Prijavljeni ste kot
1. jun. 2021
Svoboda zbiranja in združevanja je ena od ustavnih pravic in temeljnih človekovih svoboščin. Plod te pravice je tudi nastanek naše samostojne slovenske države. Konec osemdesetih so protestniki zrušili komunizem, ne le v Sloveniji, ampak povsod po takratni Vzhodni Evropi. Najmogočnejši protesti so se zvrstili v podporo takrat zaprtemu publicistu Mladine Janezu Janši, ki sta ga Udba in Jugoslovanska armada strpala v zapor zaradi objave tajnega vojaškega dokumenta.
27. apr. 2021
Slovenija danes praznuje dan upora proti okupatorju, s katerim se spominjamo slovenskega odporništva in nastanka OF, osrednje odporniške organizacija Slovencev v drugi svetovni vojni. Državna proslava bo na Mali Gori, v predsedniški palači pa bosta državljane nagovorila predsednik republike Borut Pahor in predsednik ZZB NOB Marijan Križman.
20. apr. 2021
Razvpiti Anis Ličina, neformalni obraz nasilnih protestov 5. novembra 2020, je bil v povezavi s trgovino z drogami skupaj s še enim moškim aretiran v Avstriji, poroča portal Siol.
Na 360 straneh je izšla tematsko bogata in motivno raznolika kronološka foto zgodba zadnjih petdeset let demonstracij skozi fotografski objektiv Toneta Stojka: Naša jeza je brezmejna Demonstracije 1968–2020
22. feb. 2021
Ljubljanski policisti so kazensko ovadili 39-letnega Ljubljančana Anisa Ličino zaradi suma storitve kaznivega dejanja hujskanja k nasilnim protestom 5. novembra lani. Sumijo ga, da je v vlogi "vodje" vse od 16. oktobra do samega protesta prek različnih socialnih omrežij pozival ljudi k nasilnem protestu, so sporočili z ljubljanske policijske uprave.
30. dec. 2020
Branko Cestnik, župnik na Frankolovem
22. dec. 2020
Mesec in pol po novembrskih izgredih naj bi ljubljanski policisti prijeli napadalca na fotoreporterja Boruta Živulovića. Po poročanju Večera gre za Mariborčana Grego Miteva, člana navijaške skupine Viole.
18. dec. 2020
Ne priznam krivde, je bi na predobravnavnem naroku ta teden odločen Anis Ličina. Na ljubljanskem okrožnem sodišču se namreč začenja sojenje obtoženim sodelovanja v trgovini z drogo v veliki hudodelski združbi, Ličina pa je eden od kar 35 obtoženih. Ličina velja za domnevnega organizatorja nasilnih protestov 5. novembra letos, zaradi česar je policija pri njem opravila tudi hišno preiskavo.
13. dec. 2020
Tone Stojko je mojster fotografije z izjemnim opusom, ki ga je ustvaril med prelomnima letoma 1968 in 2020 v slovenskem, jugoslovanskem in srednjeevropskem prostoru. Bil je zraven, ko se je pisala slovenska in svetovna zgodovina. Videl je, kako so ljudje trpeli, upali, se veselili in bili razočarani. Vse to je beležil s svojim fotoaparatom. Pravi, da se življenjska poslanstva običajno pokažejo na koncu življenja. V njegovem jih je bilo kar nekaj, zagotovo pa izstopa tudi kot dolgoletni kronist demonstracij.
29. nov. 2020
Pred časom je Anis Ličina na facebooku objavil polurni posnetek, na katerem med drugim obsoja napade na novinarje, pri čemer trdi, da to niso storili »naši protestniki, državljani, normalni ljudje«. Meni, da so (najbrž ima v mislih notranjega ministra) nalašč poslali nekoga, »da naredi problem«.
Ko so leta 1997 po škandaloznemu prestopu enega od poslancev SKD v LDS v državnem zboru volili Drnovškovo vlado, ki pozneje ni bila izvoljena, sem se peljal z avtom mimo parlamenta in protestno zahupal, moj sopotnik je odprl okno avta in zavpil: »Smrt komunizmu!« Čeprav je takrat vladala LDS oziroma »postkomunistična levica«, me ni ustavila policija in me oglobila zaradi prometnega prekrška. Če bi to storil danes, leta 2020, pod vlado, ki jo vodi SDS, naslednica »prve lastovke slovenske pomladi«, bi me doletela policijska represija.
22. nov. 2020
V Ljubljani so se ponovile scene iz novembra 2012. Nasilni izgredi, obmetavanje policistov z granitnimi kockami, steklenicami, pirotehniko, poškodovani policisti in novinarji, uporabljen vodni top, solzivec. Preiskali smo, kdo so bili nasilneži, ali so bili res plačani in kdo je v ozadju.
14. nov. 2020
Odbor za notranje zadeve je včeraj na zaprtem delu seje nadaljeval razpravo o ozadju nasilnih protestov v Ljubljani 5. novembra. Na isto temo so se pozneje sešli tudi člani Knovsa, a podrobnosti razprave po seji niso pojasnjevali. Na Knovs je bil vabljen tudi premier Janez Janša, a se je opravičil za odsotnost.
Nekaj dni po tem, ko so v Tedniku TV Slovenija popolnoma nekritično objavili pogovor s spodbujevalcem protestov Anisom Ličino, so se na nacionalki odzvali in priznali, da so ga polomili.
13. nov. 2020
Aleš Hojs, minister za notranje zadeve
Odbor DZ za notranje zadeve, javno upravo in lokalno samoupravo včeraj ni končal seje, na kateri se je seznanil z dogajanjem ob četrtkovih nasilnih protestih v Ljubljani. Člani odbora so se odločili, da se bodo v petek na zaprtem delu seje podrobneje seznanili z dejavnostjo Sove pri spremljanju organizacije protestov.
12. nov. 2020
Kako so na TV Slovenija promovirali spodbujevalca nasilnih protestov s kriminalnim dosjejem Anisa Ličino in se pri tem dvolično spraševali »kdo je izzval nasilne proteste« minuli teden v Ljubljani. Po tem, ko so huligani poškodovali 15 policistov, fotoreporterja pa pretepli do nezavesti, je Ličina javnosti s pomočjo TVS sporočil, katerih novinarjev na protestih ne bodo tepli.
7. nov. 2020
V četrtkovih izgredih v Ljubljani je bil napaden in hudo pretepen fotograf agencije Bobo Borut Živulovič, ki je zaradi poškodb pristal v bolnišnici.