Prijavljeni ste kot
14. mar. 2012
Zbora za republiko prireja okroglo mizo Pravičnost v slovenski družbi - meje javne porabe. Dr. Matej Lahovnik, dr. Hubert Požarnik, dr. Jože Rant, dr. Boštjan M. Turk in dr. Andrej Umek bodo razpravljali jutri ob 17. uri na sedežu Svetovnega slovenskega kongresa.
Na Dunaju se je nadaljevalo sojenje v aferi Patria, na katerem so se danes osredotočili na vidike industrijskega vohunjenja v škodo avstrijske družbe Steyr, konkurentke finskega orožarskega koncerna. Sodnica Marion Zöllner pa je za avstrijsko tiskovno agencijo APA povedala, da namerava na sojenje povabiti tudi slovenskega premiera Janeza Janšo.
Pred DZ se je v podporo Zoranu Vaskrsiću, ki protestira zaradi rubeža hiše, izvedenega zaradi 124 evrov dolga, zbralo nekaj deset ljudi. Vaskrsića, ki zahteva ustavitev vseh postopkov zoper njega, hkrati pa zagotavlja, da se iz hiše ne bo izselil, podpira tudi gibanje 15o. Pred DZ zoper sodne postopke protestira še nekaj drugih protestnikov.
Več kot 22 let po padcu berlinskega zidu Delo še vedno brani Udbo in njene sodelavce, zlasti pa svojega nekdanjega odgovornega urednika Mitjo Meršola.
Američanka Linsey Vonn je prepričljivo zmagala na smuku za svetovni pokal v Schladmingu, s katerim se je končala sezona v tej disciplini (1:46,56). Druga je bila Francozinja Marion Rolland, ki je zaostala 92 stotink, tretja pa je bila Črnjanka Tina Maze (+1,22). Maruša Ferk je bila 20. (+2,99).
Na tretji okrogli mizi v Kranju so na temo Umijmo spomin in postanimo solidarni ljudje spregovorili dr. Katarina Kompan Erzar, dr. Tamara Griesser Pečar, mag. Andreja Valič Zver, dr. Janez Juhant in dr. Vojko Strahovnik. Govorniki so se strinjali, da se proces narodne sprave najprej začne pri nas samih.
Zoran Vaskrsić danes ob 12. uri pred stavbo državnega zbora pripravlja protest, ker mu je litijsko sodišče zaradi dolga v višini 124 evrov na javni dražbi prodalo hišo. Vaskrsić je prepričan, da bo protest predramil odgovorne, da bodo ustavili "zločin nad nemočnim depriviligiranim državljanom".
Slovenska medijska črna propaganda se je v teh dneh preselila še na Hrvaško. Hrvaški Jutranji list je v svoji nedeljski izdaji objavil obsežen članek z naslovom »Zakaj je Evropa v paniki zaradi Slovenije«.
Generalni državni tožilec Zvonko Fišer bo prošnjo stranke DeSUS, naj jim tožilstvo pojasni, zakaj menijo, da je srednješolsko spričevalo njihovega poslanca Ivana Simčiča ponarejeno, v okviru svojih zakonsko določenih pristojnosti proučil. Stranko bo nato obvestil o morebitnih ugotovitvah, so sporočili z urada generalnega državnega tožilca.
13. mar. 2012
"Upam, da nisem sumljiv," je v poročilu šefom v Ljubljani leta 1971 zapisal Lingvist, tajni sodelavec Službe državne varnosti iz Londona. Šlo naj bi za tedanjega BBC-jevega novinarja Mitjo Meršola, je poročala Pop TV. Meršol je bil vrsto let tudi novinar in urednik Dela, danes pa je poslanec Pozitivne Slovenije.
Vrhovno sodišče je glede omejevanja dostopa do določenih spletnih strani odločilo, da je internetni ponudnik Telemach dolžan upoštevati zahteve urada za nadzor prirejanja iger na srečo, ki jih je z odločbo potrdilo upravno sodišče, so danes sporočili iz Telemacha.
Na spletni strani državnega zbora so se danes pojavile šaljive napovedi sej delovnih teles državnega zbora. Kot je razvidno iz objav na spletnem družbenem omrežju Twitter, so avtorji potegavščine izkoristili ranljivost spletne strani DZ.
Direktor in odgovorni urednik družbe Žurnal Media Goran Novković po petih letih na svojo željo zapušča to družbo. Od sredine marca bo Žurnal Media vodil dosedanji član uprave družbe Georg Dopellhofer, pridružila pa se mu bosta še Uroš Cuder kot prokurist in Matej Košir kot novi odgovorni urednik.
Dr. Ivan Štuhec je predstavil strokovno stališče predstavnikov akademske sfere različnih humanističnih strok o novem družinskem zakoniku, o katerem se bo odločalo na referendumu.
Ljubljanski nadškof Anton Stres, ki je na čelu nadškofije dobri dve leti, od nove vlade pričakuje mir. V pogovoru za STA je spregovoril tudi o vrednotah v družbi in o nalogah Cerkve. Odgovor Cerkve na upad tradicionalne vernosti je po njegovem prepričanju lahko samo poglobitev osebne vere, zato s tem namenom pripravljajo nov pastoralni načrt.
Francoski kuhar Benjamin Henry Georges Gaston Laurey, ki kuha v oddaji Ugani, kdo pride na večerjo, je še pred kratkim kuhal v okrepčevalnici Le Petit Cafe v lasti zloglasnega Dragana Tošića, prvoobtoženca v slovenskem sodnem procesu Balkanski bojevnik.
Ni čudno, da je Slovenija tako onesnažena, če je najslavnejša slovenska ekologinja Petra Matos, katere najpomembnejše ekološko delovanje je pobiranje papirčkov in smeti. In še to bolj poredko. Glavno je, da se podirajo rekordi, le kdo bi se ubadal z odpravljanjem realnega onesnaženja. To je dolgo in mučno delo, ne prinaša medijskega odmeva. Sploh če se dotika velikih onesnaževalcev, ki so dobro organizirani v lobije in podprti z velikimi denarnimi sredstvi.
Nekdanji generalni sekretar vlade Božo Predalič in član evropskega računskega sodišča Milan M. Cvikl sta dosegla sodno poravnavo v zvezi s tožbo Predaliča, ki jo je vložil zaradi Cviklovih izjav na seji državnega zbora leta 2007 in afere fotokopiranje, sta za STA potrdila njuna zastopnika Franci Matoz in Emil Zakonjšek.