Janša: Mislim s svojo glavo in ne sprejemam ukazov iz Murgel
23. nov. 2011 13:48 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Če bi kdorkoli drug počel to, kar počenja Zoran Janković, bi bil že v zaporu, je v spletni klepetalnici MMC rtvslo.si povedal predsednik SDS Janez Janša.
Naš namen je sestaviti koalicijo razuma z močno večino v DZ in trdno vlado, pravi Janša. "Če bo rezultat tak, da tega zaradi izključevalne drže SD in ZJ ne bomo mogli storiti ne mi ne kdo drug, potem Slovenijo verjetno čakajo še ene volitve."
Na tokratnih volitvah je na tehtnici veliko. "Če bo večina odločala na podlagi podtikanj, potem bo cena visoka," opozarja. Nadaljevalo se bo padanje iz zadnjih treh let in sledila bo prisilna finančna uprava nad Slovenijo. Slovenija lahko gre po poti Grčije, svari, EU nam bo določala višino pokojnin in plač v javnem sektorju.
Razbremeniti nameravamo delo in ne bogate, razlaga Janša davčno politiko. Rezerve so po njegovem v obdavčitvi "finančnih transakcij (prihodek na letni ravni cca. 230 mio€), razlik v ceni zemljišč ob spremembi namembnosti in luksuza." Predvsem pa je potrebno poceniti delovanje države - znižanje plač funkcionarjem za zgled je začetek, meni. "Če bom jaz vodil naslednjo vlado, bodo plače ministrov in državnih funkcionarjev vezane na standard ljudi. Če bo rasel, bodo tudi njihove plače rasle, če bo padal, bodo padale tudi njihove plače."
Država naj bi zmanjšala svoj vpliv v podjetjih v državni lasti. "V nekaterih ključnih finančnih in infrastrukturnih podjetjih bo država obdržala 25% + 1 delnico, da lahko vpliva na strateške odločitve, ne more pa se vmešavati v dnevno poslovanje."
Če bo SDS zmagovalka volitev, predsednik Türk pa predlaga drugega mandatarja, bo Janša počakal na glasovanje v DZ. Če bo mandatar dobil večino, se bo nadaljevala "politika, kot ste jo spremljali tri leta."
V Resoluciji o nacionalnih razvojnih projektih je proizvodnji energije iz obnovljivih virov so namenjene štiri milijarde evrov iz javno-zasebnega partnerstva, pravi o pridobivanju energije. Kmetovanje na malih in srednjih kmetijah nameravajo bolj povezati s programi za razvoj podeželja, kjer so tudi znatna evropska sredstva.
Zanika, da njegova vlada ni želela izpeljati reform, kar mu očita Jože P. Damijan. "Damijan je bil minister samo nekaj mesecev, potem pa je obupal. Ministrovanje je tudi naporno usklajevanje v parlamentu, s socialnimi partnerji, doseganje razumnih kompromisov in ne samo pisanje resolucij in diktat."
O Zoranu Jankoviću pravi, da je pod njegovim vodstvom Mercator povečal svoj dolg za štirikrat, enaka usoda pa je doletela Ljubljano. Ta je po štirih letih Jankovićevega županovanja štirikrat bolj zadolžena kot prej. "Hkrati pa so podjetja iz kroga ali v lastništvu te osebe dobro služila tako na račun Mercatorja kot na račun mestnega proračuna. Če bi to počel kdorkoli drug, ki ni član F21, bi bil že zdavnaj v zaporu."
O tožbi, ki jo je vložil proti finskemu novinarju Berglundu zaradi oddaje Resnica o Patrii pravi: "Berglund sploh ni prišel na sodišče, še manj je prinesel kake dokaze za svoje laži. Pravzaprav je bril norca iz Slovenije."
Zanika, da naj bi za ženo Urško gradil bolnico v Avstraliji. "Nobene imovine nimam ne v Avstraliji niti kje drugje v tujini niti nimam nobenih načrtov, da bi kakorkoli posloval v tujini." Urejam si dom na Štajerskem, pravi, in kljub dvem solidnim plačam nama ne ostane prav veliko.
Z morebitnim velikim pokom pred volitvami se v SDS ne ukvarjajo, bolj jih skrbi čas po volitvah, ki ne bo veselica, temveč garanje, napoveduje.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke