Prijavljeni ste kot
1. jun. 2014
V Kamniku, kjer županuje Marjan Šarec, so ustanovili stranko z imenom Lista Marjana Šarca - naprej Kamnik. Šarec, ki bo vodil stranko, bo z njo nastopil tudi na jesenskih lokalnih volitvah. Za podpredsednika stranke sta bila izvoljena Lara Jemec in Igor Žavbi, so še sporočili iz strankinega predstavništva za stike z javnostmi.
Ameriški veleposlanik Joseph Mussomeli študentom fakultete za poslovne vede: »Slovenija je stara šele 24 let. Malo, če jo primerjamo z ZDA. Morate biti bolj potrpežljivi.«
Evropski poslanec Lojze Peterle se je v teh dneh mudil v Nigeriji kot vodja delegacije, ki je po pooblastilu visoke zunanjepolitične predstavnice EU Catherine Ashton ocenjevala, kako država spoštuje priporočila EU za prihodnje volitve v državi. Te bodo februarja prihodnje leto.
31. maj. 2014
Ogorčeni smo nad županom, ki si "znova in znova izmišlja, kako bo uredil zaprtje Slovenske ceste," pravijo v NSi o projektu prenove ljubljanske prometnice. Opozarjajo, da je zaradi prenove Slovenske ljubljanski župan Zoran Janković "izigral projekt nujne rekonstrukcije Litijske ceste" in pozivajo k ustavitvi del. S projektom zaprtja Slovenske ceste naj se počaka do volitev, ko bo Ljubljana dobila novo vodstvo, meni Mojca Kucler Dolinar, mestna svetnica NSi Ljubljana.
Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve je ob 26. obletnici procesa JBTZ pripravilo okroglo mizo o zlorabah sodstva za odstranjevanje političnih nasprotnikov v SFRJ. Nekdanji politični zaporniki so opozorili, da se pri nas tragična zgodovina ponavlja. Predsednik SDS Janez Janša je opozoril na nemoč posameznika, ki ga izberejo za tarčo. "Vrhovni šef slovenske Udbe je bil Milan Kučan. Nanj je treba nasloviti vprašanja, kje so sredstva za množično ubijanje," pravi Janša.
Potem ko sta v vodo padla dva poskusa prodaje Večera (3Lan in Medici), je bil petek odločilen za tretji poskus. Iztekel se je namreč rok, v katerem bi morali zavezujoči ponudbi za nakup oddati mariborski igralničar Jože Kojc na eni strani ter bivši Pristopovec Uroš Hakl in nekdanji predsednik uprave T-2 Sašo Todorović na drugi strani, piše Večer.
Prisotni člani na današnjem ustanovnem kongresu Zavezništva Alenke Bratušek so brez glasu proti aktualno premierko, ki opravlja tekoče posle, izvolili za predsednico. Ta je v nagovoru izpostavila pomen povezovanja, sočutja in svobodomiselnosti. Kot je dejala, se zavezništvo rojeva v dobri energiji, a tudi z jasno željo po preseganju obstoječega.
Ministrstvo za kulturo je pripravilo predlog gradiva o razglasitvi Trga republike za kulturni spomenik državnega pomena. Kot so za STA sporočili z ministrstva, ga bo vlada obravnavala na eni od prihodnji sej.
Ljubljansko okrožno sodišče je 18-letnega Jana Jagodiča, ki je decembra lani na ljubljanski železniški postaji z nožem zabodel vrstnika, spoznalo za krivega poskusa uboja in ga obsodilo na dve leti zapora, vendar mu je zaporno kazen nadomestilo s 1460 urami dela v splošno korist, danes poročajo mediji.
Zelo preprosto je v Sloveniji ustanoviti stranko, zato je res čudno, da se česa takega ni domislil Igor Šoltes, ki je septembra lani ustanovil društvo Verjamem, potem pa mu več kot pol leta ni uspelo zbrati dvesto članov, s katerimi bi lahko ustanovil stranko.
Policisti pozivajo občanko, ki je ob včerajšnjem požaru vozila, v katerem sta bila dva otroka, skušala prva nuditi pomoč in je tudi obvestila vse ostale, naj zaradi razjasnitev okoliščin dogodka pokliče na interventno številko 113, na anonimni telefon 080 1200 ali na najbližjo policijsko postajo.
Premierka, ki opravlja tekoče posle, Alenka Bratušek bo danes dopoldne s somišljeniki in podporniki ustanovila stranko, s katero namerava sodelovati na predčasnih parlamentarnih volitvah. Na ustanovnem kongresu Zavezništva Alenke Bratušek bodo izvolili vodstvo stranke, sprejeli njen statut in predstavili temeljne programske usmeritve za delo.
Delničarji Telekoma Slovenije so na včerajšnji skupščini v Ljubljani odločili, da se za dividende nameni ves lanski bilančni dobiček družbe v skupni višini 65,05 milijona evrov. Tako so potrdili nasprotni predlog države, Soda in Kada, ki so za dividende predlagali bistveno več, kot je predlagalo vodstvo družbe.
30. maj. 2014
"Kolikor razumem današnjo razpravo, novela povzroča veliko birokratskih ovir. Pri arhivih pa ne sme biti niti ovir niti skrivnosti, arhivi morajo biti odprti, če ne, ne moremo najti krvnikov," je na okrogli mizi o arhivski zakonodaji v organizaciji Študijskega centra za narodno spravo in Zbora za republiko dejal Göran Lindblad, predsednik Evropske platforme spomina in vesti.
Sonja Gole ne prizna nobene institucije in meni, da je Adria Mobil podrejena izključno njeni volji se obnaša »kot v kurniku, kjer je vse dovoljeno«, je samo del sporočila za javnost agencije Dialog, ki kaže na to, da v ACH, ki ga je olastninil Herman Rigelnik in ga kot največji lastnik obvladoval po Proteju, poteka srdit boj med nekdanjo direktorico Sonjo Gole in sedanjo v.d. direktorice Vero Mihatovič. Ženski ne izbirata sredstev in vse povprek delita nizke udarce.
Nepovezani poslanec Matjaž Zanoškar je potrdil, da je več kot deset poslancev iz različnih poslanskih skupin iskalo novega mandatarja, ki bi bil kompetenten in bi vodil vlado do konca mandata. Pogovarjali so se z dvema potencialnima kandidatoma, ki bi, tako ocenjuje Zanoškar, dobila tudi ustrezno večino v DZ. Vendar nista sprejela kandidature.
Bojan Traven, ki je v preteklosti delal na POP TV, Kanalu A in na Radioteleviziji Slovenija, je postal direktor informativnega programa in športa na Planet TV. Mesto programskega direktorja na omenjeni televiziji pa prevzema nekdanji programski direktor POP TV in Kanal A Gorazd Slak, so sporočili iz podjetja Antenna TV SL.
Ta teden je v prostorih slovenskega parlamenta potekala predstava, imenovana Preizkus avtohtone slovenske norosti. Avtor, režiser in glavni igralec Ivan Vogrin je trikrat zaporedoma zbral predstavnike sedme sile in pred njihovimi očmi izvedel nekaj izjemnih čarovniških trikov.