Prijavljeni ste kot
13. jan. 2011
Ta vlada je postala nevarna že sama sebi, kaj šele komu drugemu.
12. jan. 2011
Združenje novinarjev in publicistov protestira zoper zasliševanje novinarjev, ki si ga želi privoščiti komisija za brezplačnike pod vodstvom Melite Župevc (SD). Politični organ, kot je komisija DZ, nima pravice v politične in politikantske obračune vpletati novinarje, so prepričani v ZNP, delo urednikov in novinarjev brezplačnikov pa tudi nima zveze s predmetom preiskave komisije, menijo.
Poziv računskega sodišča, naj premier Borut Pahor začne s postopkom razrešitve ministra za finance Franca Križaniča, je po oceni predsednika DeSUS Karla Erjavca politično motiviran - predsednika računskega sodišča Igorja Šoltesa se je namreč omenjalo kot možnega mandatarja tehnične vlade. Erjavec Pahorju predlaga, naj sproži ustavno presojo.
V Sloveniji ne vlada pojmovna zmeda le na političnem, ampak tudi na ekonomskem področju. Zanjo so zaslužni številni politiki, direktorji in »strokovnjaki«. Predvsem Milan Kučan, t. i. rdeči direktorji in Jože Mencinger so s svojim javnim delovanjem dosegli, da se Slovenija namesto z realno ukvarja samo z amoralno ekonomijo. V zadnjih dvajsetih letih jim je namreč uspelo uresničiti moto »pokvarjeni bogati, pošteni revni«. Ljudje so izgubili zaupanje v demokracijo in kapitalizem, proti katerim se našteti nenehno borijo, saj bi jih demokracija in pravi tržni kapitalizem že zdavnaj odplavila na smetišče zgodovine, kamor spadajo.
Računsko sodišče je danes pozvalo premiera Boruta Pahorja, naj začne s postopkom razrešitve ministra za finance Franca Križaniča. Sodišče je namreč v danes objavljenem porevizijskem poročilu o popravljalnih ukrepih na podlagi revizije prodaje deleža v Splošni plovbi navedlo, da je finančno ministrstvo hudo kršilo obveznost dobrega poslovanja.
Predsednik Danilo Türk ni zmožen obsoditi kratenja človekovih pravic Amaliji Jereb, Stanislavu Medveščku in Janezu Lapanji, ki jih je kandidat za generalnega državnega tožilca Zvonko Fišer v času komunizma kot tožilec preganjal zaradi postavitve križa v spomin žrtvam komunističnih zločincev.
11. jan. 2011
Računsko sodišče je danes na seji senata sprejelo sklep, po katerem bo predsedniku vlade Borutu Pahorju predlagalo razrešitev ministra za finance Franca Križaniča, na svoji spletni strani poroča tednik Demokracija. Razlog za to odločitev še ni znan, povezan pa naj bi bil s Splošno plovbo iz Portoroža in prenosom deležev v tej družbi.
Razmišljala sem o odstopu, je problematično novelo zakona o varstvu potrošnikov komentirala ministrica za gospodarstvo Darja Radić. Novela naj bi ukinila obvezne enoletne garancije za tehnične izdelke, a se zdaj to ne bo zgodilo. Ker je šla priprava zakona mimo nje, bo vladi predlagala razrešitev vodij direktorata za notranji trg na ministrstvu in urada za varstvo potrošnikov. Predlagala bo tudi ukinitev urada.
Duhovniki šempetrske in novogoriške dekanije nasprotujejo izvolitvi Zvonka Fišerja za generalnega državnega tožilca. Kot tožilec je namreč prekršil temeljne človekove pravice in vrednote civilizacije, ko je preganjal katoliška duhovnika zgolj zato, ker sta prikrito grobišče na Lajšah obeležila s križem, pojasnjuje novogoriški dekan Aleš Rupnik.
Kandidatka za ministrico za lokalno samoupravo Duša Trobec Bučan poslancev Zares ni prepričala, zato se bodo pri glasovanju o njej na seji DZ vzdržali, je po današnjem sestanku s kandidatko povedal podpredsednik Zares Franco Juri. To ni nezaupnica vladi, pravi, a opozarja na okoliščine, v katerih je premier Borut Pahor kandidatko predlagal.
10. jan. 2011
Aleksander Svetelšek je ponudil odstop z mesta predsednika uprave Petrola in nadzorni svet je njegov odstop sprejel. Svetelška naj bi odnesel prevzem SCT-jevih dolgov do odvetnikov in način, na katerega je SCT skušal zmanjšati svoj dolg do Petrola. S 1. februarjem ga bo nasledil sedanji predsednik uprave Istrabenza Tomaž Berločnik, do njegovega nastopa pa bo upravo največje slovenske energetske družbe vodil Rok Vodnik, član uprave Petrola.
Petrol naj bi od SCT prevzel terjatve odvetniške pisarne Mira Senice, a je bila pogodba kmalu zatem razdrta, so danes razkrile Finance. Bo to odkritje usodno za predsednika uprave Petrola Aleksandra Sveteška, o čigar usodi naj bi danes razpravljal nadzorni svet družbe? Svetelškov položaj naj ne bi toliko načeli poslovni rezultati, kakor njegov osebni ugled. Prejšnji teden ga je še dodatno prizadelo razkritje, da je Petrol prevzel terjatve, ki jih je do SCT imel odvetnik Dušan Korošec. Le nekaj ur pred sejo NS so Finance objavile še dokument, ki dokazuje, da je naj bi turi Seničine terjatve do propadajočega SCT poplačalo Svetelškivi podjetje.
Poslovnež Walter Wolf bo tožil Slovenijo in Hrvaško za 30 milijonov evrov, je zagrozil v intervjuju za Jutarnji list. Nikoli nisem govoril z Janezom Janšo ali Ivom Sanaderjem, Wolf zanika vpletenost v afero Patria ali posle bivšega hrvaškega predsednika vlade v aferi banke Hypo.
Pokojninska reforma lahko pade, dvomljiva je tudi prihodnost zakona o malem delu. Po rezultatih ankete, ki jo je danes objavilo Delo, 51,3 odstotka vprašanih ne podpira pokojninske reforme. Vse manj je tudi podpornikov zakona o malem delu, ki ga podpira le še 41,3 odstotka vprašanih.
9. jan. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Mesija iz Dražgoš Milan Kučan bi se rad vrnil v aktivno politiko. Sestavili smo sanjsko Kučanovo vlado. IME TEDNA Jani Soršak SLOVENIJA Do generala s političnim soglasjem Miklavčičeva lobistična žilica Odstrel porodnišnic Drevo slovenstva kot les križa Prekmurske zdrahe Varuha premoženja tajkunov PRO&CONTRA Malo delo: Zoran Kotolenko in Marko Funkl GLOBUS Lula, otrok in oče Brazilije Panorama REPORTAŽA Katalonija TEHNIKA Romantiki jutrišnjega dne KULTURA Leto 2011 v filmu FILM Mraz, volkovi, gravitacija ESTRADA Poligraf: Luka Ovčar Ekran KOLUMNE Vinko Vasle: Kaj je mama storila koaliciji! Boštjan M. Turk: Vrtenje Zemlje in besed Saša Veronik: O ostri zadevi Maja Sunčič: Amoralna ekonomija pod Slovenci INTERVJUJA JOŽEF JEROVŠEK, predsednik parlamentarnega odbora za obrambo FRANCO JURI, poslanec DZ in podpredsednik Zares
Ljudje se morajo tako nasititi vladajoče garniture, da jim bo šlo na bruhanje, pravi poslanec SDS Jožef Jerovšek. Nedavno se je vrnil iz Afganistana, kjer je z delegacijo, ki jo je vodila ministrica Ljubica Jelušič, obiskal pripadnike 14. kontingenta slovenske vojske. V pogovoru pojasnil, da pri nas vlada paradržava, zakaj se morajo ljudje do grla nasititi vladajoče garniture in kakšno je ozadje zadnjih kadrovskih odločitev v Slovenski vojski. Zadovoljen je, ker je sodeloval kot virtualni lik v oddaji Hri-bar, saj televizija oblikuje lik le za prepoznavne politike.
Kresalova in Zalar podpirata brezzobo novelo kazenskega zakonika, ki je napisana kot po meri mogočnih tajkunskih odvetnikov. Po njej ne bo mogoče odvzeti niti evra nezakonito pridobljenega premoženja.
Slovenski vojski primanjkuje generalov, a na povišanja lahko računajo le popolnoma neprimerni kandidati, ki pa so po volji vladajoči politiki.