Prijavljeni ste kot
6. nov. 2024
Novinarsko častno razsodišče pri Društvu novinarjev Slovenije (DNS) se je znova izkazalo z razsodbo nad novinarji, ki niso člani društva, in nadaljevalo svojo obrambo lika in imena poslanke Mojce Šetinc Pašek, užaljene zaradi poročanja medijev o njeni nepremičnini in njenem delu.
13. okt. 2024
Ministrica za kulturo Asta Vrečko je napovedala dvig sredstev tako za medije kot tudi za slovensko knjigo, pojasnila je, zakaj vztraja, da poznejša podelitev denarne nagrade Svetlani Makarovič ni bila nezakonita, zakaj se obnova ljubljanske Drame zapleta in zakaj se je lani udeležila proslave na Čebinah. Spregovorila pa je tudi o burnem dogajanju v stranki in povezovanju z zeleno stranko Vesna, v čem se razlikuje od stranke SD in zakaj ne pričakuje, da se bo na oblast spet vrnil Janez Janša.
3. jul. 2024
Finančno ministrstvo v noveli zakona o množičnem vrednotenju nepremičnin predlaga ukinitev dostopa javnosti do identifikacijskih oznak nepremičnin v evidenci trga nepremičnin, s čimer bi novinarjem vzeli pomembno orodje pri preiskovanju koruptivnih dejanj in okoliščin, ki vodijo v navzkrižje interesov, na kar je opozorilo Društvo novinarjev Slovenije (DNS).
23. maj. 2024
Predsednik uprave Radiotelevizije Slovenija (RTVS) Zvezdan Martić je svet zavoda na včerajšnji seji obvestil, da je uprava z novinarskimi sindikati podpisala stavkovni sporazum. Svet pa je s sklepom upravi naložil, da na prihodnji seji predstavi finančne in kadrovske učinke sporazuma. Na seji so razpravljali tudi o spremembah v dopisniški mreži.
26. nov. 2022
Društvo novinarjev Slovenije je letošnjo nagrado za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva podelilo novinarki Jane Sonji Grizila. Med nagrajenci so še novinarji Dnevnika Ervin Hladnik Milharčič, Radia Slovenija Tita Mayer, POP TV Neža Steiner in Alenka Marovt ter RTV Slovenija Urška Henigman in Neža Prah Seničar.
10. okt. 2022
Društvo novinarjev obsoja grožnje vodstva Radiotelevizije Slovenija (RTVS) z možnostjo odpovedi pogodb 38 novinarjem. Menijo, da gre za manifestacijo zlorabe položaja in pravnih sredstev generalnega direktorja RTVS Andreja Graha Whatmougha za pritisk na novinarje, ki so septembra s prihodom v studio izrazili solidarnost s šikaniranimi kolegi.
23. avg. 2022
V DNS so kritični do zadnjih potez direktorja TV Slovenija Uroša Urbanije. Po njihovem mnenju je Urbanija urednici in voditelju TV Dnevnika posredno grozil mimo disciplinskih postopkov, ker da se zaveda, da nima pravno vzdržnih argumentov. Gre za nedopustno neformalno obliko pritiska, s katero želi vodstvo podrediti novinarje in urednike, menijo.
17. feb. 2021
Pri Društvu novinarjev Slovenije (DNS) včasih »udarijo« tudi po novinarkah, ki so sicer njihova intimna opcija, vendar jih okarajo, ko gredo vseeno preveč čez rob. Tokrat so ob poročanju novinarke TV Slovenija Eugenije Carl ugotovili, da je kršila člen novinarskega kodeksa, ki ščiti otroke.
14. avg. 2020
Petra Lesjak Tušek, predsednica Društva novinarjev Slovenije
8. avg. 2020
V Društvu novinarjev Slovenije so izrazili zaskrbljenost zaradi prerivanja, do katerega je prišlo po poročanju Radiotelevizije Slovenija (RTVS) med snemanjem izjav udeležencev protestov v Izoli. Dogodek so obsodili tudi v RTVS in aktiva novinarjev informativnega programa, ki poudarjajo, da verbalno nasilje hitro lahko preide v fizičnega.
10. jul. 2020
"S spremembo zakona o STA vlada prevzema nadzor nad imenovanjem ključnih ljudi agencije in s tem odpira vrata političnemu vplivanju na uredniško politiko medija. Zakon o RTV Slovenija pa financiranje javnega interesa v zasebnih medijih iz proračuna preko dela RTV prispevka prenaša neposredno na državljane," so v Društvu novinarjev Slovenije (DNS) kritični do medijske reforme, ki jo pripravlja ministrstvo za kulturo.
12. feb. 2020
»Najostreje obsojamo intenzivne napade na posamezne novinarje in medije, ki poročajo o financiranju slovenskih medijskih podjetij v madžarski lasti,« so se v Društvu novinarjev Slovenije (DNS) odzvali na napade na novinarje, ki poročajo o medijih pod okriljem SDS.
4. okt. 2019
Aferaška Šarčeva vlada nam hoče po novem zamašiti usta in nas utišati. Ob vsem medijskem enoumju in pritiskih na medije odločanje o svobodi govora predaja v roke levičarskemu Društvu novinarjev Slovenije (DNS), ki tako kot v komunizmu uvaja verbalni delikt in želi prepovedati vsakršno kritiko svojih političnih ljubljenčkov.
14. mar. 2019
"Za namerne in javne žalitve novinarjev kot tudi grožnje v družbi ne bi smelo biti in ni tolerance, zlasti pa ne, kadar jih izrekajo politiki in nosilci javnih funkcij v političnem, javnem diskurzu," pravijo v Društvu novinarjev Slovenije ob primerih žalitev in groženj novinarjem.
13. mar. 2019
Društvo novinarjev Slovenije (DNS) je najostreje obsodilo ustrahovanje in žalitve novinarjev, ki se v vse bolj sovražnem in očitno vse bolj nevarnem okolju za novinarje stopnjujejo. Kot so sporočili, je tak tudi zadnji primer grožnje in poskus fizičnega napada na novinarko Večera Nino Ambrož, ki se je zgodil v torek.
30. nov. 2018
(Proti izjavi Društva novinarjev Slovenije (DNS), ki podpira 'navodilo' premierja Šarca, da naj državna in podjetja v pretežno državni lasti odstopijo od oglaševanja v medijih, ki jih vlada označi za medije s sovražnim govorom)
28. sep. 2018
Pri Društvu novinarjev Slovenije (DNS) pozivajo Programski svet RTV Slovenija, naj ne razpravlja o posameznih novinarskih prispevkih in uredniških odločitvah, lani pa je njihov Aktiv na TVS razglašal, da se Programski svet »težko izogne razpravi o programu, ne da bi omenjal konkretne oddaje oziroma avtorje.« Ker je pač šlo za novinarje, ki »niso njihovi«. Dvoličnost brez primere.
16. mar. 2017
Predstavljajte si, da bi športni navdušenec poslal pismo nogometnemu klubu Barcelona. V njem bi zapisal, da je nogometaš Reala Cristiano Ronaldo kršil etični kodeks nogometašev Barcelone.