Prijavljeni ste kot
15. jul. 2011
Poslanke in poslanci po prvem branju predlaganega zakona o medijih niso izglasovali sklepa, da je zakon primeren za nadaljnjo obravnavo, saj je za glasovalo 38, proti pa 39 poslancev. Zakonodajni postopek je zato končan. Po odzivih poslanskih skupin se je sicer pričakovalo, da bo zakon dobil podporo, a bo pred sprejetjem deležen še dopolnil in sprememb.
Vodja poslancev SD Dušan Kumer ocenjuje, da je ideja o fiksiranju datuma rednih volitev modra, ne strinja pa se, da bi z ustavno spremembo reševali trenutni politični položaj ali skrajševali mandat te vlade. Kumer je danes še povedal, da bo predlog novega predsednika DZ stvar dogovora, opozarja pa, da je treba počakati na odstop Pavla Gantarja.
Vse poslanske skupine se zavzemajo za razčiščenje trgovine z orožjem. Podporo predlogu zakona o zagotavljanju prostega dostopa do dokumentov o trgovini z orožjem v letih 1990-1994 je tako napovedala večina poslanskih skupin. V SDS bodo predlagali dopolnilo, ki bi omogočilo razkrije še nekaterih relevantnih dokumentov.
Informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar opozarja na krčenje pravice medijev do informacije, ki naj bi ga prinašal novi zakon o medijih. Zakon, ki je v postopku prve državnozborske obravnave, bo po mnenju Pirc Musarjeve v praksi bistveno poslabšal položaj medijev pri pridobivanju informacij.
Kolegij predsednika DZ je danes glede na to, da je Viliju Trofeniku ob prestopu iz poslanske skupine Zares v poslansko skupino nepovezanih poslancev avtomatsko prenehal mandat kot predsedniku odbora DZ za lokalno samoupravo in regionalni razvoj, sklenil, da mesto predsednika tega odbora do novih razporeditev pripada nepovezanim poslancem.
V poreferendumskem času je Slovenijo zajela resetirajoča mrzlica, ki se je počasi ujela z letnim časom. Ideja o resetiranju sploh ni nova, čeprav so jo popularizirali t. i. resetiranci. Poletje je namreč čas za vsesplošno resetiranje. Nenadoma vse obstane v praznem teku vročine in sopare, namesto politikov in njihovega nabijanja nam zavlada zombijevstvo pasjih dni. Veliki deli prebivalstva spremenijo prostor in si zato domišljajo, da so spremenili tudi čas. Nastopi čas ločitve od realnosti, sicer bi spoznali, da so tudi poletne počitnice ena velika prevara, izum industrijskega obdobja. Danes to prevaro ohranja pri življenju turistična industrija, ki prodaja počitniške pakete kot politiki svoje programe.
Popolnoma se strinjam s tem, da se aretira papeža kot šefa pedofilske organizacije. MMC RTVS
Tožilka Branka Zobec Hrastar naj ne bi vodila postopka zoper Jenaze Janšo in druge obtožene v aferi Patria. Po koncu sodnih počitnic in še pred začetkom sojenja, ki se začne septembra, naj bi Zobec Hrastarjeva zapustila tožilstvo in odprla svojo odvetniško pisarno, poroča Žurnal24.
14. jul. 2011
Videti je, kot bi se levica bala razčistiti "vse te Titove jame", je v pogovoru s predsednikom Zares Gregorjem Golobičem izpostavil filozof Slavoj Žižek. Golobič pa je med drugim poudaril, da ga v današnjem političnem prostoru posebej motijo navidezni zavezniki - lepe duše, ki s svoje pozicije artikulirajo "neko vseenost".
Mariborski kriminalisti na podlagi več objavljenih informacij v javnosti glede T-2 in domnevnih nepravilnostih pri poslovanju preverjajo, ali obstajajo razlogi za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, so danes potrdili na Policijski upravi Maribor. V T-2 očitke o nepravilnostih zavračajo.
Oblast želi z zakonom o medijih nadzorovati medije, je mnenje Združenja novinarjev in publicistov o predlogu zakona o medijih. Predlagani zakon po njihovem mnenju prinaša vrsto slabih določb: predvideni Svet za medije spominja na zloglasni madžarski organ, določba o častnem razsodišču je protiustavna, določbe o odgovornem uredniku so nejasne, država ima prekomeren vpliv na prodajo medijev, zakon je politično maščevanje radijski postaji Radio 1, poslanci, ki bi ga podprli, pa bi postali slovenski Viktorji Orbani. Zakon obravnava državni zbor, stališča poslancev o zakonu o medijih so deljena
Predlagani zakon o medijih je napad na medijsko svobodo in novinarsko avtonomijo in je v nekaterih poglavjih prav toliko sporen kot madžarski medijski zakon, ki ga je sprejela vlada Viktorja Orbana. ZNP.SI
Predsednik SDS Janez Janša in soproga Urška sta v Šentilju pri Velenju za 300 tisoč evrov kupila kmetijo s tremi hektarji zemljišč in obnovljeno stanovanjsko hišo. Janševo novo domovanje je v naselju Silova nedaleč od doma ženinih staršev, ne gre pa za delujočo kmetijo, poročajo Finance.
Med uporabniki sodobnih elektronskih poti je spet zaokrožilo sporočilo o goljufih, ki se izdajajo za bančne uslužbence in hočejo s pretvezo od lastnikov plačilno-kreditnih kartic izvabiti denar. Gospodarska kriza le povečuje število poskusov takih goljufij - ne nasedajte neznancem.
13. jul. 2011
Protikorupcijska komisija je seznanjena z odločitvijo preiskovalne sodnice, da zavrne predlog NPU za hišno preiskavo pri bivšem evropskem poslancu Zoranu Thalerju zaradi domnevne korupcijske afere. Kot so pojasnili, proučujejo možnosti, da za preveritev dela sodnice zaprosijo pristojni organ. Thaler pa je prepričan, da je sodnica delala strokovno.
Sodnica ljubljanskega okrožnega sodišča Božena Novak je v tožbi SDS proti časopisni hiši Delo zaradi člankov glede posla s Patrio v sodbi odločila, da se mora Delo opravičiti in plačati 10.000 evrov odškodnine, je za STA pojasnil zagovornik Dela Stojan Zdolšek. Zadovoljen je z znižanjem zahtevane odškodnine 300.000 evrov, a napoveduje pritožbo.
Avstrijski poslovnež Hans Wolfgang Riedl naj bi podkupil nekdanjega slovenskega predsednika vlade Janeza Janšo, navaja obtožnica državnega tožilstva na Dunaju, ki je Riedla in še štiri avstrijske državljane obtožilo večih kaznivih dejanj. Janša obtožbo zavrača.
Naše zavarovalnice so se spustile v zgrešene in ekonomsko škodljive nakupe zavarovalnic po Balkanu, ki zdaj prinašajo samo izgubo. Dr. Mihael Perman, direktor agencije za zavarovalni nadzor (AZN), posebej za Reporter razkriva, da so pred leti Zavarovalnici Triglav preprečili nakup velike zavarovalniške družbe v tujini.