Prijavljeni ste kot
3. apr. 2012
Matic Munc je v intervjuju za portal Siol.net dejal, da ni bil koordinator dogajanja v zvezi s t.i. koroško deklico in da se je "vse odvijalo po navodilih Draga Kosa." Slednji je za STA zanikal omenjene navedbe in poudaril, da je sodeloval le pri ugotavljanju, ali je bilo na deklici zagrešeno spolno nasilje.
Avstrijska medijska hiša Styria je od vstopa na slovenski trg leta 2003 po družbi Žurnal Media dosegla že 33 milijonov evrov izgube. Zdaj jo zanima nakup mariborskega Večera, ki pa mu prodana naklada zadnja leta nenehno hitro upada. Hkrati novi odgovorni urednik Žurnala Matej Košir, brat razvpitega Darijana Koširja, v imenu katoliške Styrie v časopisu smeši Jezusa Kristusa.
2. apr. 2012
Neznanci so v noči na 1. april vdrli na dvorišče vlade in z granitnimi kockami obmetavali protokolarna vozila ter z nestrpnim grafitom porisali steno znotraj parkirišča, je danes poročal Kanal A. Kot navaja, naj bi bilo škode za okoli 6000 evrov.
Pogajalska skupina vlade bo do torka na podlagi pripomb sindikatov pripravila "novo ponudbo" varčevalnih ukrepov, ki jih bo v četrtek obravnavala vlada, pravi minister za pravosodje in javno upravo Senko Pličanič. S sindikati bodo nadaljevali pogajanja tudi po četrtku. Nekateri sindikalisti so današnja pogajanja označili kot zaostrovanje.
V Svizu ocenjujejo, da je izobraževanje pod posebnim udarom, kar kažejo tudi vladni varčevalni ukrepi, je na današnji novinarski konferenci dejala predsednica glavnega odbora Sviza Jelka Velički. Glede na odzive članov ne dvomijo, da bo stavka v izobraževalnih zavodih izglasovana. To pomeni, da bodo 18. aprila šole in vrtci zaprti, otroci pa doma.
V državnem zboru naj bi v letošnjem letu prihranili dober milijon evrov. Tako kaže predlog rebalansa proračuna DZ, ki ga je danes potrdil kolegij predsednika DZ Gregorja Viranta. Predlog vključuje tako vladna izhodišča za stabilizacijo javnih financ kot varčevalne ukrepe, za katere so se dogovorili vodje poslanskih skupin.
Škandalozna zaposlitev Majde Širca na javni televiziji pa v teh dneh ni edina! Z današnjim dnem so na primer zaposlili na delovno mesto vodje glasbene produkcije RTV Patrika Grebla.
Drobnoprodajne cene naftnih derivatov v Sloveniji se bodo opolnoči spremenile. Tako neosvinčeni 95-oktanski kot 100-oktanski bencin se bo podražil za 3,5 centa - prvi na 1,528 evra, drugi na 1,544 evra za liter, kar je največ doslej. Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 0,7 centa na 1,358 evra.
Nekdanji predsednik uprave Pivovarne Laško Boško Šrot je na današnji obravnavi na celjskem okrožnem sodišču povedal, da je pri odobritvi posojil povezanim družbam Center Naložbe, Infond Holding in Kolonelu popolnoma zaupal svojim strokovnim finančnim službam, osebno pa je samo podpisoval posojilne pogodbe.
Odgovorni urednik Žurnala Matej Košir se je moral opravičiti bralcem zaradi svoje kolumne, v kateri je bil žaljiv do kristjanov.
Svetniška skupina SDS se je po medijskem razkritju, da je poslanec in mestni svetnik Pozitivne Slovenije Mitja Meršol v preteklosti sodeloval s Službo državne varnosti, slednjemu odločila predlagati razmislek o odstopu z mesta predsednika uredniškega odbora glasila Ljubljana. Meršol poziva SDS danes za STA ni želel komentirati.
Glavna obravnava v zadevi Patria se je na ljubljanskem okrajnem sodišču nadaljevala z branjem listin v odsotnosti Janeza Janše ter Walterja Wolfa. Kot je pojasnila okrajna sodnica Barbara Klajnšek, sodišče z Dunaja še ni odgovorilo na njihovo zaprosilo za zaslišanje obtoženih v avstrijskem delu procesa preko videokonference.
Od 23. marca dalje tudi v Sloveniji EUROJACKPOT, prva mednarodna klasična igra na srečo pri nas.
Pogajalske skupine vlade in sindikatov javnega sektorja bodo danes nadaljevale pogajanja o varčevalnih ukrepih. V minulem tednu so se pogajalci sešli dvakrat, a kakšnih konkretnih dogovorov niso dosegli. Ob usklajevanjih pa so nekateri sindikati že zagrozili z morebitno stavko.
Največja opozicijska stranka Pozitivna Slovenija je za danes ob 16. uri v Cankarjevem domu sklicala srečanje voditeljev nevladnih, parlamentarnih in neparlamentarnih strank levega bloka, v današnji izdaji piše časnik Večer. Vendar pa je stranka SD udeležbo zavrnila.
1. apr. 2012
Ker bo Jankovićeva stranka destruktivna, ni mogoče računati, da bi se omejil domet referendumov, meni ekonomist dr. Sašo Polanec. Sindikalnemu ropotanju navkljub dr. Polanec poudarja, da imamo v Sloveniji v primerjavi z državami EU nadpovprečno prelivanje denarja od tistih z višjimi plačami k tistim z nižjimi. Zaradi težkega javnofinančnega položaja se strinja z nižanjem plač vsem javnim uslužbencem, čeprav glavni problem v javnem sektorju niso plače, pač pa prenizka produktivnost in premajhna odgovornost. Žal se kratkoročno ne bomo mogli izogniti znižanju gospodarske rasti zaradi manjšega povpraševanja, ključna za ponovno zvišanje bosta tehnološki napredek in rast produktivnosti.
Katoličani in evangeličani danes obeležujejo cvetno nedeljo, s katero teden dni pred veliko nočjo začenjajo neposredno pripravo na ta svoj največji praznik. Po cerkvah bodo danes brali evangeljska poročila o Jezusovem trpljenju, z današnjim praznikom pa je v naših krajih povezan tudi običaj izdelovanja butar.
Prvoaprilska šala je običaj, ko ljudje eden drugega poskušamo potegniti za nos z lažnimi zgodbicami in informacijami. Tovrstne potegavščine so običajne v večini evropskih držav, prvič pa so bile omenjene že v 14. stoletju.