Prijavljeni ste kot
19. jul. 2011
Poslanci so z glasom razlike zavrnili zloglasni medijski zakon, ki ga je predlagala prejšnja ministrica Majda Širca. Potem ko ga premier Borut Pahor in v. d. ministra za kulturo Boštjan Žekš nista umaknila, so vladi čast rešili štirje poslanci SD, ki so glasovali proti zakonu: Julijana Bizjak Mlakar, Alan Bukovnik, Anton Kampuš in Tomaž Tom Mencinger; Janja Klasinc pa se je vzdržala. LDS, Desus in večina nepovezanih poslancev (nasprotoval je le Andrej Magajna) so vseeno podprli oranžno skrpucalo, čeprav so bili v razpravi zelo kritični.
»Odločitev tožilke Hrastarjeve je beg pred gotovim porazom. Dobro se zaveda, da je njen obtožni predlog zoper mene politično in ne pravno dejanje. Še več. Pravno je obtožni predlog pravo skrpucalo, v njem je celo ponaredila podatke iz policijske preiskave. Celo na stalinističnih procesih so bili manj arogantni, ko so politične nasprotnike obtoževali in obsojali zaradi domnevnih prekrškov, ki naj bi jih storili neugotovljenega dne, na neugotovljen način in na neugotovljenem kraju. Ne glede na to, kdo iz tožilskih vrst bo prevzel njen primer, ne bo mogel nikoli dokazati nečesa, česar ni bilo.« Reporter
Propadlo prvo damo slovenskega gradbeništva Hildo Tovšak smo zalotili, ko se je skoraj sramežljivo sprehajala po centru Ljubljane in za slabe pol ure obiskala frančiškansko cerkev na Prešernovem trgu. Je šla k spovedi? Po mestnih ulicah so jo spremljali začudeni in srepeči pogledi mimoidočih.
18. jul. 2011
V ECB so precej kritični do položaja v Sloveniji, skrbi pa jih predvsem konkurenčnost zasebnega sektorja in rast plač v letih 2007 in 2008, ki povzroča neravnovesje med plačami v Sloveniji in njenimi glavnimi partnericami glede na produktivnost, je po srečanju s predsednikom ECB Jeanom-Claudom Trichetom dejal minister za finance Franc Križanič.
Vlada bo poiskala najemnika za falcona, ki bo letalo vzel v upravljanje in bo obenem najvišjim predstavnikom države zagotavljal prevoze po ekonomsko upravičeni ceni, je na pogovoru z novinarji povedala generalna sekretarka vlade Helena Kamnar. Kot je pojasnila, bodo do takšnih prevozov upravičeni predsedniki republike, vlade in DZ.
Nekdanji minister za javno upravo Gregor Virant opozarja, da ne gre rušiti enotnega plačnega sistema v javnem sektorju, ker bi to pomenilo vrnitev v sistem "dodatkomanije, razsulo in neobvladljivo plačno maso javnega sektorja". Uveljavitev plačnih dodatkov za policiste bi bila po njegovem pot v to smer.
Po rezultatih ankete Dela vse parlamentarne stranke ostajajo na približno enaki ravni kot prejšnji mesec. Vodi SDS z 20 odstotki, SD na drugem mestu je dobila 8,7 odstotka glasov, kar je najslabši rezultat zadnjih let. Sledi DeSUS z 8,5 odstotka. Padanje ocen za delo vlade in parlamenta se je ustavilo, še vedno pa prevladujejo negativne ocene.
Ljubljanski župan namerava vstopiti v predvolilno kampanjo na prav posebno politično bizaren način. 29. novembra, na nekdanji državni praznik SFRJ, bo pri Žalah odprl Titovo cesto in na odprtje iz Beograda pripeljal Jovanko Broz! Reporter
Kot kaže, postaja kazenski postopek zoper ljubljanskega župana Zorana Jankovića zaradi suma zlorabe položaja v času, ko je vodil Mercator, vse bolj resen. Jankovića so že leta 2007 na vrhovno državno tožilstvo ovadili zaradi suma, da je zlorabil položaj predsednika uprave Mercatorja s poslovanjem z družbami v lasti svojih sinov, sklepal naj bi posle mimo predpisov in Mercatorju povzročil veliko premoženjsko škodo. Pri gradnji nakupovalnega centra v Nišu na jugu Srbije naj bi pobral provizijo.
17. jul. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Največji zasebni bazeni v Ljubljani Oaze sredi Ljubljane Objavljamo fotografije največjih zasebnih bazenov v prestolnici. Preverili smo, kdo vse si lahko privošči luksuzni bazen pred svojo hišo. IME TEDNA Branka Zobec Hrastar SLOVENIJA Komedija zmešnjav Boruta Pahorja Ko Zares naredi samomor Od Cipra do Cuba Bojkot plačila odškodnin Na lovu za skritimi drogami Iz stolpa sem mi zvon zvoni PISMA IN ODGOVORI GLOBUS Gospodar novic Panorama REPORTAŽa Litva TEHNIKA Pobeg iz Kandaharja KULTURA Azurna obala na Bledu FILM Oddelek groze ESTRADA Poligraf: Lana Mahnič Jekoš, miss Slovenije 2011 KOLUMNE Vinko Vasle: Povsod nas je polno! Boštjan M. Turk: Oranžni kaplarji Jernej Letnar Černič: Teheran, Ljubljana in globalna družbena odgovornost Saša Veronik: Kar se Janezek nauči Igor Guzelj: Priklon Jeznemu Modrecu INTERVJUJA Janez Šumrada, nekdanji veleposlanik v Franciji Manca Izmajlova, pevka
Kopalna sol lahko vsebuje opojne substance - mnoge nove sintetične droge so smešno lahko dostopne po spletu in v specializiranih trgovinah.
Golobič ni baraba! Jaz ga poznam, vem, kaj zna, je Slavoj Žižek branil svojega prijatelja. Zaresovci so si z Žižkom lizali rane po katastrofalni vladni avanturi.
Ko ni na jahti, se Simona Dimic sonči ob bazenu. Objavljamo fotografije največjih zasebnih bazenov v prestolnici. Preverili smo, kdo vse si lahko privošči luksuzni bazen pred svojo hišo. V zgolj dveh dneh smo jih našteli več kot 60, okoli tretjino smo jih tudi poslikali, čeprav so praviloma prikriti z visoki ograjami ali živo mejo.
Pahor ima čas do septembra, da imenuje nove ministre, a se skuša temu izogniti s spremembo zakona o vladi. Bomo po vladni krizi dobili še pravne zaplete?
Ponižanje je huda reč, ko ga doživiš, ko te doleti ali ko si mu izpostavljen. Pred tremi tedni pa sem v elitni prilogi enega od »ta (za)resnih« časopisov prebral, da si ponižanje lahko tudi nadeneš. Kot klobuk, pelerino ali krinko. Nadela si ga je Slovenija, pribija avtor – recimo mu Jezni Modrec – in sicer z neracionalno zavrnitvijo pokojninske reforme. Posledice, ki jih je pomagala zakriviti topoumna plebejska večina, se bojda kažejo skozi »zrušeno samopodobo (najmanj spontane) pameti«.
16. jul. 2011
Vsako soboto lahko spremljamo razgaljeni politični aktivizem in žurnalistično dno, pod katerega se v Sobotni prilogi Dela podpiše Janez Markeš, so danes v zapisali na spletni strani SDS in časopis Delo označili za profesionalen in kvaliteten partijski časopis.
Po mnenju predsednika Združenja novinarjev in publicistov Igorja Kršinarja pa je bila zavrnitev zakona v prvem branju najboljša rešitev. V Društvu novinarjev Slovenije ugotavljajo, da je predlog novega zakona o medijih padel že v prvem branju prav zaradi razlogov, na katere so opozarjali: nizke ravni razprave in pomanjkanja strokovnih argumentov.
Predsednik DZ Pavel Gantar v pogovoru za Dnevnikov objektiv ocenjuje, da je njegova napoved odstopa prispevala k reševanju politične krize in negotovosti, če pa bi ostal na svoji funkciji, bi "hote ali nehote asistiral politiki neodločnosti predsednika vlade". Gantar tudi vztraja, da njegovega odstopa ni zahteval predsednik Zares Gregor Golobič.