Prijavljeni ste kot
10. apr. 2023
Na Uradu RS za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu pod vodstvom Aleša Šabedra so kazensko naznanili vodjo projekta za nabavo 16-ih naprav za magnentno resonanco Smiljana Mekicarja. Sprožila se je snežna kepa, za katero se ne ve, kjer se bo ustavila. Se končuje obdobje, ko so slovenske bolnišnice kupovale te naprave predvsem od proizvajalca Siemensa?
31. mar. 2023
V novem Reporterjevem podcastu urednik Reporterja Silvester Šurla in novinar Nenad Glücks spregovorita grabljenju milijard v slovenskem zdravstvu. Javna naročila v zdravstvu so neverjetno donosna, opozorita sogovornika in izpostavita osupljivo številko: nabave v zdravstvu letno preplačamo za od 350 do 500 milijonov evrov!
10. mar. 2023
Predstojnik kliničnega oddelka za nevrokirurgijo UKC Ljubljana Roman Bošnjak je podal odstopno izjavo po razkritju, da je operiral tujo državljanko, ki je morala poleg plačila operacije bolnišnici nakazati še dodatnih 6000 evrov Bošnjaku. UKC bo dokumentacijo predal NPU, Bošnjak pa ostaja nevrokirurg, je dejal generalni direktor zavoda Marko Jug.
9. mar. 2023
Televizija POP TV je pridobila dokumente, ki nakazujejo na potencialno korupcijo v UKC Ljubljana. Priznani nevrokirurg Roman Bošnjak naj bi operiral državljanko Severne Makedonije, ki je poleg plačila 27.000 evrov po rednem ceniku za "zasebni honorar" zdravniku morala nakazati še dodatnih 6000 evrov, je poročal medij.
31. jan. 2023
Rekordno nizka ocena Slovenije na indeksu zaznave korupcije (CPI) kaže na to, da je čas za spremembe, preiti je treba od besed k dejanjem, so v Komisiji za preprečevanje korupcije (KPK) komentirali poročilo nevladne organizacije Transparency International. V KPK poudarjajo, da je treba prevetriti zakonodajo in določiti sankcije za kršitelje.
Slovenija je v lanskem letu na indeksu zaznave korupcije (CPI) ponovno nazadovala in dosegla zgodovinsko dno, ugotavljajo v nevladni mednarodni organizaciji Transparency International. Lani je država nazadovala za eno točko in se s 56 točkami uvrstila na enako mesto kot Italija, Gruzija in Češka.
23. dec. 2022
Sodišče v Bruslju je včeraj odločilo, da mora grška evropska poslanka in nekdanja podpredsednica Evropskega parlamenta Eva Kaili, v priporu v Belgiji ostati še mesec dni. Odvetniki Kailijeve se lahko na odločitev sodišča še pritožijo, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
20. dec. 2022
Poslanka in zdaj že nekdanja podpredsednica Evropskega parlamenta Eva Kaili je delno priznala vpletenost v korupcijski škandal glede vmešavanja Katarja in Maroka v odločitve parlamenta. Grkinja naj bi med drugim priznala, da je svojemu očetu naročila, naj skrije velike količine gotovine, poročata belgijski Le Soir in italijanska La Repubblica.
16. dec. 2022
V Evropskem uradu za boj proti goljufijam (Olaf) so danes za STA potrdili, da je bila sprožena preiskava proti Agenciji Evropske unije za azil (EUAA). Izvršna direktorica agencije, Slovenka Nina Gregori, se že nekaj časa sooča z resnimi pritožbami zaposlenih glede vodenja agencije.
13. dec. 2022
Konferenca predsednikov Evropskega parlamenta se je na današnjem zasedanju v Strasbourgu odločila sprožiti 21. člen poslovnika parlamenta za razrešitev podpredsednice parlamenta Eve Kaili, osumljene korupcije, so po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa sporočili iz urada predsednice parlamenta. Parlament bo o razrešitvi glasoval še danes.
Kitajska družba Huawei se na svoji spletni strani hvali z okroglo mizo v Evropskem parlamentu leta 2019, ki so ju pripravili mladi evropski poslanci EU 40, podpredsednica Evropskega parlamenta Eva Kaili in evropski poslanec Franc Bogovič.
10. dec. 2022
V Bruslju je včeraj zvečer policija prijela grško evropsko poslanko iz vrst socialistov Evo Kaili, ki je ena od podpredsednic Evropskega parlamenta, je vir blizu primera povedal francoski tiskovni agenciji AFP. Vir je dodal, da so jo aretirali v okviru preiskave korupcije, v katero je vpleten Katar, gostitelj svetovnega nogometnega prvenstva.
6. dec. 2022
V Sarajevu so zaradi suma korupcije in zlorabe položaja danes aretirali ministra Bosne in Hercegovine za človekove pravice in begunce Miloša Lučića. Po poročanju lokalnih medijev so ga na zahtevo tožilstva prijeli zaradi suma, da je v pol leta za osebne namene porabil 16.000 konvertibilnih mark oziroma okoli 8000 evrov s službene kreditne kartice.
3. okt. 2022
Celjsko sodišče je danes General Electricu naložilo plačilo 23 milijonov evrov denarne kazni v zadevi, povezani s preplačilom investicije v šesti blok Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6). Tožilstvo je Američanom očitalo pomoč pri zlorabi položaja, General Electric pa je s tožilstvom sklenil sporazum o priznanju odgovornosti.
29. sep. 2022
V Gradcu od septembra poteka sodni proces zaradi domnevnega prirejanja izidov nogometnih tekem z glavnima osumljencema iz Slovenije in BiH ter s tem povezanimi prevarami. Sodni proces vse bolj kaže široko razvejanost organizirane mreže prevare, poroča avstrijska tiskovna agencija Apa.
14. sep. 2022
Na koprski policijski upravi so začeli notranjevarnostni postopek, v katerem preverjajo očitke o sumu odklonskih ravnanj policistov, ki naj bi sodelovali s kriminalci, poročajo Slovenske novice. Uvedbo postopka so za časnik potrdili na koprski policiji, o domnevnih nepravilnostih so bili obveščeni tudi na Specializiranem državnem tožilstvu (SDT).
7. jul. 2022
Novi filipinski predsednik Ferdinand Marcos mlajši je danes s svojim prvim predsedniškim odlokom po zaprisegi ukinil predsedniško protikorupcijsko komisijo. Iz predsedniškega urada so sporočili, da je namen ukinitve "pravilno razporejanje javnih sredstev" in preprečevanje "podvajanja organov" v državi, poroča španska tiskovna agencija EFE.
17. jun. 2022
Lobijem in raznim prodajalcem megle, t. i. komunikatorjem, bi bilo treba že takoj na začetku mandata stopiti na prste in jim pristriči peruti. Postali so država v državi, vzporedna oblast.