Prijavljeni ste kot
17. jan. 2011
Povezave Igorja Šoltesa s stranko Zares in lobistično mrežo Enajstica mečejo dvom na njegovo neodvisnost, predsednika računskega sodišča obtožujejo v Mladem forumu SD. Objavljajo tudi mrežo Šoltesovih povezav, ki se po njihovem ni naključno spletla, in izražajo razočaranje nad preračunljivostjo prvega revizorja.
Če bi bile minulo nedeljo volitve, bi stranko SDS s predsednikom Janezom Janšo podprlo dobrih 18 odstotkov vprašanih, stranko SD s predsednikom Borutom Pahorjem pa slabih deset odstotkov, je pokazala anketa Večera. Druge stranke so v primerjavi s preteklimi meseci podporo izgubile in zdrsnile pod triodstotno javnomnenjsko podporo.
16. jan. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Halo, Borut, tukaj mama Obiskali smo mamo premierja Boruta Pahorja IME TEDNA France Križanič ZGODBA TEDNA Konec Pahorjeve republike SLOVENIJA Politkomisarka za medije Poslednji izdihljaji Slovenije Halo, Borut, tukaj mama Osumljenec se vrača Posilstvo v zaporu Enigma polhograjskega zaklada PRO&CONTRA Ukinjanje dodatnega zavarovanja: Ljubo Germič in Boštjan Aver PISMA IN ODGOVORI GLOBUS Tragedija brez učinka Panorama REPORTAŽA San Marino TEHNIKA CES 2011 – novosti, ki napovedujejo trende ZGODOVINA Kaj jemlješ ti orožje, sin? KULTURA Smrt in vstajenje glasbenega videa FILM Bruce Lee v tem filmu nima kaj iskati ESTRADA Poligraf: Maja Založnik KOLUMNE Vinko Vasle: Vitezi jedilne mize Saša Veronik: Januarska suša Boštjan M. Turk: Churchillove Dražgoše INTERVJUJA Goran Klemenčič, predsednik komisije za preprečevanje korupcije Bogdan Čebohin, ribič iz Izole
Ali hoče Melita Župevc ugotoviti, kateri novinar je pisal o njeni romanci s Tonetom Ropom, in bi zato zasliševala novinarje, ki so pisali za brezplačnika Slovenski tednik in Ekspres?
"Karkoli naredi ta vlada, vse je narobe," je mama Boruta Pahorja, gospa Iva Pahor Martelanc, brez zadržkov komentirala delo sinove vlade. Ekskluzivno je odgovorila na vsa, tudi neprijetna vprašanja o svojem sinu. Še danes je presenečena, da ima Borut tak dar govora, saj je spregovoril šele pri štirih letih.
Politično-kapitalske elite so ugrabile državo in po zvezah in poznanstvih se zlorablja vpliv, svari Goran Klemenčič, predsednik komisije za preprečevanje korupcije. Vpliv mogočnih odvetnikov na odnose med politiko, gospodarstvom in mediji je ušel nadzoru.
Kdo vlada v tej državi? Po pozivu računskega sodišča in njegovega predsednika Igorja Šoltesa je to postalo prvorazredno vprašanje in ga ne moremo pripisati ljubiteljem teorij zarote. Kot nalašč je zavzelo celotne medijski prostor takoj po prvem srečanju razvojne klavzure, ki bi rešila gospodarstvo. Z napadom v srce vlade (finančno ministrstvo in prikazovanje resničnega javnega dolga države) in njenega predsednika je dejansko že propadla. Poziv vladnega Zares na čelu z Gregorjem Golobičem k ustavnim spremembam, ki bi omogočile tudi predčasne volitve (razpisal bi jih kar predsednik države) in ustavile referendume, je to le še potrdil.
15. jan. 2011
Filip Terčelj je med Slovenci le malo znan. Čeprav brez sence dvoma izjemna osebnost (morda pa prav zato) je bil Terčelj za oblastnike različnih režimov tako moteč, da so ga praktično nenehno preganjali, zapirali, ga potiskali na rob preživetja in ga nazadnje (bilo je 7. januarja leta 1946, torej pred 65 leti) ubili.
SDS v Zrečah zaključuje dvodnevni letni posvet, na katerem je strokovni svet stranke predstavil oceno stanja v državi. Kot je povedal predsednik SDS Janez Janša, ocene niso sprejeli zato, da bi kritizirali vlado ali trenutne razmere v Sloveniji nasploh, pač pa zato, ker je pred njimi priprava programov sprememb, vključno z ustavnimi spremembami.
Predsednik DeSUS Karl Erjavec je v pogovoru za sobotno prilogo Dnevnika med drugim spregovoril o vlogi DeSUS v koaliciji in o svojih pričakovanjih glede ponedeljkove klavzure. Ponovil je svoje nestrinjanje s pokojninsko reformo ter napovedal srčnost v referendumski kampanji proti pokojninski reformi, če bodo v ponedeljek zapustili koalicijo.
Proslavljanje dražgoške bitke... vzbuja vtis, kot da imamo poleg prave države še paradržavo političnih zombijev, ustanovljeno leta 1942 in utemeljeno na eksplicitnih, ekskluzivnih vrednotah partizanstva. delo.si
V teh dneh novega leta se vedno znova sprašujem, ali sem res popolni bebec, ki nič ne razume, kar bi bilo verjetno, ali pa se kakšne temačne, recimo udbovske sile trudijo, da nič ne razumem in se zato počutim kot kreten. Gledam elektronske medije in berem tiskane, pa so vsi čedalje hujši, ko gre za meni dragega predsednika vlade Boruta Pahorja! Iz tega seveda sledi logično vprašanje: ali smo zato zmagali leta 2008, da se celo na naše medije ne moremo več zanesti. Vprašanje je spet popolnoma napačno, saj je jasno, da smo naši sicer zmagali na volitvah, ni pa zmagal tudi Borut Pahor. Dobil je le začasni mandat ali če sem aktualen – ni prejel štiriletne garancije za svoj premierski pralni stroj; še rezervnih delov mu niso omogočili. Če sem prav razumel neki članek Bernarde Jeklin, potem sta to zakuhala predsednik države Türk in dvakrat nekdanji predsednik države Kučan.
Slovenski policisti so v zadnjem času prejeli več prijav goljufij, povezanih s spletnimi nakupi in prodajo blaga. Zato občane opozarjajo, naj bodo pri trgovanju prek spleta izjemno previdni, je zapisala policija v sporočilu za javnost.
Predsednik SDS Janez Janša je za petkove Odmeve glede poziva stranke Zares k ustavnim spremembam, ki bodo uredile možnost predčasnih volitev, dejal, da je do predčasnih volitev možno tudi brez ustavnih sprememb. Ob tem poudarja, da ima ključ do predčasnih volitev v rokah predsednik Zares Gregor Golobič, če njegova stranka izstopi iz koalicije.
14. jan. 2011
V današnjem jutranjem programu TV Slovenija je Milanu Kučanu ob rojstnem dnevu voščila voditeljica Katja Tratnik. Našega bralca Lada Dolžana je voščilo zbodlo - Kučanu očita, da je leta 91 "zganjal mirovno propagando in prvi prispeval svoj podpis za našo razorožitev naših vojakov". Nisem mogel verjeti, pravi Dolžan.
Zares vlado zato poziva k ustavnim spremembam, ki bodo uredile možnost predčasnih volitev. Slovenija ima opravka s stanjem, ki mu lahko rečemo blokiranost, pravi prvak Zares Gregor Golobič. Gre za opravilno nezmožnost politike, da bi se osredotočila na odgovorna vprašanja, za sistemske in razvojne blokade.
Ljubljansko okrajno sodišče je poslanca SNS Zmaga Jelinčiča oprostilo obtožb zaradi izjav v televizijski oddaji Piramida novembra 2006. Tožilka Tatjana Verbič Šulgaj je sicer zahtevala šest mesecev pogojne kazni s poizkusno dobo enega leta. Sodba še ni pravnomočna, saj ima tožilstvo osem dni časa, da se odloči, ali se bo pritožilo.