Prijavljeni ste kot
24. jun. 2025
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je za včerajšnjo oddajo Studio ob 17h na Radiu Slovenija povedala, da povečani izdatki za obrambo, ki so nujni za kolektivno obrambo, nikakor ne smejo iti na škodo socialne države. Hkrati je pri tem ključna transparentnost, ki je po njenih besedah "ključ do tega, da nam bodo ljudje zaupali".
10. jun. 2025
ZDA so 5. junija uvedle sankcije proti štirim sodnicam Mednarodnega kazenskega sodišča (ICC) v Haagu, med njimi tudi proti slovenski sodnici Beti Hohler.
8. jun. 2025
V zunanjepolitični strategiji Slovenije ne piše, da se država postavlja nad mednarodna sodišča in da njeni voditelji razsojajo o tem, kaj je in kje se dogaja genocid. Prav tako nikjer ne piše, da zunanjo politiko oblikuje urad predsednice države in da je obiskovanje neuvrščenih dežel in globalnega juga v nacionalnem interesu Slovenije, članice Evropske unije in Nata.
6. jun. 2025
ZDA so uvedle sankcije proti štirim sodnicam Mednarodnega kazenskega sodišča (ICC), tudi Slovenki Beti Hohler. Kot je včeraj sporočil State Department, je to "odgovor na nezakonita dejanja ICC, usmerjena proti ZDA in Izraelu". Hohler je bila članica panela ICC, ki je odobril izdajo naloga za prijetje izraelskega premierja Benjamina Netanjahuja.
5. jun. 2025
»Če mislite s svojo glavo, potem je fajn, da imate čelado na glavi,« na instagramu pravi nekdanji predsednik države Borut Pahor. Nekdanji politik Gregor Golobič pa Pahorja zaničljivo opisuje kot »tiktokerskega inkasanta«.
3. jun. 2025
Nekdanji predsednik Borut Pahor je v nedeljski oddaji Intervju na TV Slovenija komentiral besede predsednice države Nataše Pirc Musar, ki je v Evropskem parlamentu dogajanje v Gazi označila za genocid. Kot je dejal, sam dogajanja v Gazi ne vidi kot genocid. Koordinatorica Levice Asta Vrečko pa je njegovo izjavo označila za nesprejemljivo.
28. maj. 2025
Nataša Pirc Musar je minuli teden z nekaj besedami o genocidu v Gazi dvignila na noge domačo in evropsko politiko. Kot da bi ji do živega prišle kritike, da je v svoji vlogi preveč izgubljena v mednarodni politiki, da ne ve natančno, kaj počne, se je pred evropskimi poslanci v Bruslju pokazala v precej drugačni luči.
15. apr. 2025
Predsednica republike bi rada, da bi osemdesetletnico konca druge svetovne vojne zaznamovali tudi s pokopom v zadnjem obdobju najdenih posmrtnih ostankov žrtev druge svetovne vojne in revolucije, smo jo večkrat slišali.
7. mar. 2025
Tisti, ki smo dandanes v štiridesetih, to pomeni v najlepših letih, kar jih človeku življenje podari, si še kdaj zabrundamo Balado o Pišonji in Žugi sarajevskega benda Zabranjeno pušenje. Lepo in melodično sede v uho, sodi med sto najboljših rock skladb, kar so jih glasbeniki sproducirati v bivši SFRJ in je dokaz, da so bile nekatere reči v prejšnjem režimu tudi dobre.
2. sep. 2024
Ana Kučan, arhitektka (in hčerka nekdanjega predsednika države Milana Kučana), je na Bledu ob začetku Blejskega strateškega foruma protestirala zoper odnos EU do nasilja Izraela nad Palestincem. Kučanovo in druge protestnike je še posebej zmotila udeležba nekdanje izraelske zunanje ministrice Cipi Livni na paradnem dogodku slovenske zunanje politike. Protestnik so si z rdečo barvo simbolično premazali roke, češ, EU ima krvave roke zaradi izraelskega genocida nad Palestinci.
5. maj. 2024
Slovenska družba je bila v preteklosti, kot je brez dvoma tudi danes, razdeljena na dva nasprotna politična in mnenjska pola, ki si vsak po svoje razlagata slovensko zgodovino.
11. jul. 2023
V spominskem centru v Potočarih bodo danes na spominski slovesnosti ob 28. obletnici genocida v Srebrenici pokopali posmrtne ostanke 30 žrtev genocida, v katerem so sile bosanskih Srbov v samo nekaj dneh po zavzetju te bošnjaške enklave 11. julija 1995 ubile več kot 8300 Bošnjakov, večinoma moških in dečkov.
24. maj. 2023
Državni zbor je včeraj s 67 glasovi za in osmimi proti sprejel deklaracijo o spominu na gladomor, množični poboj z lakoto v Ukrajini v letih 1932 in 1933. Deklaracijo so podprle vse poslanske skupine razen Levice, z njo pa se je DZ pridružil skupini več kot 20 držav, ki so gladomor že priznale kot genocid.
15. maj. 2023
Slovenija od danes do 26. maja gosti diplomatsko konferenco za sprejem konvencije o sodelovanju pri pregonu genocida in drugih hudodelstev. Na njej naj bi sprejeli konvencijo, s katero bi zapolnili pravne praznine pri preiskavi in pregonu najtežjih mednarodnih hudodelstev in ki bo tudi prva mednarodna pogodba, poimenovana po Ljubljani.
8. maj. 2023
Kremeljsko vodstvo ne želi zajeti le Ukrajine, govorimo o velikih imperialnih ambicijah Rusije, ki želi spremeniti evropske meje v svojo korist, svari ukrajinski veleposlanik v Sloveniji Andrij Taran v pismu ob obletnici zmage nad nacizmom v Evropi. Zaradi dejanj Rusije je pod vprašajem celoten sistem evropskih demokratičnih vrednot in mednarodne varnosti, meni Taran.
11. jul. 2022
Na današnji spominski slovesnosti ob 27. obletnici genocida v Srebrenici bodo v bližnjem spominskem centru v Potočarih pokopali posmrtne ostanke 50 bošnjaških žrtev od skupno več kot 8000, kolikor so jih v samo nekaj dneh od 11. julija 1995 ubile sile bosanskih Srbov. Žrtev se bodo spomnili tudi v Ljubljani.
13. apr. 2022
Ameriški predsednik Joe Biden je v torek med obiskom Iowe dejal, da je ruska vojna proti Ukrajini genocid in ruskega predsednika Vladimirja Putina obtožil, da želi izbrisati samo idejo Ukrajine.
4. apr. 2022
Iz Evrope se danes vrstijo obsodbe pobojev civilistov v ukrajinskem mestu Buča. Več voditeljev držav jih je označilo za genocid, pozivajo tudi k novim sankcijam proti Rusiji.