Prijavljeni ste kot
14. mar. 2011
Milena je bila popolnoma zadovoljna ženska: imela je stanovanje, avto, prijateljice … bila je stara 34 let, bila je plavolaska (no, ne čisto naravna!), dovolj postavna, marsikdo bi rekel, da je čedno dekle, ki mu nič ne manjka. Tako je zagotavljala vsem okoli sebe, a nekaj je čedalje bolj pogrešala.
V Kobilarni Lipica so v zadnjih dneh poginili že štirje lipicanci, še enajst konjev pa je po neuradnih podatkih bolnih. Po prav tako neuradnih govoricah naj bi bila kriva neustrezna krma, ravnanje s konji v kobilarni pa preiskujejo tudi kriminalisti. Lipiško vodstvo bo razloge za pogin predstavilo na novinarski konferenci.
Ustavni sodniki so danes sporočili, da so zavrnili zahtevo DZ, naj ustavno sodišče odloči, ali bi z odložitvijo uveljavitve ali zaradi zavrnitve zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju na referendumu lahko nastale protiustavne posledice. Odločbo je sodišče sprejelo soglasno.
Država bo na Družbo za avtoceste v RS (Dars) prenesla lastništvo avtocest v vrednosti 2,3 milijarde evrov. Skupščina Darsa je danes podprla dokapitalizacijo s stvarnimi vložki države v vrednosti 2,3 milijarde, je po skupščini novinarjem povedala predsednica uprave Darsa Mateja Duhovnik.
Delo vlade so negativno ocenile skoraj tri četrtine vprašanih v anketi Dela, kar je najslabši rezultat Pahorjeve vlade doslej. Med strankami ima SDS tudi ta mesec največjo javnomnenjsko podporo, kljub temu da je poslabšala svoj rezultat za tri odstotne točke. Sledi ji SD s pol manjšim deležem glasov.
Revija Mladina je s politično zlorabo otrok opozicijskega poslanca razkrila vso bedo slovenskega novinarstva. Razkrila je, da so za obračunavanje s političnimi nasprotniki dovoljena vsa sredstva in da pri tem brez sramu aktivno sodelujejo tudi novinarji.
13. mar. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Golobičev izdajalski načrt Izstop Zares iz koalicije in nož v hrbet Borutu Pahorju IME TEDNA Branko Grims SLOVENIJA Reševanje vojaka Türka Pahorjeva pokojninska loterija Lekarnar s podjetniškimi hobiji Če želodec prebavi skoraj vse PISMA IN ODGOVORI GLOBUS Polkovnikovi zadnji ukazi Panorama REPORTAŽA Buenos Aires TEHNIKA Druga plošča KULTURA Življenje zunaj pravil DOSJE Lady Gaga FILM Trenutek resnice ESTRADA Poligraf: Živa Ploj Peršuh KOLUMNE Vinko Vasle: Včeraj je bila dovoljena amnezija, danes je nov dan Boštjan M. Turk: Vsenarodni izpit iz socialne psihologije Saša Veronik: Vzgoja okusa Zlata Krašovec: Osebni prispevki h krpanju arhivskih lukenj INTERVJUJA Marko Štrovs, soavtor veljavnega pokojninskega zakona Ivo Žajdela, novinar in publicist
Pri 150 tisoč brezposelnih je nesmiselno in krivično starejšim delavcem odmikati upokojitev in jih siliti v brezposelnost, opozarja Marko Štrovs. Po njegovem mnenju decembra sprejeti novi pokojninski zakon ni dovolj primeren za različne skupine zavarovancev in upokojencev. Predstavi mnoge primere, v katerih zakon enako obravnava neenake situacije na škodo že tako socialno ogroženih delov prebivalstva. Pravi, da se finančna vzdržnost pokojninskega sistema zagotavlja z dohodki, ki jih ustvarja aktivni del prebivalstva, Slovenija pa ima trenutno rezervno armado 150 tisoč ljudi v delovni starosti, ki nimajo zaposlitve. Na ministrstvu za delo sicer Štrovs trenutno vodi sektor za vojna grobišča, vendar mu grozi izredna odpoved zaposlitve, v intervjuju pa pojasnjuje zakaj.
Oranžni prvak Gregor Golobič išče izgovore za izstop svoje stranke iz vlade, ker se njena javna podoba nikakor ne izboljša. V ozadju te napovedi se skriva načrt zamenjave premierja Boruta Pahorja. Tega naj bi jeseni nasledil tehnični mandatar Janez Potočnik, ki naj bi ga v Slovenijo zvabil nekdanji predsednik Milan Kučan.
Lekarna Ljubljana ima v Zoranu Jankoviću zelo močnega botra. Važno je, da se polni mestna blagajna in Janković si zatiska oči, ko si direktor lekarne Marko Jaklič razlaga zakonodajo.
Člani slovenske delegacije so na januarskem obisku predsednika Danila Türka v Italiji spali v najbolj luksuznem hotelu, kjer imajo tudi kraljevsko suito za 14 tisoč evrov na noč. Leteli so z uglednim embraer legacyjem.
12. mar. 2011
Morda pa se bo oglasilo kakšnih 571 ogorčenih kolegov in zahtevalo, da Repovž nemudoma in nepreklicno odstopi? Tudi to je malo verjetno. Obstaja namreč utemeljen sum, da ima tudi večina podpisnikov tedanje peticije, ne le predsednik društva, dvojne standarde: eni so zapisani v etičnem kodeksu DNS, drugi pa veljajo za žalujoče ostale iz SDS. Sobotna priloga
Zadnji predlog, s katerim se tranzicijsko zaledje loteva opozicije, je zanimiv v svoji notranji, zgodovinski armaturi, kot v histeričnem pompu, ki se razodeva skozi medije. V ozadju sta dve dejstvi. Prvo je skorajšnji razpad vladne koalicije, povezan s prihajajočo Pahorjevo dilemo: ali naj razreši Katarino Kresal zaradi utaje davkov ali ne.
V japonski jedrski elektrarni Fukušima 1, kjer so imeli po petkovem potresu težave s hlajenjem reaktorja, je danes odjeknila eksplozija, poročajo tuje tiskovne agencije. Iz nuklearke, ki stoji kakih 350 kilometrov severovzhodno od Tokia, se vije bel dim, zaznali naj bi tudi povečano radioaktivno sevanje.
Svet Slovenske demokratske stranke je na svoji 8. seji, v luči nedavnih medijskih napadov na SDS, njenega predsednika in druge vidne predstavnike stranke, sinoči soglasno sprejel javni poziv z naslovom Dovolj nam je!
11. mar. 2011
Katastrofalni potres in cunami sta na Japonskem terjala preko tisoč življenj, število žrtev pa se dviga, ko reševalci odkrivajo prave razsežnosti tragedije. Preko deset metrov visoki valovi so zbrisali obalna naselja in morje je prodrlo daleč v notranjost. Po naravni se Japonci sedaj bojijo še jedrske katastrofe in uhajanja radioaktivnih snovi iz jedrske elektrarne v mestu Fukušima.
Ne le predsednik SDS Janez Janša, temveč celotna stranka doživlja pogrom, je med današnjo sejo sveta SDS v Cerknici dejal predsednik sveta France Cukjati. "Med ljudmi je čutiti veliko prizadetost, užaljenost in skrb nad takim stanjem v Sloveniji," je povedal. "Še nikoli nismo bili tako na dnu s politično kulturo," meni.
Bakugani so že nekaj časa prava uspešnica tudi pri nas. Tistim, ki nimajo otrok, se večinoma ne sanja, za kaj gre. Če drugega ne, se sprašujejo, kaj za vraga je to, kadar jih v večjih nakupovalnih središčih zadnje čase pot vodi mimo razstav petstotih akcijskih figuric, ki se, sprva zvite v kroglice, v razne bojevnike prelevijo šele ob stiku s kovinsko kartico.