Prijavljeni ste kot
9. apr. 2013
Glavno sporočilo predsednice vlade Alenke Bratušek na današnji premieri v Bruslju je bilo: Slovenija bo svoje probleme rešila sama, špekulanti pa naj svoje ocene utemeljujejo z dejstvi in številkami, ne da ugibajo tjavendan. Predsednik komisije Jose Manuel Barroso verjame, da bo Slovenija kos izzivom, a opozarja, da je pred njo zahtevna naloga.
Sintalov varnostnik, ki je v soboto iz glavnega trezorja varnostnega podjetja Sintal odnesel skoraj milijon evrov (neuradno gre za 47-letnega Boruta Hriberška), je imel po besedah predsednika uprave Roberta Pistotnika "perfekten dosje v smislu varnostnega preverjanja". "Po naših podatkih ni bil zadolžen, živel je urejeno v zunajzakonski zvezi s partnerko in njenima otrokoma," je dejal.
Sodeč po zapisih provladnih medijev me na včerajšnji okrogli mizi o sobivanju ustavnih pravic in medijskem poročanju v državnem zboru sploh ni bilo oziroma sem se zgolj zapletel v spor z generalno sekretarko DZ Mojco Prelesnik zaradi odvzema novinarske akreditacije fotoreporterju Janiju Božiču. Na srečo je okroglo mizo z zamikom prenašal parlamentarni kanal (tretji program TVS), tako da so lahko gledalci slišali veliko več in med drugim celo opazili, da sta se mi gostiteljica Prelesnikova in informacijska pooblaščenka Nataša Pirc vseskozi posmehovali.
Vodje poslanskih skupin parlamentarnih strank se bodo popoldne sestali na delovnem posvetu, na katerem bodo razpravljali o zapisu fiskalnega pravila v ustavo. Ta točka se je tako znašla na dnevnem redu današnjih sej večine poslanskih skupin. Na seji poslanske skupine PS se je mudil tudi nekdanji predsednik stranke Zoran Janković.
"Gre za laž in za staro zgodbo," se je stranka SDS odzvala na razkritje dokumenta ameriške diplomacije, po katerem naj bi stranka v poslu ob nakupu oklepnikov za Slovensko vojsko dobila 2,8 milijona evrov od finske Patrie. V depeši, ki jo je 25. maja 2007 poslal v Washington, se je nekdanji ameriški veleposlanik v Sloveniji Thomas Robertson skliceval na poročanje tajnega vira, ki je SDS obtožil prejemanja finskega denarja.
Medtem ko se je nova slovenska premierka Alenka Bratušek pripravljala na prvo potovanje v tujino, kar je logično obisk predsednika Evropske komisije Joseja Manuela Barrosa, so se okrepile govorice, da se Slovenija ne bo mogla izogniti zahtevi za finančno pomoč, danes poroča reški Novi list. Poudarja sicer, da Sloveniji ne grozi ciprski scenarij.
Na celjskem okrožnem sodišču se je danes nadaljevala glavna obravnava zoper nekdanjo direktorico velenjskega Vegrada Hildo Tovšak ter nekdanjo direktorico kadrovskega in splošnega sektorja družbe Branko Gabriel zaradi domnevnega kaznivega dejanja poneverbe in neupravičene uporabe tujega premoženja. Tovšakova je danes krivdo priznala v solzah.
Leta pred premierko Alenko Bratušek Ena je bila ena prvih afer zaradi plagiatorstva povezana z doktoratom nekdanjega davčnega inšpektorja Đorđa Perića.
Državni sekretar v kabinetu predsednice vlade Gašpar Gašpar Mišič se je po poročanju medijev, da javnosti ne želi razkriti svojega premoženja, odločil razkriti, katere nepremičnine ima v lasti. Kot je razvidno iz seznama, ki ne navaja vrednosti nepremičnin, ima družina Gašpar Mišič med drugim v lasti več poslovnih prostorov in kmetijskih zemljišč.
Senat FDV je sprožil začetek postopka ugotavljanja domnevnega plagiatorstva magistrske naloge premierke Alenke Bratušek. Po poročanju Pop TV naj bi bil to slab znak za Bratuškovo - fakultete naj bi takšne postopke začenjale le, če obstajajo okoliščine, ki kažejo na to, da so pogoji za odvzem verjetno izkazani. Podoben postopek z ustanovitvijo posebne komisije se je zgodil v primerih odvzema magistrskih nazivov nekdanjemu direktorju Lekarne Ljubljana Marku Jakliču in poslancu PS Borutu Ambrožiču.
Varnostno podjetje Sintal je po poročanju POP TV doživelo največjo tatvino v svoji zgodovini. Iz glavnega trezorja, kjer hranijo denar svojih strank, med njimi so tudi največjih trgovskih podjetij, je 47-letni varnostnik podjetja v soboto zvečer odnesel skoraj milijon evrov. Policija je za njim že izdala mednarodno tiralico.
Nove depeše, ki jih je objavil Wikileaks, razkrivajo tudi marsikatera ozadja na slovenski politični sceni. Med drugim naj bi leta 2007 takratni premier Janez Janša za Zorana Jankovića dejal, da bo dober za Ljubljano. Nekdanji predsednik države Milan Kučan pa naj bi Boruta Pahorja označil za osebo, ki veliko govori, a brez vsebine.
8. apr. 2013
Poslanka SDS Sonja Ramšak zanika očitke predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) Gorana Klemenčiča, da je kot nekdanja predsednica parlamentarne mandatno-volilne komisije (MVK) nezakonito pridobivala dokumentacijo o Klemenčiču in njegovi družini, še preden je MVK odredila nadzor nad Klemenčičevim premoženjem.
Predsednik SD Igor Lukšič meni, da ni nujno, da predsednik stranke sodeluje v operativni politiki. V pogovoru za časnik Delo je tudi zanikal, da bi bila njegova odločitev, da ne sodeluje kot minister v vladi Alenke Bratušek, pragmatična. Vlada ima namreč potencial, a le če ne bo nadaljevala neoliberalne politike, je poudaril Lukšič.
Sodnica je v primeru sporne preprodaje delnic Istrabenza odvetniku družbe Sportina Branku Lipovcu izrekla sedemmesečno pogojno kazen s poskusno dobo dveh let, lastniku Sportine Bahtijarju Bajroviću pa osem mesecev pogojne kazni s poskusno dobo dveh let. Sportini pa je izrekla denarno kazen v višini 50.000 evrov.
Minister za notranje zadeve in javno upravo Gregor Virant v izhodiščih vlade za pogajanja s sindikati javnega sektorja očitno namerno skriva 12,1-odstotno znižanje števila zaposlenih v policiji v zadnjih petih letih, ocenjujejo v Policijskem sindikatu Slovenije. Vlado v odprtem pismu pozivajo, naj v pogajanjih upošteva korektne podatke.
Nacionalni preiskovalni urad je prejšnji teden podal kazensko ovadbo na specializirano državno tožilstvo zoper šest oseb z območja Prekmurja in Ljubljane zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic in pomoči pri tem. Po njihovih navedbah gre za ovadbo v zvezi s projektom vlade za pomoč Prekmurju.
Ljubljansko okrajno sodišče je s pravnomočnim sklepom izdalo pripor zoper obtoženega v zadevi Patria Walterja Wolfa, je na današnjem nadaljevanju sojenja povedala sodnica. Wolfa sicer že nekaj mesecev ni bilo na sodišče, saj je v Kanadi. Okrajno sodišče je zoper njega izdalo mednarodno tiralico.