Prijavljeni ste kot
20. jan. 2011
Finančni minister Franc Križanič ostaja na svojem položaju, je na novinarski konferenci po seji vlade povedal premier Borut Pahor. Križanič je najbolj obremenjen minister v času finančne krize, kljub temu pa je uspel v veliki meri izpolniti zadane mu naloge računskega sodišča in še več, je pojasnil.
Preiskovalna komisija DZ za gradbene posle bo zaradi antidatiranja dokumenta in nevestnega dela v službi ovadila okoljskega ministra Roka Žarnića. Ta je namreč 5. julija lani podpisal dokument z datumom 2. julij in ni ukrepal ob domnevnih nepravilnostih pri pripravi ljubljanskega prostorskega načrta, pravi predsednica komisije Alenka Jeraj (SDS).
Ne vem, zakaj je Jure Janković porabil denar, ki sem mu ga posodil, pravi direktor podjet Les Marjan Pišljar. Pišljarja je glede domnevno spornih prodaj zemljišč v Ljubljani in sprememb namembnosti zaslišala preiskovalna komisija DZ, ki se ukvarja z gradbenimi posli. Je pa zato dosegel prepoved razpolaganja z njegovim deležem v Electi Holding, pravi Pišljar.
Govorice o moji vrniti v politiko so neumnost, je Milan Kučan v pogovoru za Info TV skušal pomiriti panične vladajoče politike in znižati pričakovanja slovenske levice. Očitno je nekaterim nelagodno ob možnosti mojega povratka, je ugotovil, vendar vztraja, da ni kandidat za premiera. Posameznik ne more ničesar rešiti, pravi, žal na levici tudi ne vidi prave osebe za nov začetek. Že 20 let so v vrhu isti ljudje, podmladek levih strank pa se mu ne zdi posebej obetaven.
Zoran Janković nekako sodi v znano šalo o škorpijonu in žabi. Ta preprosto mora pičiti žabo, na hrbtu katere plava čez reko. Kakor je škorpijonu v naravi, da mora pičiti žabo, župan očitno mora pripomoči h kakemu čudnemu poslu. Je to v njegovi naravi? Finance
19. jan. 2011
Ali zaradi ministrice Katarine Kresal obstaja konflikt interesov v policijski preiskavi afere Vegrad - Hypo, vlado v poslanskem vprašanju sprašuje poslanec SDS Jože Tanko. Hypo banka je namreč stranki LDS pomagala s krediti, v posle banke je vpleten tudi njen življenjski spremljevalec Miro Senica, opozarja Tanko. "Vpletenost življenjskega partnerja ministrice za notranje zadeve v afero s tako hudimi posledicami za družbo Vegrad in njene zaposlene, daje zelo slab pečat prizadevanjem za izogibanje konfliktu interesov", meni poslanec
Odvetnik Miro Senica je osumljen krive ovadbe, kinolog Rajko Rotner pa ponarejanja listin v zvezi z afero bulmastifi, zaradi česar je na kazenskem oddelku Okrajnega sodišča v Ljubljani danes potekala sodna preiskava, je po zaslišanju povedal nekdanji novinar Dnevnika Rok Praprotnik.
Računsko sodišče, ki ga vodi Igor Šoltes, ugotavlja, da v pojasnilih ministrstva za finance premieru Borutu Pahorju niso navedena nova dejstva in okoliščine, do katerih se računsko sodišče ni opredelilo v že izdanih revizijskih in porevizijskih poročilih.
Zaradi strokovnih, etičnih in povsem človeških razlogov ne morem več sodelovati pri kuhanju zadnje večerje na podlagi slabega recepta oziroma vam ne želim služiti za alibi v primeru katastrofalne arbitražne odločbe.
Nekdanja veleposlanica v Sarajevu Nataša Vodušek je leta 2008, po trditvah bosanske policije v vinjenem stanju (1,84 promila), povzročila prometno nesrečo, v kateri je bil huje poškodovan Sarajevčan Nihad Zorlak. Navedbe o vožnji pod vplivom alkohola so laž, je v svojem zagovoru na začetku glavne obravnave na ljubljanskem okrajnem sodišču dejala Voduškova. Sodijo ji zaradi povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti, grozi pa ji denarna kazen ali do treh let zapora.
Je morda odvetnik Miro Senica pokupil vse izvode izvode Dnevnika pokojnega pesnika Janeza Menarta, ker se je bal, kaj v njem piše? Dediči pokojnega pesnika naj bi namreč umaknili prvotno dano soglasje k izdaji knjige in od založbe odkupili celotno naklado 500 izvodov v vrednosti okoli 15.000 evrov. Senica je bil nekoč poročen z Menartovo hčerko Barbaro, pesnik pa je v Dnevniku na piker način obdelal marsikakega znanega Slovenca.
»Bralec naj se sedaj povrne nazaj, da bi se seznanil s temno in kruto zgodbo, ki so jo svetovni dogodki nekoliko prikrili. Kraljevina Jugoslavija je bila po napadu hitlerjevskih sil in posledičnem vojaškem porazu prizorišče nezaslišano krvavih dogodkov. Mladi in hrabri kralj Peter si je pribežališče poiskal v Združenem kraljestvu: z njim so prišli tudi člani kabineta, ki so kljubovali nemškemu napadu. Divja gverilska vojna, ki so jo Srbi skozi stoletja vodili proti Turkom, se je ponovno razvnela v planinah. General Mihailović je bil prvi in najodličnejši prvak, ki je okrog sebe zbral preživelo srbsko elito. Njegov boj, ki se je odvijal skoraj neopaženo v vrtincu svetovnega dogajanja, tvori del 'neskončne človeške bede in trpljenja'. Nemci so se Srbom namreč zoperstavili z morilsko strastjo.« Tako v svojih spominih piše Winston Churchill (Winston S. Churchill, Spomini na drugo svetovno vojno, Plon, Pariz, 1952, str. 136).
18. jan. 2011
Koalicijske stranke so na današnjem kolegiju pri predsedniku vlade zgladile nesoglasja glede ravnanj DeSUS. Stranka tako zaenkrat ostaja del vlade, je po kolegiju povedal predsednik DeSUS Karl Erjavec. Ne bo pa DeSUS pristal na to, da bi koalicija sklenila koalicijsko pogodbo s poslansko skupino nepovezanih poslancev.
Sin ljubljanskega župana Zorana Jankovića Jure Janković je preiskovalnemu sodniku pol ure odgovarjal na vprašanja in bil precej zgovornejši kot na novemberskem zaslišanju pred parlamentarno komisijo, ko je na vsa vprašanja odgovarjal le z "Ne bom odgovarjal" oziroma "Odgovor je enak prejšnjemu".
Slovenski gradbinec SCT, ki je konec minulega leta podal predlog za prisilno poravnavo, je izgubil posel izgradnje prvega od skupaj treh odsekov sarajevske obvoznice, na svoji spletni strani danes poroča hrvaški Poslovni dnevnik, ki se sklicuje na poročanje spletnega portala Ekapija.
Favorit za položaj direktorja Televizije Slovenija je Janez Lombergar, za katerim se vleče nit nepravilnosti in zlorab pri vodenju TVS v devetdesetih letih. Generalni direktor RTVS Marko Filli o tem ne ve nič. Kazenski primer Lombergar je namreč dočakal bridki konec v znameniti tožilski omari Mirana Železnika.
17. jan. 2011
Predsedniki koalicijskih strank in nekateri ministri so na današnji razvojni klavzuri v Ljubljani dosegli načelno soglasje o razvojnih prioritetah vlade. Prva prioriteta je konsolidacija javnih financ, druga izboljšanje plačilne discipline, tretja učinkovitejši pregon gospodarskega kriminala, je po srečanju novinarjem povedal premier Borut Pahor.
Predlog DeSUS, da bi koalicija umaknila zahtevo za ustavno presojo referendumske pobude o pokojninski reformi ter s sindikati poskušala doseči soglasje glede pokojninske dobe, pri LDS in Zares ni naletel na pozitiven odziv. Vlada stoji za zakonom, pravi predsednica LDS Katarina Kresal. Minister Ivan Svetlik opozarja, da manevrskega prostora ni več.