Prijavljeni ste kot
23. feb. 2011
A pustimo vnemar manipulatorja, falsifikatorja in lažnivca Janšo, pustimo njegove branjevke. Sedaj so na vrsti mediji in novinarji. Janša je dobil krepko klofuto, a rokavica je priletela v slovenski žurnalizem. V Sloveniji, kjer je tako moderno razkrivati tudi najbolj drobne laži, podtikanja, manipulacije politikov, bi se moral vsuti strahoten plaz na razkrinkanega največjega manipulatorja. Dnevnik
22. feb. 2011
Šokantno je, da dvajset let po osamosvojitvi Slovenije nosilci politične oblasti znova pozivajo k represiji in linču političnih nasprotnikov,glede zadnjih izjav Danila Türka in Mirana Potrča sporočajo iz opozicijske SDS.
Predsednik SDS Janez Janša se je na spletni strani stranke odzval na pisanje Dela o ponarejanju dokumentov v aferi Velikovec. "Vse je bilo že velikokrat videno. Slovenija je še vedno talec oblastnikov, ki skrivajo svojo preteklost. Iz strahu pred resnico se vedno znova sproža obrambni refleks tranzicijske levice, ki uporablja metode totalitarnih režimov," piše Janša.
Libijski voditelj Moamer Gadafi se je v ponedeljek zvečer na kratko pojavil na državni televiziji in zanikal govorice, da je zapustil državo in odšel v Venezuelo. V televizijskem nastopu je dejal, da je v Tripoliju in ne v Venezueli. Generalni sekretar ZN Ban Ki Moon je medtem sporočil, da se bo zaradi krize v Libiji danes sestal Varnostni svet ZN.
Novo Zelandijo je prizadel močan potres, ki je po prvih podatkih zahteval najmanj 65 smrtnih žrtev. Žarišče potresa z magnitudo 6,3 je bilo blizu drugega največjega novozelandskega mesta Christchurch, kjer so se porušile številne zgradbe, zato oblasti domnevajo, da bo smrtnih žrtev še precej več, poročajo tuje tiskovne agencije.
Ko propadajo številni samostojni podjetniki, so nekateri z registracijo s. p. našli svojo tržno nišo. Še več, Barbari Stegel je po registraciji s. p. padla sekira v med. Kot samostojna podjetnica se je 16. junija lani registrirala za svetovanje.
21. feb. 2011
Premier Borut Pahor danes ostro obsoja nasilje Gadafijevega režima, še nekaj mesecev nazaj pa je v Libiji sklepal za več kot pol milijarde evrov vredne gradbene posle, iz katerih na koncu ni bilo nič. Pod velikim vprašajem je tudi 30 milijonov evrov visoka investicija Libijcev v trgovski del Stožic.
Več libijskih mest, med njimi tudi Bengazi, je v rokah nasprotnikov režima libijskega predsednika Moamerja Gadafija, je danes sporočila organizacija za človekove pravice Mednarodna federacija za človekove pravice. Po podatkih organizacije so nemiri, ki zadnje dni pretresajo Libijo, zahtevali že med 300 in 400 smrtnih žrtev.
Z vprašanji, zakaj zemljišče nima parcelne številke, zakaj stavbe niso vrisane na parcelah in kako lahko nekdo ogradi pot, so nas napotili na geodetsko upravo in zemljiško knjigo. Darja Juvan se je enkrat že obrnila na zemljiško knjigo. A ko je opozorila, da na zemljišču nasproti stoji hiša, so ji odvrnili, da to ne drži in da nič ne ve. In naj ne hodi sama naokoli, ampak naj si poišče odvetnika.
V dvajseto leto življenja vstopa slovenska država, obremenjena s težkim sistemskim absurdom, ki razkraja njeno tkivo. Lahko ga začnemo s stavkom, ki smo ga uporabili novembra predlani, ko smo ugotavljali, da je Demos novo državo položil v roke starih političnih sil. Formulacija je sad novinarke in publicistke Rosvite Pesek, v letu in pol od njenega nastanka pa je več tedaj komaj slutenih pojavov na javno prizorišče prišla potrdit njeno neverjetno zanesljivost.
20. feb. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Soseska Ivana Zidarja Poleg njegove družinske hiše v Ljubljani sta zrasli še dve novi poslopji. Sosesko nadzoruje z videokamerami in varnostniki. IME TEDNA Jure Janković SLOVENIJA Nedotakljivi tajkun Slovenski dan jeze Usodni dvojec na čakanju Vizionarski polom T-2 Sanjski moški iz Guantanama GLOBUS Nov dan za Muslimansko bratovščino Panorama REPORTAŽA Namibija TEHNIKA Zemlja, Mars je pristal! KULTURA S plesom v pomlad FILM Veselje in žalost televizije ESTRADA Poligraf: Mateja Hočevar Prokofjev Ekran Maručin horoskop KOLUMNE Vinko Vasle: O mrtvi Marti in komunizmu z daljinskim upravljanjem Boštjan M. Turk: Alternativa ulice Saša Veronik: Rojstvo visoke kuhinje Igor Guzelj: Išče se don Corleone INTERVJUJA MOJCA LUKANČIČ, odvetnica in partnerica v AHA Group BOŽO RUSTJA, duhovnik, publicist in predavatelj
Sodni pregon Šrota, Bavčarja in njunih pomagačev se nerazumljivo zavlačuje, čeprav naj bi bili zbrani dokazi proti tajkunoma trdni. Začetek sojenja se lahko premakne tudi za dve leti, obtoženi pa naj bi se tudi takrat na vse načine skušali izogniti obravnavam.
Gradbeni tajkun Ivan Zidar je s teroriziranjem sosedov in pomočjo Mestne občine Ljubljana razširil svoje posestvo, na katerem so zrasla poslopja, ki uradno ne obstajajo. Nekateri v Sloveniji se imajo za nedotakljive, na zakone se požvižgajo, pri tem pa jim pomagajo celo uradni organi.
Vizionarja Mirko Krašovec in Miran Kramberger sta zapeljala podjetje T-2 in z njim mariborsko nadškofijo v pogubo. Krašovec je želel, da si Cerkev utrdi položaj s politiko in gospodarstvom, zato je podprl podjetne Krambergerjeve načrte s telekomunikacijskim podjetjem.
Skoraj povsem na tihem in neopazno je bilo ugodeno še eni želji ministrice za notranje zadeve Katarini Kresal. Vlada je namreč na njen predlog sprejela novo uredbo o varovanju določenih oseb, prostorov, objektov in okolišev objektov, ki jih varuje policija. Uredba, ki je začela veljati ob koncu minulega leta, prinaša več kot pomembno novost, saj bo minister oziroma ministrica za notranje zadeve lahko odslej odpotovala v tujino s svojim varnostnikom.
19. feb. 2011
V Sloveniji še nikoli ni bilo v postopkih toliko vplivnih ljudi, kot jih je danes, na očitke, da je policija aktivna samo pri preganjanju kurjih tatov, v pogovoru za Večer odgovarja notranja ministrica Katarina Kresal. Čeprav se zaveda, da bi ljudje rezultate radi hitro, ministrica opozarja, da so kazenski postopki zelo občutljivi.
»Slovenija je za nas pravi raj. Vse, kar je za nas idealna podoba sveta, smo našli tam. Kazinoji, ženske, prijatelji iz celega svet.« To bi bil idealno geslo za turistično promocijo naše države. Škoda le, da jo je izrekel eden od nekdanjih najhujših pripadnikov neapeljske camorre Maurizio Prestieri, ki ina menda na vesti 30 ljudi, v intervjuju za italijanski dnevnik La Repubblica.
Danes se ime Branka Cestnika, župnika na Frankolovem, pojavlja v zelo različnih in nasprotujočih si kombinacijah. Lahko bi bil celjski škof, celo skriti ljubimec televizijske voditeljice Saše Einsiedler, čeprav je najraje duhovnik, vodja skavtov in hribolazec. Več o tem v pogovoru z novinarko Reporterja.