Prijavljeni ste kot
28. dec. 2021
Če bodo državnozborske volitve 24. aprila prihodnje leto, kot je napovedal predsednik republike Borut Pahor, se lahko zgodi zaplet v občinah, katerih župani bodo izvoljeni za poslance. Po zakonu o lokalni samoupravi je treba v primeru, če občina ostane brez župana, izvesti nadomestne volitve – razen, če je do rednih lokalnih volitev manj kot pol leta.
20. dec. 2021
Med razpravo o interpelaciji notranjega ministra Aleša Hojsa je prišlo do bizarnega incidenta. Hojs je sedel v klopi, rezervirani za ministre, in z masko na bradi hladnokrvno jedel arašide.
19. dec. 2021
Na bližajočih se državnozborskih volitvah naj bi nastopilo tudi precej županov, večinoma na listi Povežimo Slovenijo, medtem ko je skupina okoli kočevskega župana ugotovila, da je trenutni politični prostor že dovolj zaseden.
10. dec. 2021
Ob zadnji obilnejši pošiljki snega je ponovno na plano prišla tudi ustvarjalna plat Slovencev. Takšnim in drugačnim snežakom se je v neposredni bližini državnega zbora, podobno kot že leto poprej, pridružil tudi snežak v obliki penisa. Policija je snežno »umetnino« tokrat obravnavala z vso resnostjo, ki ji pritiče.
7. dec. 2021
V Reporter Magazinu objavljamo zgodbe slovenskih poslank, ki so v času opravljanja svoje funkcije postale mamice.
20. nov. 2021
Državni zbor bo v ponedeljek razpravljal o interpelaciji o delo pravosodnega ministra Marjana Dikaučiča, zoper katerega je okrožno sodišče v Murski Soboti prejšnji mesec vložilo sodno preiskavo zaradi suma kaznivega dejanja davčne utaje in ponareditve poslovnih listin.
17. nov. 2021
Po facebooku odmeva četrtkovo zaslišanje premierja Janeza Janše pred preiskovalno komisijo, ki preiskuje morebitno zlorabo javnih pooblastil med epidemijo.
14. nov. 2021
V sedanjem mandatu v državnem zboru deluje kar sedem preiskovalnih komisij, med njimi sta najbolj odmevni komisiji, ki ju vodita poslanca opozicijske LMŠ Rudi Medved in Robert Pavšič.
26. okt. 2021
Poslanci opozicijskih poslanskih skupin LMŠ, SD, Levica, SAB in NeP so obstruirali glasovanja na današnji seji DZ, med katerimi je bilo predvideno tudi odločanje o ustavnem sodniku, pa so ga na predlog SDS prestavili na eno od prihodnjih sej. Tako so glasovanje prepustili koaliciji ter podpornikom koalicije SNS in poslancema narodnosti.
24. okt. 2021
Predčasnih volitev ne bo, je sporočila vlada. Kaj torej do konca mandata vendarle lahko še postori osmi sklic poslancev državnega zbora?
12. okt. 2021
Propadli politik Janševe satelitske stranke Bojan Požar je na včerajšnji seji odbora za kulturo debelo lagal in zavajal. Izjavil je namreč, da je »Reporter oziroma lastnik Reporterja v zadnjih letih po javno dostopnih podatkih od države dobil 3 milijone 600 tisoč evrov« ter da naj bi imel Reporter »nekaj sto izvodov naklade«.
5. okt. 2021
Odbora za notranje zadeve in za pravosodje sta na včerajšnji skupni seji pristojne organe pozvala, naj nemudoma ukrepajo zoper organizatorje neprijavljenih shodov in nasilne protestnike. Ljubljansko upravno enoto pa je poslanska večina s sprejetim sklepom pozvala, naj prepove organizacijo shodov, na katerih bi lahko prišlo do nasilja.
29. sep. 2021
V Ljubljani se znova odvija sredin protest nasprotnikov vladnih ukrepov, PCT in cepljenja. Množico je nagovoril oče pokojne 20-letnice, ki je danes v UKC Ljubljana umrla zaradi zapletov po cepljenju s cepivom Janssen. Po treh urah so protestniki s Trga republike krenili po Celovški cesti proti obvoznici. Severna ljubljanska obvoznica med razcepoma Koseze in Zadobrova je v obe smeri zaprta. Policija je protestnike nazadnje razgnala s solzivcem in vodnim topom - množica se je nato odpravila nazaj proti centru. Nekaj jih je prišlo pred stavbo RTV Slovenija, ki jo je zavarovala policija, nato pa se je množica pomaknila nazaj pred DZ.
12. sep. 2021
Preverili smo, kam se je od leta 2003 stekel denar državnega zbora, kdo je s posli z DZ lepo služil. Spet smo naleteli na razvpitega poslovneža Andreja Marčiča, ki ga je moč najti pri vseh mogočih donosnih poslih z javnim sektorjem.
9. sep. 2021
Med posamezniki, ki so v okviru poslovnih subjektov (pri tem ne štejemo poslanskih plač) prejeli izdatna plačila od državnega zbora, je najbolj znan nekdanji premier Miro Cerar.
»Pandemija Covid 19 je pokazala, da učinkovitosti spopadanja z epidemijami ni mogoče dosegati zgolj z naborom ukrepov, ki omejujejo človekove pravice, temveč predvsem z doseganjem čim širšega družbenega konsenza o posameznih ukrepih.« To je bila ocena, ki jo je predsednik državnega zbora Igor Zorčič izrekel v splošni razpravi 2. dne 5. svetovne konference predsednikov parlamentov, ki je potekala v Kongresnem centru na Dunaju.
5. sep. 2021
Državni zbor ni le zakonodajno telo, pač pa tudi velik izplačevalec javnega denarja. Glede na aplikacijo Erar so od leta 2003 poleg plač poslancem in svojim zaposlenim raznim pravnim subjektom izplačali pol milijarde evrov. Preverili smo, »v katere žepe« se je stekel ta denar, kdaj in koliko.
16. avg. 2021
Pred vami je še drugi del intervjuja z nekdanjim predsednikom vlade in nekdanjim zunanjim ministrom dr. Mirom Cerarjem. V tem delu je več govoril o politiki. »Politika me nikoli ni tako privlačila, da bi v resnici vanjo vstopil. Že v času prejšnje države Jugoslavije so me spraševali, če bi stopil v takratno zvezo komunistov, pa me je ta misel odbijala, ker sem opažal, da je velik razkorak med tistim, kar se govori in kaj dela,« nam pove.