisu ni bilo zainteresiranih za nakup jahte, zato so ceno z 80.000 evrov znižali na 50.000 evrov, poročajo črnogorski mediji.
26. maj. 2019
Vse so se komunistični ideologiji zaobljubile kot mlada dekleta. Vse so bile tudi žene najpomembnejših slovenskih partijcev, ki so v času druge svetovne vojne izvedli krvavo revolucijo in po vojni prevzeli popolno oblast.
25. maj. 2019
O leta 1980 umrlem jugoslovanskem diktatorju Josipu Brozu-Titu se širi veliko legend, med njimi tudi ta, da je bil v resnici poljskega ali ruskega rodu.
27. apr. 2019
Tatjana Okunevska je bila med letoma 1933 in 1948 ena od največjih zvezdnic sovjetske kinematografije.
22. apr. 2019
Jugoslovanski diktator Josip Broz-Tito je konec 70. let prejšnjega stoletja črnogorskemu pisatelju Filipu Raduloviću naročil, naj po različnih evropskih državah odkrije, kaj se je zgodilo z njegovimi nekdanjimi ljubicami.
2. okt. 2018
Črnogorsko obrambno ministrstvo je objavilo razpis za prodajo odvečnih plovil, med katerimi je tudi nekdanja jahta jugoslovanskega predsednika Josipa Broza Tita. Vrednost jahte Jadranka je ocenjena na 80.000 evrov.
18. sep. 2018
Tuji diplomati se potegujejo za hišo, v kateri je več kot 30 let živela Jovanka Broz, vdova Josipa Broza Tita. Hiša je na prestižni lokaciji na Dedinjah v Beogradu, velika je kar 750 kvadratnih metrov, je pa danes tudi v zelo slabem stanju, zato jo država Srbija prodaja.
9. sep. 2018
Josip Broz Tito buri in bo še dolgo buril duhove med Slovenci. Za nekatere je krvoločni diktator, ki je uvedel partijski diktaturo in s trdo roko vodil državo, za druge pa veliki državni voditelj, ki se mu je na pogrebu poklonil ves svet. Med prvimi je eden najbolj opaznih župnik na Senovem Janez Turinek. »Ne more biti idol nekdo, ki je na listi največjih svetovnih množičnih morilcev na 14. mestu. Tudi mi v Cerkvi nismo za svetnika razglasili nobenega inkvizitorja, ki je zažigal čarovnice. Za nas na primer ni junak tisti, ki je dal Ivano Orleansko zažgati na grmadi,« poudarja Turinek.