Reporter
Reporter
Naroči

Imajo ga! Policija prijela razbijača, ki je zlomil čeljust fotoreporterju in napadel policiste


Mesec in pol po novembrskih izgredih naj bi ljubljanski policisti prijeli napadalca na fotoreporterja Boruta Živulovića. Po poročanju Večera gre za Mariborčana Grego Miteva, člana navijaške skupine Viole.

napadalec protest grega mitev tw.jpg
Twitter
Napadalec na fotografa.

M. M.
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Na protestih 5. novembra je izbruhnilo nasilje. V večurnih spopadih med izgredniki in policijo jo je najhuje skupil fotograf Foto agencije Bobo Borut Živulović, ki je nezavesten in z zlomljeno čeljustjo končal v bolnišnici. Živulovićev kolega je potrdil, da je šlo za nameren napad in da je bil fotograf tarča nasilneža prav zaradi svojega dela.



Policija je kmalu začela iskati osumljenca, ki so ga kamere novinarjev in drugih, mirnejših udeležencev protesta, posnele še pri napadu na televizijskega snemalca in brcanju policista. V iskanje napadalca se je vključil tudi Sindikat policistov Slovenije, ki je na družbenih omrežjih objavil njegovo fotografijo.

Mitev naj bi napad policistom tudi priznal, piše Večer, ki se sklicuje na zanesljive vire. Šlo naj bi za pripadnika navijaške skupine Viole, ki se je želel z napadom povzpeti v hierarhiji Viol. Jutri naj bi ga privedli pred preiskovalnega sodnika.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



Osumljenci grozi ovadba zaradi kaznivega dejanja povzročitve hude in lahke telesne poškodbe, pa tudi zaradi sodelovanja v skupini, ki je poskušala uradni osebi preprečiti uradno dejanje, še poroča Večer.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.