Prijavljeni ste kot
17. jul. 2021
Po referendumskem porazu je koalicija pri svojem delovanju stopila na zavoro, trezno presodila položaj ter sprejela odločitev, da se ne bo izčrpavala v neenakovrednih spopadih, ki niso zanjo absolutno nujni, meni analitik Rok Čakš. Medtem je Aljaž Pengov Bitenc prepričan, da je koalicija po porazu na referendumu šibkejša in ima manj avtoritete.
16. jul. 2021
Del opozicije po izvolitvi Marka Borisa Andrijaniča za ministra opozarja na šibkost koalicije, ostri pa so zlasti do DeSUS. Po oceni predsednice SD Tanje Fajon se je pokazalo, da bo DeSUS še naprej podpiral vlado. Da se je pokazal kot del koalicije, menijo tudi v LMŠ in SAB. Poslanec Levice Luka Mesec pa izvolitev vidi kot marketinško potezo vlade.
Poleg premierja Janeza Janše sta aktualno politično dogajanje in umike predlogov vladnih zakonov komentirala tudi preostala predsednika koalicijskih strank.
V opozicijskih LMŠ, SD, Levici, SAB in NeP so ostri do koalicije, ki je preložila odločanje o demografskem skladu in zavrnila tudi vladno novelo zakona o nalezljivih boleznih. Vlado pozivajo k odstopu ali vezavi zaupnice na katerega od predlogov. Večinoma so ostri tudi do napovedi vlade za več pogoja PCT in konec brezplačnega hitrega testiranja.
14. jul. 2021
Če bodo v opoziciji zbrali 46 poslanskih podpisov, bodo ponovno vložili konstruktivno nezaupnico, je po srečanju vodij SD, LMŠ, Levice, SAB in poslancev NeP povedala predsednica SD Tanja Fajon. Kdo bi bil kandidat za predsednika vlade, ni znano. Ključna pa je odločitev DeSUS in glasovanja DZ ta teden o štirih pomembnih odločitvah, je poudarila.
Opozicijske LMŠ, SD, Levica in SAB po močnem referendumskem porazu vlade in nekaterih drugih odločitvah v parlamentu preigravajo možnosti za čim prejšnji odhod vlade Janeza Janše. Na današnjem sicer rednem srečanju naj bi preučile tudi možnost ponovne vložitve konstruktivne nezaupnice, a so pri tem za zdaj razmeroma previdne.
11. jul. 2021
Današnji referendum je dal res krepko zaušnico vladi, domala plebiscitarno. Če je res, kar so trdili v koaliciji, da je bil to referendum o vladi, potem bi vladne stranke v tem trenutku krepko izgubile volitve. Proti zakonu je glasovalo domala 75 odstotkov ljudi, kolikor se jih je udeležilo zadnjih volitev v državni zbor.
9. jul. 2021
V poslanski skupini nepovezanih poslancev so pozvali premiera Janeza Janšo, da skliče svet za nacionalno varnost v širši sestavi, ki bo ocenil varnostna tveganja v državi ter podal usmeritve za zagotavljanje varnosti pred nastopom četrtega vala epidemije. "Bistveno je, da ljudje slišijo, kakšni so predlogi stroke," je pojasnila Janja Sluga.
7. jul. 2021
Ves teden smo se spominjali. 30 let! Hitro tečejo leta. Proslava je bila malce sladkobna in dolga, a ob taki priložnosti vam mora priti v oči kakšna solza, sicer to ni proslava. Za marsikoga je domoljubje nekaj neumestnega, drugim pa je lepo slišati slovensko himno še kje, ne le na športnih prireditvah. In skušali so popraviti izpad tona, ko je nadškof Šuštar pred tremi desetletji v tišini blagoslavljal lipo; zdaj jo je ljubljanski nadškof Stanislav Zore, čeprav nekje drugje, kot jo je nadškof Šuštar. So jo presadili ali pa na novo posadili …
6. jul. 2021
V opozicijskih strankah Levica in SD so bili včeraj kritični do predstavitve programa slovenskega predsedovanja Svetu EU, ki jo je imel danes premier Janez Janša v parlamentu. V LMŠ in SAB pa so bili kritični predvsem do prvih dni predsedovanja.
3. jul. 2021
Dr. Zlatko Šabič, strokovnjak za mednarodne odnose
27. jun. 2021
Ali bo novemu predsedniku Desusa Ljubu Jasniču uspelo stranko konsolidirati in jo na volitvah spet uvrstiti v državni zbor?
22. jun. 2021
Voditelji LMŠ, SD, Levice in SAB so bili v pogovoru za Televizijo Slovenija pričakovano kritični do aktualne vlade. Obžalovali so, da bo slovenski narod 30-letnico države dočakal razklan. Tudi državne proslave se vodji LMŠ in Levice Marjan Šarec in Luka Mesec ne bosta udeležila, se je bosta pa predsednici SD in SAB Tanja Fajon in Alenka Bratušek.
15. jun. 2021
V delu opozicije so v predstavitvi poslanskih stališč ponovili svoje dvome o izkušenosti kandidata Marjana Dikaučiča oz. njegovi neprimernosti za funkcijo pravosodnega ministra. Med drugim so kritični do njegovih povezav s slamnatimi podjetji in da se ni opredelil do vprašanja evropskih delegiranih tožilcev.
10. jun. 2021
Sodišče v Moskvi je sledilo zahtevi tožilstva in več organizacij, ki jih vodi zaprti opozicijski voditelj Aleksej Navalni, razglasilo za ekstremistične in s tem prepovedalo njihovo delovanje. V skladu z novim zakonom tako voditelji, člani in podporniki teh organizacij ne bodo smeli sodelovati na parlamentarnih volitvah, ki bodo jeseni.
6. jun. 2021
Prvi poslanec SD Matjaž Han pravi, da je politika zabredla v globoko krizo, saj je bolj kot vsebina v državnem zboru sedaj pomembno lobiranje za enega, dva, tri poslanske glasove. Dodatni dokaz za politično krizo je tudi dvakratni neuspeli poskus razrešitve predsednika DZ Igorja Zorčiča. Če bi premier Janez Janša na to razrešitev vezal nezaupnico, bi jo lahko tudi ne dobil.
V Budimpešti so se včeraj odvili protesti proti načrtu vlade premierja Viktorja Orbana, da v prestolnici zgradi kampus elitne kitajske univerze. Okoli 10.000 ljudi se je sprehodilo skozi mesto v znak nasprotovanju projektu, ki naj bi bil dokončan leta 2024, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
5. jun. 2021
Zračni prostor Evropske unije je od danes zaprt za letala beloruskih letalskih družb. Za to so se konec maja zavzeli voditelji EU zaradi prisilnega pristanka Ryanairovega letala in aretacije opozicijskega novinarja Romana Protaseviča v Minsku, v petek pa je odločitev sprejel Svet EU.