Prijavljeni ste kot
6. mar. 2024
Poslanke in poslanci Državnega zbora so včeraj opravili zadnjo obravnavo Zakona o varstvu okolja, ki so ga v parlamentarno proceduro vložili nevladniki na čelu z Niko Kovač.
4. mar. 2024
Jeseni lani so Inštitut 8. marec, društvo Eko Anhovo in Dolina Soče ter Civilna iniciativa Danes s podporo volivcev v Državni zbor Republike Slovenije vložile spremembe Zakona o varstvu okolja. Četudi gospodarska združenja na čelu z Gospodarsko zbornico Slovenije opozarjajo na to, da bo predlog zakona vplival na več sto podjetij po celi Sloveniji, pa se javna razprava večinoma vrti okoli cementarne Salonit Anhovo. Zdi se, da so predlagatelji zakona in Salonit Anhovo v svoji argumentaciji obstali vsak na svojem bregu predvsem pri vprašanju, ali je izenačitev mejnih vrednosti emisij snovi pri sežigalnicah in cementarnah sploh tehnično izvedljiva. O tem smo povprašali predsednika uprave Salonita Anhovo dr. Tomaža Vuka.
28. feb. 2024
V Kanalu ob Soči vre. Ne samo zaradi »ve se česa«. Del občanov z županom Miho Steglom na čelu se namreč želi znebiti Salonita Anhovo, in ta zgodba je zasenčila vse drugo dogajanje v tej posoški občini. A župan se je v svoji vnemi izganjanja Salonita odločil za potezo, ki bo prizadela tudi druga podjetja v občini – drastičen dvig nadomestila za uporabno stavnih zemljišč (NUSZ) je šokiral podjetnike, ki ugotavljajo, da bodo morali plačati do 500 odstotkov več kot doslej.
19. feb. 2024
Salonit Anhovo se je odzval na obtožbe Društva Eko Anhovo in Inštituta 8. marec. Kot pravijo, je njihovo delo skladno z okoljevarstvenim dovoljenjem in zakonodajo, zato da so tovrstne obtožbe neutemeljene in zavajajoče. Dodali so še, da so tudi sami pripravljeni izvesti sklop tehnoloških posodobitev znotraj trenutnih tehnoloških zmožnostih za cementarne oziroma sosežigalnice. Poleg tega so se odzvali tudi na očitke shoda pretekli četrtek in povedali, da so strogo zatrdili, da so sindikati in svet delavcev Salonita Anhovo shod pripravili na lastno pobudo.
15. feb. 2024
Pred stavbo Občine Kanal ob Soči je danes okoli 450 zaposlenih v cementarni Salonit Anhovo in somišljenikov protestiralo proti sprejetju predlaganih sprememb zakona o varstvu okolja. Predlagana novela po njihovem mnenju ogroža obstoj cementarne in s tem več sto delovnih mest. Državni zbor bo zakonski predlog obravnaval v petek.
2. okt. 2023
Direktorica Inštituta 8. marec Nika Kovač se je z zahtevo za objavo popravka odzvala na članek "Ali Inštitut 8. marec potiho uvaja nov okoljski davek za celotno gospodarstvo?", ki je bil 27. septembra 2023 objavljen na spletni strani Reporterja. Njen odziv objavljamo v celoti.
15. sep. 2021
»S pogumnimi investicijami lahko zagotovimo, da bodo tudi naši nasledniki živeli v tako krasnem svetu in razvijali svoje potenciale,« zatrdi član uprave Dejan Zwitter ob virtualnem praznovanju 100. obletnice delovanja cementarne Salonit Anhovo. Ne samo, da je Salonit Anhovo najsodobnejša cementarna na slovenskih tleh, ampak se po okoljskih kriterijih kot po učinkovitosti kosa z najboljšimi cementarnami po Evropi.
24. avg. 2021
Konec preteklega leta sta občina Kanal ob Soči in družba Salonit Anhovo s skupnimi močmi ustanovili Zavod za zeleni razvoj Soške doline. Glavni namen združitve je podpora pri pripravi projektov, usmerjenih v muzejske in turistične dejavnosti s področja energetike in železnic. Zavod bo vodila Almira Pirih, nekoč dolgoletna voditeljica Posoškega razvojnega centra.
5. maj. 2021
2. maja 1921 so prvič zagnali anhovske peči. Od takrat naprej v Anhovem poteka proizvodnja cementa, ki je gradnik več kot polovice objektov v Sloveniji. V razvoj cementarne so v zadnjih 15 letih investirali več kot 150 milijonov evrov in tako uspeli zgraditi eno izmed tehnološko najsodobnejših in najučinkovitejših linij za proizvodnjo cementa v Evropi.
16. mar. 2021
Salonit Anhovo se z zmogljivostjo proizvodnje 4.240 ton cementa na dan uvršča med večje cementarne v Evropi. Je edina cementarna v Sloveniji, ki z lokalno proizvodnjo oskrbuje slovensko gradbeništvo s strateško surovino – cementom, ki je takoj za vodo najpogosteje uporabljana snov na svetu. S proizvodnjo 10 različnih visokokakovostnih tipov cementa pokrije celoten spekter potreb gradbeništva doma in v tujini.
5. mar. 2021
Družba Salonit Anhovo je imela v lanskem letu več kot 78 milijonov evrov prihodkov, kar je tri odstotke več kot leto poprej. Ob tem so lani za investicije namenili več kot 13 milijonov evrov. Tudi letos načrtujejo za okoli 11 milijonov evrov investicij, pri čemer bo največja v popolno prenovo linije za pakiran cement, so sporočili iz Salonita.
22. dec. 2020
Kljub pandemiji, ki trese slovensko gospodarstvo, bodo zaposleni v največji slovenski cementarni, Salonitu Anhovo, tudi letos prejeli božičnico, ki bo celo višja od lanske.
4. dec. 2020
Ste se kdaj vprašali, kaj imajo skupnega rimski Kolosej, Hagija Sofija in Nordijski center v Planici? Na prvi pogled gre za popolnoma različne ikonične stavbe, ki so nastale v popolnoma različnih obdobjih. A druži jih nezmotljiv material, ki trmasto kljubuje zobu časa. Beton je tisti material, ki že tisočletja nevsiljivo gradi svet okoli nas.
3. okt. 2020
Podatki in meritve kažejo, da je naše okolje dobro, nasprotno s trditvami nekaterih civilnih iniciativ, da je okolje onesnaženo, so se v Salonitu Anhovo odzvali na kritike iz lokalnega okolja. Zanikajo tudi očitke, povezane z onesnaženjem pitne vode v Anhovu v juliju.
18. sep. 2020
Ekipa sodelavcev Salonita Anhovo se je v petek, 18. 9., pridružila globalnemu pozivu 'Očistimo svet 2020'. V občini Kanal ob Soči so skupaj očistili obrežje reke Soče in okolico cementarne.
12. jun. 2020
Po poročanju časnika Finance Zavod za gradbeništvo, SIJ Acron in Salonit Anhovo sodelujejo na projektu RIS-ALiCE, katerega namen je zmanjšati izpuste ogljikovega dioksida cementne industrije, ki je v Evropi velik vir tega toplogrednega plina.
20. maj. 2020
Iz občine Kanal ob Soči prihaja pozitivna novica o ponovno vzpostavljeni javni razsvetljavi. V naselju Deskle, kjer javna razsvetljava vrsto let ni delovala, so krajanke in krajani združili moči s cementarno Salonit Anhovo.
8. maj. 2020
Župan Nove Gorice Klemen Miklavčič je opozoril, da Goriški regiji grozi huda gospodarska in posledično socialna kriza, saj je regija močno odvisna od turističnega in igralniškega sektorja. Hkrati je epidemija korona virusa občutno prizadela sosednjo Italijo, kar pomeni, da trpijo vsa goriška podjetja, ki se povezujejo z italijanskim trgom.