Prijavljeni ste kot
23. jan. 2011
Medtem ko je SCT vse bolj tone, tajkun Ivan Zidar umika preostali kapital in sredstva na druge novoustanovljene firme. V morebitni stečajni masi SCT, d. d., bi tako ostalo čim manj. S tem vnaprej obsoja svoje upnike na zlo usodo, da njihova posojila (banke) in delo (podizvajalci) ne bodo nikoli poplačani. Kljub slabemu položaju podjetja je Zidar še vedno ohranil moč nad zemonskim kartelom oziroma sporazumom 2000: to ugotavljamo na podlagi razkritja dogovorjenih poslov do vključno lani.
Zaradi zvedavosti Igorja Omerze je vlada pred javnostjo nezakonito zaprla tisti del arhivov Službe državne varnosti (SDV), v katerih naj bi se pojavljalo tudi ime predsednika republike Danila Türka.
Pahor vidi povsod le še sebe in vsak drugi stavek začenja z jaz. Slovenija je izginila, ugotavlja poslanec SDS Aleksander Zorn.
Predsednika Danila Türka ob njegovem pompoznem obisku v Rimu ni sprejel papež Benedikt. Zaradi neprimerne kritike nuncija in zaradi neuresničenih obljub, ki jih je slovenska država dala Svetemu sedežu, predsednik Türk še dolgo ne bo videl papeževe zasebne knjižnice, kjer papež sprejema državnike najvišjega ranga. Pred tremi leti ga je sicer sprejel, a le ob robu splošne avdience.
"Ko kurbišče začne izgubljati mušterije, je treba zamenjati kurbe !",piše svojemu predsedniku in premierju Ivo Leban, podjetnik in član SD iz Šempasa pri Novi Gorici. Po odmevnem pismu nekdanjega Pahorjevega svetovalca Sebastjana Jeretiča je v največji vladni stranki vedno več nasprotnikov Boruta Pahorja.
Za brezplačniki Total tedna, Slovenski tednik in Ekspres je prenehal izhajati še »oranžni« brezplačnik Dobro jutro. Kot so v ponedeljek poročali spletni mediji, je novinarska ekipa že imela pripravljen večji del vsebin za številko, ki naj bi izšla to soboto, vendar naj bi jih zvečer obvestili, da ne bodo več izšli in da naj si poiščejo druge službe.
22. jan. 2011
Ta vlada se gotovo v mnogočem blokira sama, a je vseeno zmogla sprejeti veliko pomembnih odločitev, od arbitražnega sporazuma do pokojninske reforme, je v intervjuju za časnik Večer povedal predsednik stranke Zares Gregor Golobič. Golobič je namreč prepričan v nujnost deblokade politike.
Ker sem zadnjič v rahli depresiji malo potarnal zaradi naših medijev, ki so se povprek in počez sicer dostojanstveno, a vendar lotili blažje kritike Boruta Pahorja, se jim zdaj opravičujem – v zadnjih dnevih so popravili to manjšo zaslepljenost, ki je bila odsev prednovoletnih žuriranj in alkohola ter rokovanja na sprejemu treh predsednikov, a do tega ima sedma sila ustavno pravico. Naši mediji so namreč kompetentno razumeli, kaj jim sedanja koalicija med vrsticami sporoča iz vile Podrožnik, kjer je bila tako imenovana razvojna klavzura!
Mnogi se vse bolj zmrdujejo nad bolonjsko reformo, ki da izrazito znižuje akademsko raven. Podobni očitki se na novi sistem univerzitetnega študija pojavljajo tudi v Sloveniji. Diplomiranje naj bi po novih standardih postalo le še formalnost, ki ne zahteva pretiranega truda in naj bi se dejansko spremenilo v serijsko nizanje diplomirancev, s katerimi se lahko pohvalijo univerze.
21. jan. 2011
Sam papež se trese zaradi skoraj milijardnega dolga male mariborske nadškofije, ki utegne zrušiti tisočletno katoliško cerkev, piše italijanski tednik L'espresso. Z nespametnimi investicijami je nadškofija preko svojih podjetij v nekaj letih pridelala za 800 milijonov evrov dolga, ki je za nadškofijo in sedaj za celotno rimokatoliško cerkev postal luknja brez dna. Dolg predstavlja za Vatikan večjo nevarnost od razkritja prikrivanja pedofilije ameriške in irske duhovščine, ocenjuje italijanski tednik.
"Kot vsak pošten državljan s komisijo sodelujem," pravi Gordana Živčec Kalan, ki pa kljub temu ni odgovarjala na vprašanja komisije za preprečevanje korupcije. Komisija je danes zaslišala predsednico Zdravniške zbornice Slovenije Živčec Kalanovo, ki je kot v.d. direktorice izolskega zdravstvenega doma podjetju Mabra inženiring posodila 150.000 evrov iz sredstev zdravstvenega doma. Pooblaščenec Živčec Kalanove Janez Tekavec poudarja, da ni šlo za posojilo, temveč za zastavo.
Po tem ko se premier Pahor kljub pozivu računskega sodišča ni odločil za razrešitev finančnega ministra Franca Križaniča, v SDS opozarjajo na dvojna merila, ki da jih vzpostavljajo "predstavniki tranzicijske levice". Ob tem navajajo izjave Pahorja in članov sedanje vlade ob nerazrešitvi tedanjega okoljskega ministra Janeza Podobnika leta 2008.
V Slikovnih križankah št. 83 se je pojavil opis "naslada komunističnih pedofilov", iskana beseda pa je bila ... pionirke. Verjetno ni bilo reševalca križank, ki ne bi ob tem vsaj malce začudeno pogledal, nekateri so se celo namuznili, drugi so se zgražali in o tem obvestili medije.
20. jan. 2011
Na vladi imamo ignorante, narkomane, homoseksualce, vse, razen tistega, kar bi morali imeti. Hude besede ampak stojim za njimi.
Kriza ni rešljiva v tem mandatu in zato je ta vlada ne bo rešila, je v oddaji Pogledi Slovenije na TV Slovenija ocenil prvak Zares Gregor Golobič. Medtem, ko izpostavlja nezavedanje globine krize, pa predsednika DeSUS Karla Erjavca ta izjava preseneča. Če se nismo sposobni kosati s krizo, je najboljše, če razmislimo o predčasnih volitvah, je dejal.
Finančni minister Franc Križanič ostaja na svojem položaju, je na novinarski konferenci po seji vlade povedal premier Borut Pahor. Križanič je najbolj obremenjen minister v času finančne krize, kljub temu pa je uspel v veliki meri izpolniti zadane mu naloge računskega sodišča in še več, je pojasnil.