Prijavljeni ste kot
26. jun. 2023
Zaradi vse večjega pritiska tovornega prometa na Slovenijo bo morala država po napovedih premierja Roberta Golob na področju cestne infrastrukture ukrepati drugače, kot si je kdo zamišljal pred leti. Med možnostmi je omenil tudi spremembo cenovne politike vinjet v nočnem času, glede česar čaka na Darsov odgovor.
Poslanska skupina SDS bo še ta teden vložila interpelacijo zoper ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana zaradi "vedno slabših razmer v zdravstvu ter serije neizpolnjenih in prelomljenih obljub o njihovem reševanju" s strani ministra in predsednika vlade Roberta Golob, so sporočili iz stranke.
Gasilcem je uspelo pogasiti požar, do katerega je malo pred 7. uro zaradi naleta štirih tovornih vozil prišlo v predoru Vodole na štajerski avtocesti med priključkom Maribor center in razcepom Dragučova. Kot je ob tem povedal predstavnik mariborske prometne policije Janko Zrnko, je bila v nesreči lažje poškodovana ena oseba.
Vlada Roberta Goloba je junija doživela zdrs javnomnenjske podpore, kažejo podatki najnovejše ankete Mediane za POP TV. Vlado tako podpira 43,1 odstotka vprašanih, 46,7 odstotka je ne podpira. Padec podpore se kaže tudi v padcu podpore Gibanju Svoboda. To je z 21 odstotki tako junija prvič v mandatu pristalo za stranko SDS (21,8 odstotka).
25. jun. 2023
Na vroče poletno dopoldne nas pričaka na vrtu Mednarodnega grafično likovnega centra. V beli elegantni bluzi, skrbno počesana in ozajlšana z zanimivim nakitom, nekdanji veliki renome dnevnoinformativnega programa javne nacionalne televizije – Barbara Volčič. Sedaj je že vrsto let v pokoju in zelo uživa, saj končno dela stvari, ki si jih je prej želela, a je zanje zmeraj zmanjkalo časa. Izdeluje nakit, zato je pri njej doma polno raznih uhanov, prstanov in druge ljubke bižuterije. Čudi se, da smo jo prosili za intervju, a njena prva knjiga je razprodana.
To je zgodba o tem, kako je izkušnja nevednega politika naučila, da ima vsaka palica dva konca, piše dr. Božidar Jezernik, nekdanji dekan ljubljanske filozofske fakultete.
Pomanjkanje delavcev v zdravstvu, šolstvu in mnogih gospodarskih panogah v Sloveniji občutijo tudi v Katoliški cerkvi, kjer jih skrbi vedno manjše zanimanje slovenskih fantov za opravljanje duhovniškega poklica. Kriza je vedno hujša. Leta 2020 je bilo v slovenski cerkvi dvajset mladih mož, ki so bili pripravljeni svoje življenje posvetili veri in Bogu, letos so samo trije novomašniki.
Poraženec lanskega trojnega referenduma in volitev v državni zbor stranko intenzivno pripravlja na naslednje državnozborske volitve. Na listo njegove SDS bi rad spravil tudi nekdaj močno in celo vodilno pomladno stranko – ljudsko stranko.
Zgodovinar in publicist Stane Granda, lani je pri Družini izšlo njegovo obsežno delo Pot v samoslovenstvo, v intervjuju pripoveduje o svoji udeležbi v vojni za Slovenijo. Zakaj se počuti prizadetega?
Kdo je zgolj vajenec reforme zdravstva v Sloveniji, kdo pa stric iz ozadja? Dejansko v tem primeru ne gre za strica iz ozadja, pač pa kar za Velikega mojstra prostozidarjev, kirurga Marka Bitenca, pri katerem (še vedno) dela tudi minister za zdravje, kirurg Danijel Bešič Loredan.
Pred dnevom državnosti so bile včeraj v počastitev 32. obletnice osamosvojitve Slovenije številne slovesnosti. Na njih so zvrstili spomini na prehojeno pot do samostojne države in njene temeljne vrednote. Predsednica republike Nataša Pirc Musar pa je na osrednji proslavi poudarila, da država ni le peščica voditeljev, temveč ljudje. Proslave na Kongresnem trgu v Ljubljani se je udeležil ves državni vrh, bojkotiral pa jo je del desne politike.
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je na proslavi ob dnevu državnosti poudarila, da država ni le peščica voditeljev, temveč ljudje. Zato se moramo vsi zavzemati za človeku prijazno državo. "Več ko nas je, ki v srcu dobro mislimo, lažje nam bo vsem opravljati svoje naloge in soustvarjati državo, kakršno si želimo in tudi zaslužimo," je dejala.
Če bi izbirala med dogodki, ki so se me dotaknili v zadnjem času, je med njimi gotovo izjava dr. Janeza Šušteršiča, nekdanjega finančnega ministra: v državnih podjetjih naj direktorje imenuje minister; če direktor »zavozi«, naj gre in z njim še minister (Večer). Dobra zamisel, potem bi bilo morda manj mojih in vaših in več sposobnih na položajih. A podobne stvari se marsikdo spomni, če ni v politiki, ko jo bolj od daleč spremlja, ko pa je v njej, mu pač ne pridejo na misel.
24. jun. 2023
Celjska dežurna preiskovalna sodnica je na popoldanskem zaslišanju na podlagi predloga državnega tožilstva za osumljeno torkove smrti skoraj dveletnega otroka v razgretem vozilu v Sv. Lovrencu pri Preboldu odredila enomesečni pripor, je za STA povedala odvetnica osumljene Tina Škorja. Osumljena mati se je na zaslišanju zagovarjala z molkom.
V nedeljo bo Slovenija obeležila 32. obletnico osamosvojitve, že danes pa bodo v počastitev dneva državnosti po državi potekale številne slovesnosti. Osrednja državna proslava bo zvečer na Kongresnem trgu v Ljubljani, kjer bo zbrane nagovorila predsednica republike Nataša Pirc Musar. Še pred tem se bosta na slavnostnih sejah sestala DZ in DS.
V zadnji oddaji Arena se je kolega Pirkovič zgroženo spraševal, ali se bo novi programski svet RTV spravil na novinarske in uredniške prišleke, ki so v zadnjih dveh letih z neumorno politično propagando nacionalni medij spremenili v partijsko trobilo stranke SDS. Ob zadnjih odločitvah v. d. vodstva RTV je Pirkovič verjetno potolažen. Zasedbe javnega medija s strani opozicijskih vrst še ni konec, njegova oddaja je na varnem še nekaj tednov, vsaj do postavitve novega vodstva RTV. Razpis za tričlansko vodstvo nacionalke je ravnokar izšel, če morda koga od vas mika, da bi si zakompliciral življenje in se prostovoljno spustil v luknjo težav brez dna.
23. jun. 2023
Kar si je Janševa ekipa na TV Slovenija privoščila v včerajšnjih Odmevih, je očiten poskus uničevanja programa in ugleda nacionalne televizije. V prestižni informativni oddaji si je Uroš Urbanija privoščil uničevanje ugleda svoje ustanove, ko je šel razlagat in utemeljevat razloge, zakaj je odpustil urednico uredništva oddaj o kulturi na TVS Zemiro Alajbegović Pečovnik.
Z dolgoletno novinarko in nekdanjo direktorico TV Slovenija Ljerko Bizilj se je o razmerah na nacionalni televiziji pogovarjala Katarina Keček. Večina tistih, ki so protestirali, ki so se razburjali, pričakuje zdaj lustracijo, revanšizem, ugotavlja Biziljeva.