Prijavljeni ste kot
17. maj. 2022
Kolesarjenje je v Sloveniji v vzponu, delež kolesarjev se v prometu vztrajno povečuje, zato Agencija za varnost prometa pripravlja številne aktivnosti na področju preventive. Razcvet kolesarjenja je bil še posebej očiten v obeh koronskih letih. Lani je bilo po ocenah prodanih več kot 100.000 koles, pri tem pa vse višje deleže zavzemajo električna kolesa.
13. maj. 2022
V spomladanskih dneh je priporočljivo nabirati vitamin D in se nadihati svežega zraka. Višje temperature prinašajo več udeležencev v prometu, kar pomeni veliko mladih mamic z razigranimi otroci, najstnikov na kolesih in električnih skirojih, seniorjev na sprehodu ter motoristov.
19. apr. 2022
Agencija za varnost prometa je letos prvič uvedla novo nacionalno preventivno akcijo za večjo varnost voznikov e-skirojev. Akcija v sodelovanju s Policijo poteka od 18. do 24. aprila 2022.
14. apr. 2022
Pomladni dnevi na ceste privabljajo vedno več motoristov, kolesarjev in peščev, ki sodijo med bolj ogrožene udeležence v prometu.
22. mar. 2022
Agencija za varnost prometa predstavila novo preventivno akcijo, prvo od treh letošnjih za ozaveščanje o pomenu prilagojene vožnje
22. feb. 2022
V ponedeljek, 21. februarja 2022 se je začela prva letošnja nacionalna preventivna akcija za večjo varnost pešcev »Bodi viden – bodi previden«. Akcijo izvajata Agencija za varnost prometa in Policija. Opozoriti želita na varnost pešcev, ki so med najbolj izpostavljenimi in ogroženimi udeleženci v prometu, s poudarkom na varnosti otrok in starejših. V letu 2021 so policisti pri pešcih ugotovili 3.730 kršitev cestnoprometnih pravil.
15. mar. 2021
Agencija za varnost prometa (AVP) je policiji v uporabo predala 16 silhuet policistov z radarjem. Ob lepšem vremenu pričakujejo povečanje prometa, na ceste se bodo znova vrnili tudi motoristi. Silhuete bodo policisti postavili na odseke, kjer je prometna varnost slabša. O postavitvi odločajo policijske uprave, v mislih pa že imajo nekaj lokacij.
8. mar. 2021
Začenja se nacionalna preventivna akcija, v kateri v novem videospotu na pomen uporabe varnostnega pasu opozarja tudi košarkarska legenda Marko Milič.
2. mar. 2021
Za petino manj mrtvih in poškodovanih, za petino manj prometnih nesreč - med vzroki za črno statistiko ostajajo alkohol, neprilagojena hitrost, izsiljevanje prednosti in vožnja z motorjem. Objavljamo poročilo Agencije za varnost prometa o stanju v prometu v preteklem letu.
21. dec. 2020
Letošnji december je drugačen, kot smo ga vajeni. Javnih zbiranj in množičnih druženj resda ni, a je vseeno mogoče pričakovati, da bo alkohol, žal, tudi letos stalnica tega meseca. Da bi bili praznični dnevi kljub trenutnim razmeram za ljudi karseda prijetni in da nobena družina zaradi neodgovornih udeležencev v prometu ne bi bila zavita v črnino, javnost z osebnimi sporočili naslavljajo tisti, ki so prvi posredovalci na kraju prometne nesreče in neposredno po njej: reševalci, zdravniki, policisti in gasilci.
19. jul. 2020
Po podatkih Agencije za varnost prometa je po preklicu epidemije na slovenskih cestah med 16. majem in 10. julijem umrlo 23 oseb, štiri več kot v enakem obdobju lani. Med epidemijo je bilo 12 nesreč s smrtnim izidom, v enakem obdobju lani 17. Skupno je na cestah do 10. julija umrlo 49 ljudi, to je devet manj kot v enakem obdobju leta 2019.
26. jun. 2020
Letos so do sredine junija zabeležili 260 prometnih nesreč z udeležbo motoristov, v katerih je umrlo deset voznikov. Dve tretjini nesreč so povzročili motoristi sami. Vzrok za večino nesreč s smrtnim izidom sta prevelika hitrost in nepravilno prehitevanje, zato Agencija za varnost prometa poziva motoriste k odgovornemu in samozaščitnemu ravnanju.
14. maj. 2020
Specializirano državno tožilstvo je sredi marca vložilo za zdaj še nepravnomočno obtožnico proti nekdanjemu direktorju agencije za varnost prometa Igorju Velovu, poročata Delo in Slovenske novice. Tožilstvo mu očita, da je leta 2016 20.000 evrov vreden posel pogojeval z nakazilom 4000 evrov boksarskemu klubu iz Kranja.
30. mar. 2020
Slovenija je 12. marca zaradi naraščanja števila primerov okužb s #covid19 razglasila epidemijo in odtlej uvedla vrsto ukrepov in priporočil za njeno čimprejšnjo zajezitev. K izvajanju ukrepov sta pristopili tudi Agencija za varnost prometa in Policija, ki danes na slovensko javnost naslavljata skupni poziv k solidarnosti do zdravstvenih delavcev tako, da vsi, ki se odpravijo na neodložljivo pot, dosledno spoštujejo prometne predpise in se dodatno ne izpostavljajo tveganjem in nevarnostim v prometu.
2. mar. 2020
Javna agencija RS za varnost prometa 2. marca pričenja z nacionalno preventivno akcijo Varnostni pas, ki bo trajala 14 dni. V času nacionalne preventivne akcije se bodo agenciji pridružili policija, ki bo v tem času izvajala poostren nadzor ter 76 Svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki delujejo v okviru lokalnih skupnosti po Sloveniji. Akcija je namenjena opozarjanju na pomembnost pripetosti z varnostnim pasom vseh potnikov v vozilu ter povečanju deleža pripetosti z varnostnim pasom. Dosledna uporaba varnostnega pasu lahko v povprečju vsako leto reši kar 10 življenj.
30. jan. 2020
Med letoma 2010 in 2018 je bilo na cestah EU vsaj 51.300 smrtnih žrtev pešcev in 19.450 kolesarjev. Število smrtnih žrtev kolesarjev in pešcev se zmanjšuje kar osemkrat počasneje kot pa se zmanjšuje število žrtev med vozniki motornih vozil. Slovenija med članicami Evropske unije beleži 8 % zmanjšanje števila smrtnih žrtev med pešci v času omenjenih 8 let, kar jo skupaj z Norveško uvršča med državi z najboljšim napredkom. Tudi na področju kolesarjenja je Slovenija med državami članicami, ki beležijo povišanje prometne varnosti. V času med leti 2010 in 2018 Slovenija beleži kar 7 % manj smrti med kolesarji, kar je za 4 % boljši rezultat kot med smrtnimi žrtvami voznikov motornih vozil na slovenskih cestah.
24. jan. 2020
Igor Velov, dolgoletni šef Agencije za varnost v prometu, je zagotovo zanimiva in kontroverzna oseba slovenske politike.
15. jan. 2020
Na slovenskih cestah sta lani umrli 102 osebi oziroma 11 več kot leto prej, kar pomeni 12-odstotno poslabšanje. Vzroki za črno statistiko ostajajo alkohol, neprilagojena hitrost in izsiljevanje prednosti. Na Agenciji za varnost prometa (AVP) ocenjujejo, da je zavedanje o odgovornosti in kulturi v prometu še vedno premajhno.