Prijavljeni ste kot
22. jan. 2011
Ker sem zadnjič v rahli depresiji malo potarnal zaradi naših medijev, ki so se povprek in počez sicer dostojanstveno, a vendar lotili blažje kritike Boruta Pahorja, se jim zdaj opravičujem – v zadnjih dnevih so popravili to manjšo zaslepljenost, ki je bila odsev prednovoletnih žuriranj in alkohola ter rokovanja na sprejemu treh predsednikov, a do tega ima sedma sila ustavno pravico. Naši mediji so namreč kompetentno razumeli, kaj jim sedanja koalicija med vrsticami sporoča iz vile Podrožnik, kjer je bila tako imenovana razvojna klavzura!
Mnogi se vse bolj zmrdujejo nad bolonjsko reformo, ki da izrazito znižuje akademsko raven. Podobni očitki se na novi sistem univerzitetnega študija pojavljajo tudi v Sloveniji. Diplomiranje naj bi po novih standardih postalo le še formalnost, ki ne zahteva pretiranega truda in naj bi se dejansko spremenilo v serijsko nizanje diplomirancev, s katerimi se lahko pohvalijo univerze.
21. jan. 2011
Sam papež se trese zaradi skoraj milijardnega dolga male mariborske nadškofije, ki utegne zrušiti tisočletno katoliško cerkev, piše italijanski tednik L'espresso. Z nespametnimi investicijami je nadškofija preko svojih podjetij v nekaj letih pridelala za 800 milijonov evrov dolga, ki je za nadškofijo in sedaj za celotno rimokatoliško cerkev postal luknja brez dna. Dolg predstavlja za Vatikan večjo nevarnost od razkritja prikrivanja pedofilije ameriške in irske duhovščine, ocenjuje italijanski tednik.
"Kot vsak pošten državljan s komisijo sodelujem," pravi Gordana Živčec Kalan, ki pa kljub temu ni odgovarjala na vprašanja komisije za preprečevanje korupcije. Komisija je danes zaslišala predsednico Zdravniške zbornice Slovenije Živčec Kalanovo, ki je kot v.d. direktorice izolskega zdravstvenega doma podjetju Mabra inženiring posodila 150.000 evrov iz sredstev zdravstvenega doma. Pooblaščenec Živčec Kalanove Janez Tekavec poudarja, da ni šlo za posojilo, temveč za zastavo.
Po tem ko se premier Pahor kljub pozivu računskega sodišča ni odločil za razrešitev finančnega ministra Franca Križaniča, v SDS opozarjajo na dvojna merila, ki da jih vzpostavljajo "predstavniki tranzicijske levice". Ob tem navajajo izjave Pahorja in članov sedanje vlade ob nerazrešitvi tedanjega okoljskega ministra Janeza Podobnika leta 2008.
V Slikovnih križankah št. 83 se je pojavil opis "naslada komunističnih pedofilov", iskana beseda pa je bila ... pionirke. Verjetno ni bilo reševalca križank, ki ne bi ob tem vsaj malce začudeno pogledal, nekateri so se celo namuznili, drugi so se zgražali in o tem obvestili medije.
20. jan. 2011
Na vladi imamo ignorante, narkomane, homoseksualce, vse, razen tistega, kar bi morali imeti. Hude besede ampak stojim za njimi.
Kriza ni rešljiva v tem mandatu in zato je ta vlada ne bo rešila, je v oddaji Pogledi Slovenije na TV Slovenija ocenil prvak Zares Gregor Golobič. Medtem, ko izpostavlja nezavedanje globine krize, pa predsednika DeSUS Karla Erjavca ta izjava preseneča. Če se nismo sposobni kosati s krizo, je najboljše, če razmislimo o predčasnih volitvah, je dejal.
Finančni minister Franc Križanič ostaja na svojem položaju, je na novinarski konferenci po seji vlade povedal premier Borut Pahor. Križanič je najbolj obremenjen minister v času finančne krize, kljub temu pa je uspel v veliki meri izpolniti zadane mu naloge računskega sodišča in še več, je pojasnil.
Preiskovalna komisija DZ za gradbene posle bo zaradi antidatiranja dokumenta in nevestnega dela v službi ovadila okoljskega ministra Roka Žarnića. Ta je namreč 5. julija lani podpisal dokument z datumom 2. julij in ni ukrepal ob domnevnih nepravilnostih pri pripravi ljubljanskega prostorskega načrta, pravi predsednica komisije Alenka Jeraj (SDS).
Ne vem, zakaj je Jure Janković porabil denar, ki sem mu ga posodil, pravi direktor podjet Les Marjan Pišljar. Pišljarja je glede domnevno spornih prodaj zemljišč v Ljubljani in sprememb namembnosti zaslišala preiskovalna komisija DZ, ki se ukvarja z gradbenimi posli. Je pa zato dosegel prepoved razpolaganja z njegovim deležem v Electi Holding, pravi Pišljar.
Govorice o moji vrniti v politiko so neumnost, je Milan Kučan v pogovoru za Info TV skušal pomiriti panične vladajoče politike in znižati pričakovanja slovenske levice. Očitno je nekaterim nelagodno ob možnosti mojega povratka, je ugotovil, vendar vztraja, da ni kandidat za premiera. Posameznik ne more ničesar rešiti, pravi, žal na levici tudi ne vidi prave osebe za nov začetek. Že 20 let so v vrhu isti ljudje, podmladek levih strank pa se mu ne zdi posebej obetaven.
Zoran Janković nekako sodi v znano šalo o škorpijonu in žabi. Ta preprosto mora pičiti žabo, na hrbtu katere plava čez reko. Kakor je škorpijonu v naravi, da mora pičiti žabo, župan očitno mora pripomoči h kakemu čudnemu poslu. Je to v njegovi naravi? Finance
19. jan. 2011
Ali zaradi ministrice Katarine Kresal obstaja konflikt interesov v policijski preiskavi afere Vegrad - Hypo, vlado v poslanskem vprašanju sprašuje poslanec SDS Jože Tanko. Hypo banka je namreč stranki LDS pomagala s krediti, v posle banke je vpleten tudi njen življenjski spremljevalec Miro Senica, opozarja Tanko. "Vpletenost življenjskega partnerja ministrice za notranje zadeve v afero s tako hudimi posledicami za družbo Vegrad in njene zaposlene, daje zelo slab pečat prizadevanjem za izogibanje konfliktu interesov", meni poslanec
Odvetnik Miro Senica je osumljen krive ovadbe, kinolog Rajko Rotner pa ponarejanja listin v zvezi z afero bulmastifi, zaradi česar je na kazenskem oddelku Okrajnega sodišča v Ljubljani danes potekala sodna preiskava, je po zaslišanju povedal nekdanji novinar Dnevnika Rok Praprotnik.
Računsko sodišče, ki ga vodi Igor Šoltes, ugotavlja, da v pojasnilih ministrstva za finance premieru Borutu Pahorju niso navedena nova dejstva in okoliščine, do katerih se računsko sodišče ni opredelilo v že izdanih revizijskih in porevizijskih poročilih.
Zaradi strokovnih, etičnih in povsem človeških razlogov ne morem več sodelovati pri kuhanju zadnje večerje na podlagi slabega recepta oziroma vam ne želim služiti za alibi v primeru katastrofalne arbitražne odločbe.