Prijavljeni ste kot
10. feb. 2011
Arhivski dokument, ki ga je objavila SDS, ne dokazuje, da sem bil o dogodku v Velikovcu neposredno obveščen. Nasprotno, na laž postavlja avtorje objave, je na današnji novinarski konferenci poudaril predsednik republike Danilo Türk. Po njegovem gre za "neutemeljene, moralno nevzdržne in politično škodljive" insinuacije in podtikanja.
Vrednost zemljišč v posredni ali neposredni lasti Jankovićev se je "kljub krizi nepremičninskega trga enormno povečala", ljubljanskega župana obtožuje Alenka Jeraj, predsednica preiskovalne komisije DZ, ki ugotavlja politično odgovornost pri gradbenih poslih. Izkazalo se je, da je veliko preveč "srečnih" naključij povezanih z županom Zoranom Jankovičem in njegovima sinovoma, je v pogovoru za Demokracijo dejala Jerajeva. Njena komisija se večinoma ukvarja s spremembami namembnosti zemljišč v Ljubljani.
SDS je na svoji spletni strani objavila dokumente, ki dokazujejo, da je bil predsednik države Danilo Türk obveščen o bombnem napadu v Velikovcu leta 1979, so prepričani v opozicijski stranki. Türk je bil konec sedemdesetih v elitni skupini slovenskih politikov (Milan Kučan, France Popit, Mitja Ribičič, Janez Zemljarič in drugi) ki so prejemali informacije o akciji tedanje Službe državne varnosti, trdijo v SDS, dokumenti, ki jih objavljajo, pa po njihovem ostavljajo na laž trditev predsednika države, da je za akcijo izvedel šele iz medijev. "Kdo poimensko je leta 1979 spadal v tisti krog slovenske politike, ki se je odločil za mednarodni terorizem in kdo vse je za takšno odločitev vedel pred akcijami ter kdo šele po njih?" se sprašujejo v SDS.
9. feb. 2011
Pahorjeva vlada se je že odpovedala možnosti, da lahko na volitvah dobi še en mandat, je prepričan predsednik SDS Janez Janša, zato ima proste roke za nepremišljeno zapravljanje. S tujimi krediti si kupuje socialni mir, s čimer bo Sloveniji nakopala dolgove za prihodnji dve desetletji.
»Tomba la bomba« so več kot deset let vpili vsi italijanski smučarski navijači. »Tomba la bomba« je postal priljubljeni refren tudi vseh ljubiteljev belih strmin od Japonske do Evrope in Amerike. Njegov slog je bil inovativen, njegova pojava pa še bolj. V šport, ki so ga od vedno obvladovali severnjaško tihi in zaprti športniki, je vnesel sredozemskega duha veselja in zabave.
"Ga ni v tej regiji, ne samo v Sloveniji, ki bi mi dal en evro," je ljubljanski župan Zoran Janković zanikal, da bi pri gradnji Mercatorjevega centra v Nišu prejel provizijo. Janković, ki je, preden je postal župan, tudi predsednik uprave Mercatorja, ne ve, ali je ovaden zaradi domnevne zlorabe položaja v Mercatorju, saj ovadbe ni videl. Tožilstvo poziva, da "zadevo čim prej sprocesira".
Nekdanji vodja Istrabenza Igor Bavčar je danes za STA povedal, da se še ni odločil za tožbo zoper državo zaradi domnevnega blatenja dobrega imena. Zadeve bo spremljal še naprej in se odločil o nadaljnjih korakih. Nekdanji direktor Pivovarne Laško Boško Šrot pa je za STA dejal, da izjav ne daje.
Namen novele zakona o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno je s strožjim nadzorom preprečevati tovrstno delo, ki je "antipod zaposlovanja", pomeni neposredno konkurenco podjetništvu in ogroža socialno državo, poudarja resorni minister Ivan Svetlik. Kot delo na črno se še naprej ne bo štela sosedska pomoč, nujna dela in dela v lastni režiji.
Al Kaida je Egipčane pozvala k sveti vojni in mučeniškim dejanjem, ki naj bi privedla do države, oblikovane po šeriatskem pravu. K islamski revoluciji pa egiptovske protestnike poziva tudi iranski verski vodja ajatola Ali Hamnej. V Kairu in drugih egiptovskih mestih medtem še naprej potekajo demonstracije proti predsedniku Mubaraku, ki pa nimajo verskega naboja.
Slovenija je pod okupacijo cele kaste povzpetnikov brez najmanjše morale in dvajset let po osamosvojitvi v državi vlada pesimizem, bije plat zvona dr. France Bučar. Ker je Slovenija podedovala državno zasnovo, katere struktura je bila ustvarjena za diktaturo, potrebuje za demokracijo drugače strukturirano družbo, je dejal na pogovoru ob 20-letnici države v Šentjerneju.
8. feb. 2011
Na Prešernovem trgu se je tudi letos na kulturni praznik zbrala množica ljudi, ki je želela prisluhniti Prešernovim stihom v interpretaciji dramskih igralcev. Prireditev je odprl Polde Bibič z Zdravljico, vodil pa Janko Petrovec, podpredsednik Združenja dramskih umetnikov Slovenije, ki recital Ljubljančanom podarja že več kot četrt stoletja.
Lepo je dobiti to nagrado. Posebej, če veš, da imaš za seboj izjemno trdo življenje, da si žrtvoval tudi družino svojemu kulturnemu poslanstvu in da si navsezadnje zaradi tega poslanstva tudi zapustil Ljubljano in se vrnil v Trst. STA
Franc Kramberger, mariborski nadškof, je odstopil, Miran Kramberger, človek, ki iz ozadja vodi T-2, pa ostaja. Čeprav imata enak priimek, Krambergerja nista v sorodu. Mirana Krambergerja iz Jiršovcev pri Desterniku širša slovenska javnost ne pozna. Po odhodu z mesta direktorja Siola in člana uprave Telekoma Slovenije je prevzel vajeti alternativnega telekomunikacijskega operaterja. Čeprav Kramberger nikoli ni bil direktor T-2, je tam vseskozi vlekel najpomembnejše niti iz ozadja in zato veljal za neformalnega prvega človeka družbe. Decembra lani pa se je razkril tudi kot imetnik 0,43-odstotnega lastniškega deleža. Za manj kot pol odstotka telekomunikacijskega operaterja je plačal piškava dva evra, je razkril Poslovni Dnevnik.
7. feb. 2011
Ljubljanski župan Zoran Janković naj bi kot šef Mercatorja s še tremi sodelavci v žep pospravil 100.000 evrov provizije pri gradnji nakupovalnega centra v Nišu, zato si je vsa četverica prislužila ovadbe zaradi zlorabe položaja, je poročala Pop TV. Tožilstvo ima tri mesece časa da se odloči, kaj storiti z ovadbo.
Odločitev ljubljanskega okrožnega sodišča, da ugodi ugovorom zoper neposredno obtožnico v primeru domnevnega oškodovanja Pivovarne Laško in njenih hčerinskih družb pri lastninjenju družbe, je pričakovana, pravi zagovornik Igorja Bavčarja, ki je bil v primeru obtožen pranja denarja, Aleksander Čeferin.
Zoran Janković je dal črno piko svobodi tiska v Sloveniji, ki je že tako na udaru vladajoče politike, ugotavlja Združenje novinarjev in publicistov o svobodi tiska v minulem letu. Janković je izstopal z zasliševanjem in sodnim pregonom novinarjev, s čimer se je "izkazala" še sodnica Mojca Kocjančič Zalar, žena pravosodnega ministra Zalarja.
Po pritožbah Igorja Bavčarja in Boška Šrota je ljubljansko sodišče zavrnilo obtožnico zaradi oškodovanja Pivovarne Laško za 109 milijonov evrov, poroča Žurnal. Obtožnica je Bavčarja, Šrota in še sedmerico osumljencev bremenila zlorabe položaja in domnevnega oškodovanja podjetja.
6. feb. 2011