Prijavljeni ste kot
28. jan. 2012
Državni zbor razpravo o kandidatu za mandatarja Janezu Janši nadaljuje z nastopi poslank in poslancev. V dosedanji razpravi poslanci ostajajo na podobnih stališčih in poudarkih kot njihove stranke. Za poslance koalicije je tako Janez Janša v tem trenutku najboljša rešitev za državo, medtem ko se v PS in SD bojijo, da bodo videli "že videno".
Parlamentarno razpravo o bodočem mandatarju spremljajo tudi nekateri pozivi javnosti na spletu in pred državnim zborom. Pred stavbo DZ se je tako zbralo okoli dvajset zagovornikov pravic živali, prav tako sta pred DZ prišla dva člana skupine, ki se na socialnem omrežju Facebook zavzema za nove predčasne volitve.
Poslanci Pozitivne Slovenije in SD kandidata za mandatarja Janeza Janše pričakovano ne bodo podprli, ob čemer se sprašujejo o legitimnosti bodoče vlade. Medtem pa sta koalicijski partnerici SDS in Lista Virant izpostavili težavnost položaja, v katerem je država, nujnost čim prejšnje sestave vlade in njeno zavezo, da Slovenijo postavi na noge.
V poslanskih skupinah DeSUS, SLS in NSi ter v poslanski skupini narodnih skupnosti napovedujejo podporo kandidatu za mandatarja Janezu Janši. Svoja stališča pravkar predstavljajo še druge poslanske skupine, pred glasovanjem pa je predvidenih še okoli šest ur razprave. Prihodnjo koalicijo v kriznih časih po oceni poslanskih skupin čaka težko delo.
Kandidat za mandatarja, predsednik SDS Janez Janša je v predstavitvi svojega programa poslancem poudaril, da bo treba za reševanja stanja v državi sprejeti tri ključne ukrepe. To so stabilizacija javnih financ, vnovični zagon gospodarske rasti in ustvarjanje delovnih mest. Pri tem pa lahko uspejo le, če bodo sodelovali, je dejal.
V Sloveniji se dogaja političen preobrat. Konservativni Janez Janša, ki je leta 2008 moral predati položaj predsednika vlade socialdemokratu Borutu Pahorju, naj bi se danes vrnil na čelo vlade, v današnji izdaji piše nemški časnik Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).
Državni zbor bo danes v drugem krogu glasovanja za mandatarja odločal o imenovanju predsednika SDS Janeza Janše na to funkcijo. Kandidat za mandatarja lahko računa na 52 poslanskih glasov. DZ bo danes tudi ustanovil svoja delovna telesa in odločal o treh zakonih za stabilizacijo javnih financ.
27. jan. 2012
"Pridem v črtomirki, a pridete tudi vi, vas bom vesela herr Ghermovshek?!" je informacijska poblaščenka Nataša Pirc Musar na Twitterju odgovorila Mitji Grmovšku. Ta jo je vprašal, ali bo na prireditev ob dnevu varstva osebnih podatkov prišla v trenirki, na kar se je Pirc Musarjeva odzvala o omenjenim tvitom.
Razrez funkcij v prihodnji vladni koaliciji še ni dokončen, odprte so prav vse funkcije, je pojasnil predsednik Liste Virant Gregor Virant. Kljub temu pa po njegovih zagotovilih sobotno glasovanje o mandatarju ni prav nič problematično. Pričakovati je sicer, da bo koalicija s pogajanji o kadrovskih rešitvah nadaljevala v nedeljo.
Tina Maze je na superkombinaciji za svetovni poklal alpskih smučark v švicarskem St. Moritzu osvojila drugo mesto in za zmagovalko, Američanko Lindsey Vonn (2:28,35), zaostala 41 stotink sekunde. Tretja je bila Avstrijka Nicole Hosp (+0,58), slovenski uspeh pa je s petim mestom dopolnila Maruša Ferk (+2,20).
Predstavljamo nekaj cvetk ministrstva za zdravje, ki ga vodi Dorijan Marušič. Na ministrstvu se pred koncem mandata obnašajo kot pijani milijonarji. Tako je vsaj soditi po stroških, ki jih z večjo ali manjšo srečo uveljavljajo ob zadnjih zdihljajih vlade.
Zoran Janković briše komentarje na Facebooku ... Pardon, ne Zoran Janković, saj sam računalnika ne uporablja. Zato pa njegova ekipa, ki skrbi za profil prvaka Pozitivne Slovenije na Facebooku. Bralec nam je poslal pismo, v katerem je opisal, kaj se mu je zgodilo, ko je na Jankovićevem "zidu" podal nekaj komentarjev.
Podpora SDS se je glede na obdobje po decembrskih volitvah januarja močno okrepila. Volilo bi jo 28 odstotkov vprašanih in bi za šest odstotnih točk prehitela Pozitivno Slovenijo. Slednji pa se je približala SD, saj ji je podpora zrasla za tri odstotne točke, na 17 odstotkov, je pokazala anketa Financ.
Od mene so zahtevali, da mednarodnemu tožilcu Hariju Furlanu plačam 300.000 evrov podkupnine, je v intervjuju za časnik Glas Srpske izjavil predsednik Republike Srbske Milorad Dodik. Furlan je v Bosni in Hercegovini deloval kot mednarodni državni tožilec in je zoper Dodika sprožil preiskavo. Obtožbo zavrača in za Demokracijo je izjavil, da je svoje delo v Bosni opravljal profesionalno, strokovno in pošteno.
Kje se bo našlo 800 milijonov evrov, so se spraševali v Pogledih Slovenije, posvečenih gospodarskemu položaju države in načrtom nove vlade. Kako bo država varčevala, se bo odpuščalo ali ne, je zanimalo predstavnike sindikatov, ki pravijo, da verjetna nova koalicija daje različne odgovore.
Kdaj bo tudi slovenska policija pripravljena zaslišati Zorana Thalerja zaradi korupcijske afere, kar je že septembra lani storil Evropski urad za boj proti goljufijam Olaf?
26. jan. 2012
Državni zbor je na današnji izredni seji z 49 glasovi za in 37 proti sprejel novelo zakona o vladi. Novela po sprejetih dopolnilih predvideva zmanjšanje števila ministrstev s 15 na 11, med drugim pa tožilstvo prenaša po okrilje ministrstva za notranje zadeve, kulturni resor pa združuje z resorji izobraževanja, znanosti in športa.
Lahko je razumeti, če si upokojenec Milan Kučan preganja dolgčas z dopoldanskim posedanjem v znani in priljubljeni ljubljanski kavarni Zvezda ter klepeta z upokojenci, ki imajo tako kot on morje prostega časa, je pa nekoliko nenavadno in pomenljivo, če mu dela družbo Igor Šoltes, predsednik Računskega sodišča.