Predsednik uprave Julijan Fortunat je ob tej slavnostni priložnosti poudaril, da so v družbi v preteklih 100. letih delali velike korake, v prihodnosti pa načrtujejo še večje. Eni izmed teh korakov predstavljajo uvajanje že ustaljenih inovativnih pristopov, dolgoročno pa stremijo k novim tehnologijam in krožnemu gospodarstvu. S prevzemanjem vloge inovatorja bo cementarna Salonit Anhovo s pilotnimi projekti sčasoma trgu predstavila nove industrijske in tudi gospodinjske rešitve. Predsednik uprave Julijan Fortunat ob tem zatrjuje, da so zaposleni ključ vseh rešitev, ki so potrebni za uspešno poslovanje: »Takega zadovoljstva, kot ga občutim v tem podjetju, še nisem doživel. Pomen podjetja za bližnjo okolico in državo presega to, kar sem si predstavljal, ko sem stopal v čevlje predsednika uprave,« še dodaja.
V 100 letih delovanja cementarne je prišlo tudi do kriznih obdobij, vendar v vsaki krizi je tudi priložnost, zato v Salonitu Anhovo udejanjajo morebitne razvojne priložnosti, ko jih zaznajo. Tako do leta 2025 načrtujejo izvedbo inovativnih rešitev, ki bodo vodile do kar 15-odstotnega znižanja ogljičnega odtisa. Rešitve bodo omogočile tudi znižanje ostalih parametrov, recimo več kot prepolovitev trenutnih emisij NOx. Dr. Tomaž Vuk ob tem poudarja: »V zadnjih desetletjih smo zgradili dobro osnovo. Čaka nas pot v brezogljično proizvodnjo cementa in naredili bomo vse, da bomo še bolj uspešni kot smo bili do sedaj.«
Naslednjih 100 let bo cementarno popeljalo po poti, ki bo obdana z inovativnimi pristopi in rešitvami, povezanostjo z lokalnimi skupnostmi kot z zaposlenimi, ki so prvi v vrsti zaslužni za razvoj in uspeh. To bo družbi iz Srednje Soške doline pomagalo zapisati zgodbo, s katero bodo Sloveniji pomagali postati prva država v Evropski uniji, ki ji lahko uspe razogljičenje cementne industrije – ter si s tem zapečatili sloves na samo v Sloveniji, ampak tudi širom sveta.
Virtualno praznovanje 100. obletnice delovanja si lahko ogledate na spodnji povezavi: