Prijavljeni ste kot
6. avg. 2022
Mladi forum Socialnih demokratov (SD) predlaga, da se Letališče Jožeta Pučnika na Brniku preimenuje v Letališče Janeza Stanovnika.
12. jun. 2022
Komu je bil napoti Ivan Kramberger, se že v naslovu svoje knjige sprašuje novinar Reporterja Igor Kršinar. Knjiga je izšla in bila predstavljena ob 30. obletnici umora dobrega človeka iz Negove. Objavljamo odlomek iz knjige.
9. mar. 2022
Na Brdu pri Kranju so ob 90. obletnici njegovega rojstva odkrili kip nekdanjega politika Jožeta Pučnika. Premier Janša v govoru izpostavil Pučnikovo vodilno in povezovalno vlogo v času osamosvajanja Slovenije. Njegovo vrnitev iz tujine v Slovenijo v času osamosvojitve je primerjal z vračanjem Ukrajincev iz tujine v pomoč pri obrambi Ukrajine.
17. jan. 2022
Pod Janševim vodstvom se je SDS začela postopoma odmikati od socialdemokracije, toda ime je spremenila šele po Pučnikovi smrti. Pučnik je umrl 11. januarja 2003, stranka pa se je preimenovala 19. septembra 2003.
16. jan. 2022
Ivo Hvalica pravi, da je Pučnik iskal naslednika, a da Janša ni bil njegova intimna izbira: »Po tistih volitvah je Pučnik rekel, da v demokraciji, če izgubiš volitve, odstopiš. Janez ga je takoj zagrabil za besedo: 'Seveda, seveda!' Ampak kakor sem jaz takrat ocenil, Pučnik nad njim ni bil ravno navdušen. Bil je pravi socialdemokrat nemškega tipa. To je bila blagovna znamka, je vedno poudarjal. Bil je mislec, politični filozof, niso pa mu ravno ležale administrativne stvari.«
11. jan. 2022
Dolgoletna sodelavka Jožeta Pučnika Vera Ban se je ob obletnici Pučnikove smrti poklonila velikanu slovenske osamosvojitve.
9. jan. 2022
Proti Pučnikovi volji so spremenili ime stranke in izbrisali socialdemokratsko dediščino. Ob obletnici smrti velikega Slovenca smo se pogovarjali z nekaterimi njegovimi takratnimi političnimi sodelavci.
»Generalni direktor RTVS in v.d. direktorja TV javnost še nista seznanila, da je Erika v suspenzu in da poteka postopek prekinitve delovnega razmerja iz krivdnih razlogov,« je na tviterju zapisal Vane Gošnik, nedavno izvoljeni programski svetnik RTV Slovenija.
28. jul. 2021
»Vsaka država ima svojo mafijo, edino v Sloveniji ima mafija svojo državo,« je novembra 2019 takratni poslanec SDS Žan Mahnič ponovil izjavo, ki jo je leto in pol prej izrekel Anastazij Martinčič, priča v sodnem procesu Balkanski bojevnik. Po fotografijah in dokumentih, ki jih je v petek objavil portal Necenzurirano, na njih pa vidimo, da se je prvak SDS Janez Janša na Mavriciju udeleževal golfskih turnirjev skupaj z največjimi dobavitelji v zdravstvu, se lahko z izjavami sedanjega državnega sekretarja v kabinetu predsednika vlade celo strinjamo.
9. mar. 2021
»Bilo bi prav, da bi se šolniki lotili Pučnikove vsestranske zapuščine ter jo vključili v učni program, iz katerega bi mladi črpali znanje in vedenje o zgodovini naroda, iz katerega izhajajo,« ob rojstnem dnevu Jožeta Pučnika (9. marec 1932) piše njegova dolgoletna sodelavka Vera Ban.
11. jan. 2021
Vera Bank, nekdanja sodelavka Jožeta Pučnika, se je ob obletnici smrti spomnila velikega Slovenca in osamosvojitelja.
25. dec. 2020
Nekdanja predsednica DeSUS in ministrica za kmetijstvo Aleksandra Pivec je ob 30. obletnici plebiscita na Facebooku objavila video, v katerem je razmišljala o osamosvojitvi Slovenije in enotnosti Slovencev. Pri tem pa je storila neljubo napako.
15. avg. 2020
Igor Kršinar v 2. delu intervjuja med drugim pove, da so v zadnjih letih pri Reporterju deležni podobnih političnih pritiskov kot pred dvanajstimi leti na Magu, le da le-ti zdaj prihajajo s strani SDS in njenega predsednika Janeza Janše s svojimi nedostojnimi tviti, tako na račun Reporterja kot posameznih novinarjev
19. jul. 2020
Letos obeležujemo 30. obletnico prvih svobodnih in demokratičnih volitev, prve demokratično izvoljene vlade in odločitve za samostojno slovensko državo. Med poslanci prvega sklica parlamenta je bil tudi Andrej Žorž, ki je 17. julija 1992 v poslanski klopi nadomestil Matjaža Šinkovca, ki je bil imenovan za veleposlanika v Veliki Britaniji.
16. maj. 2020
S prepričljivo večino je bila pred tremi desetletji (16. maja 1990) po prvih demokratičnih volitvah izvoljena še prva slovenska demokratična vlada. Mandatarstvo za sestavo kar 27- članskega izvršnega sveta je pripadlo prvaku Slovenskih krščanskih demokratov 42-letnemu zgodovinarju in ekonomistu Lojze Peterletu. Bil je strokovni sodelavec na zavodu za družbeno planiranje.
3. maj. 2020
Po aprilski zmagi Demosa pred tridesetimi leti je Lojze Peterle opravljal še zadnje pogovore o oblikovanju vlade – takrat še izvršnega sveta. Pogledali smo v drobovje sestavljanja te prav posebne vlade, ki je imela nalogo osamosvojiti Slovenijo in uvesti demokratično ureditev. Prisegla je 16. maja 1990.
5. apr. 2020
Pričakoval sem in prizadeval sem si za Pučnikovo zmago, obenem pa je bilo zelo očitno, da je Milan Kučan zelo spreten politik in seveda zelo močan, se volitev za predsednika slovenskega predsedstva leta 1990 spominja Igor Bavčar.
29. mar. 2020
Pred tremi desetletji na cvetno nedeljo, 8. aprila 1990, so se v nekdanji še socialistični republike Sloveniji začele prve demokratične volitve. Spomnili smo se, kdo je izsilil najpomembnejše volitve v slovenski zgodovini.