Prijavljeni ste kot
3. jan. 2012
Lista Virant, SLS in DeSUS odgovore strank glede vlade narodne enotnosti še čakajo, vendar "po dosedanjih impulzih kaže, da podpore ni", je po sestanku trojčka za STA povedal predsednik Liste Virant Gregor Virant. Z idejo so tako končali in zaenkrat sestankov ne načrtujejo, bodo pa po njegovih besedah lahko še v pogajanjih kot "blok držali skupaj".
Z današnjim dnem se po Sloveniji nadaljuje zbiranje podpisov podpore za referendum o družinskem zakoniku. Do zdaj so jih zbrali okrog 27.000, preostalih 13.000 pa si po besedah vodje Civilne iniciative za družino in pravice otrok Aleša Primca obetajo zbrati že ta ali pa naslednji teden.
Sredinski trojček - Lista Virant, SLS in DeSUS - se bo sestal ob 12. uri in preučil, kakšni so odgovori strank na pobudo za oblikovanje narodne enotnosti, je povedal prvak DeSUS Karl Erjavec. Pogovori o koaliciji potekajo tudi znotraj nekaterih poslanskih skupin, popoldne pa bo o strategiji pogajanj razpravljal tudi izvršni odbor DeSUS.
Sredinski trojček - Lista Virant, SLS in DeSUS - danes od poslanskih skupin pričakuje odgovor na pobudo za oblikovanje vlade narodne enotnosti. O tem bodo dopoldne dokončno oblikovale stališča tudi nekatere poslanske skupine. Za tako vlado je sicer malo verjetnosti, saj nad njo neuradno nista navdušeni največji stranki, Pozitivna Slovenija in SDS.
»S pospravljenim podstrešjem namreč bolje vidimo, bolje slišimo in več razumemo,« zagotavlja ekipa, ki jo sestavljajo: Zlata Krašovec ter Bor in Lan Seušek.
2. jan. 2012
Darko Štrajn je bil pred volitvami povsem na psu. Za nekaj časa je poniknil in nas rešil svojega teženja po medijih, sploh rednega abonmaja v Odmevih in na MMC RTVSLO. Potem se je pred volitvami spet silovito vrnil in ob kroniki napovedane smrti svojih gospodarjev iz LDS in Zares ter obetani zmagi Janševe SDS dobil pospeške in hitel nabijati o nevarnosti skrajne desnice v Sloveniji.
Pilot Matevž Lenarčič se po sedmih letih, odkar je poletel okoli sveta, znova odpravlja na pot. Za izziv, poimenovan GreenLigh WordFlight, je ponovno zbral Pipistrelovo letalo. To mu bo po besedah direktorja Pipistrela Iva Boscarola omogočalo hitrosti do 300 kilometrov na uro, s 350 litri goriva pa bo lahko preletel 4000 kilometrov.
1. jan. 2012
Dobro uro po zaprtju volišč 4. decembra je generalni direktor RTV Marko Filli v znani maniri »poslovodečega« na tviterju za dobro predvolilno delo čestital informativnemu programu, na vprašanje, kaj pa MMC, pa je zapisal: »Nisem ga omenil v čestitki. In ni pomota …«
31. dec. 2011
Pisma iz emigracije: No, pa so mi pokvarili silvestrovanje, pa čeprav sem v emigraciji! Sem so mi sporočili, da je ljubljanski župan, kandidat za kandidata za možnega mandatarja in poslanec svoje liste Zoran Jankovič hudo ogrožen. Dobil naj bi nekaj pisnih groženj s smrtjo in menda tudi njegova družina.
Okoli 200.000 prebivalcev otokov Samoa, Tokelau in Kiribati v Tihem oceanu je že vstopilo v leto 2012. Kot prvi so v novo leto vstopili ob 11. uri po srednjeevropskem času. Uro kasneje se je leto 2012 začelo na Novi Zelandiji, na skorajšen vstop v novo leto pa se že pripravljajo tudi v Avstraliji in vzhodni Aziji.
Policija se je odločila, da bo na podlagi ocene ogroženosti začela varovati poslanca in verjetnega mandatarja Zorana Jankovića, navaja Dnevnik. Po njihovih informacijah so namreč Jankoviću v minulih dneh v pisemski in elektronski obliki neznanci grozili s smrtjo, grozili pa naj bi tudi njegovi družini. Več podatkov o varovanju policija ni razkrila.
30. dec. 2011
Prvak Pozitivne Slovenije in verjetni mandatar Zoran Janković se je v prostorih svoje poslanske skupine danes sestal s pogajalsko ekipo stranke SD. Po besedah vodje poslanske skupine SD Janka Vebra so šli skozi koalicijsko pogodbo in pripombe nanjo, vendar več o vsebini pogajanj ni želel povedati. Dinamiko pogajanj naj pojasni Janković, je dejal.
Premier Borut Pahor bo v bolnišnični oskrbi ostal tudi naslednji teden, je na današnji novinarski konferenci v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana dejal predstojnik klinike za otorinolaringologijo in cervikofacialno kirurgijo UKC Ljubljana Miha Žargi. Do zapletov pri vnetju pa je najverjetneje prišlo zaradi odlašanja zdravljenja, pravi.
Pisma iz emigracije: Spoštovana dva predsednika Danilo Türk in Borut Pahor in tretji v rezervi gospod Virant! Se opravičujem, ker se tudi letos nisem odzval na vaše vabilo in nisem prišel na novoletni sprejem za novinarje in urednike. Sicer pa naj vam v tolažbo povem, da sem se takšnega srečanja v svoji karieri (37 let dela v novinarstvu) udeležil le enkrat, v vseh drugih primerih sem dobil rdeče fleke po telesu na dan prejema vabila, na dan sprejema pa me je udarila znamenita migrena, ki me drži še danes in sem pod sedativi.
Za volilno zmago morebitnega mandatarja Zorana Jankovića ni bila potrebna ne le negativna propaganda, temveč kalvarija tujih delavcev. Ti so z nadčloveškimi napori in za sramotno nizko plačo gradili športni park v Stožicah prav takrat, ko se je Zoran Janković, ki se danes razglaša za največjega levičarja v državi, vzpenjal po lestvici najbogatejših Slovencev.
29. dec. 2011
Predsedstvo SD je danes vnovič podprlo relativnega zmagovalca na volitvah Zorana Jankovića ter izrazilo pričakovanje, da bo dobil priložnost za sestavo vlade. SD ga bo v DZ podprla, vse druge "zgodbe" pa so sedaj nerelevantne, pravi podpredsednik SD Patrick Vlačič. Nekateri v SD pa od Jankovića pričakujejo večjo politično aktivnost.
Neznani hekerji so po božičnih praznikih napadli spletno stran Združenja novinarjev in publicistov (www.znp.si) ter jo opremili z vojaškimi liki in turško državno himno.