Prijavljeni ste kot
9. maj. 2020
Vrstijo se odzivi na petkove protivladne proteste in ukrepe v času epidemije. Predsednik vlade in SDS Janez Janša je na Twitterju zapisal, da če bi bili ukrepi slabi, "kaviar socialisti včeraj ne bi mogli kolesariti. Bili bi po bolnišnicah, karantenah ali v samoizolaciji", je navedel. Prvak NSi Matej Tonin pa delu opozicije očita zlorabo protestov.
Nekdanji premier in prvak LMŠ Marjan Šarec je v oddaji Odmevi na TV Slovenija svojemu nasledniku, predsedniku vlade Janezu Janši, očital, da se je v kritičnih trenutkih februarja z družino smučal v Italiji. Janša to zanika in Šarca obtožuje laganja, Janšev odvetnik Franci Matoz pa od Šarca zahteva preklic izjave, sicer ga bo doletela tožba.
Kabinet predsednika vlade je danes odgovoril na pismo Iva Šajha, v katerem ta nekdanji nogometni napadalec in nogometni strokovnjak opozarja na nevarnost sproščanja ukrepov v odnosu do nogometa.
8. maj. 2020
Kot pravoslovec, ki se veliko ukvarja s svobodo izražanja (pred dnevi je izšla moja četrta knjiga o tej človekovi in ustavni pravici), sem bil – pričakovano – danes, v četrtek, 7. maja 2020, od več ljudi in predstavnikov novinarskega poklica naslovljen z vprašanjem, če me je odločitev Vrhovnega sodišča v primeru »J. Janša proti M. Šetinc Pašek« presenetila. Tudi sodne odločitve so lahko presenečenja. A zame to ni vprašanje »presenečenja« v pravnem smislu.
Premier in prvak SDS Janez Janša je svojega predhodnika in predsednika LMŠ Marjana Šarca obtožil, da je na Odmevih lagal o njegovem smučanju v Italiji. Šarec mu je prav tako na Twitterju odgovoril, da je Janša tisti, ki se laže.
Koordinacija Združeni za Slovenijo je začela s peticijo »Potrebujemo vlado, ki zna in zmore - in taka vlada potrebuje nas!« zbirati podpise podpore vladi.
Nekdanji premier in predsednik LMŠ Marjan Šarec je v Odmevih na Televiziji Slovenija zanikal očitke iz vladnega poročila o stanju in nabavi zaščitne opreme. Poudaril je, da so se že v času njegove vlade ukvarjali tudi z nabavo opreme. Aktualni vladni pa po njegovem prepričanju tudi zaradi njenih kadrovskih potez "ni več mesta v Sloveniji".
7. maj. 2020
Janša je v samo dveh mesecih vladanja državo obremenil za neverjetnih šest milijard evrov in se obnaša kot oblastniki v propadli Jugoslaviji, ki so državo pokopali pod dolgovi, račune za to pa moramo še danes plačevati slovenski davkoplačevalci.
V LMŠ, SD in Levici so včeraj napovedali udeležbo oz. pozvali na protivladne petkove proteste na kolesih. Predsednik LMŠ Marjan Šarec je v tej luči na Twitterju ugotavljal, da bo na Trgu republike gneča. Premier Janez Janša pa je predstavnikom opozicije na Twitterju odgovoril z opozorilom glede pozivanja h kršitvi zakona o nalezljivih boleznih.
6. maj. 2020
Vrhovno sodišče je ugodilo zahtevi za revizijo postopka, v katerem je celjsko višje sodišče pritrdilo novinarki Mojci Šetinc Pašek v tožbi proti Janezu Janši zaradi žaljivega tvita, in sodbo spremenilo tako, da se njen tožbeni zahtevek za plačilo odškodnine v višini 6000 evrov z obrestmi zavrne. Novinarka je napovedala pritožbo na ustavno sodišče.
Vlada je v poročilu o zaščitni opremi za epidemijo covida-19 kritična do ravnanj vlade Marjana Šarca, ki da ni pravočasno zagotovila potrebnih zalog opreme niti je ni naročila. Ugotavljajo še, da so v tistem času opremo kupovali po višjih povprečnih cenah, kot v času vlade Janeza Janše, čeprav so v času največje krize kupovali ne glede na ceno.
4. maj. 2020
Uradnik na Zavodu za blagovne rezerve Ivan Gale, ki je z nastopom v Tarči postal ena osrednjih osebnosti afere maske, je v intervjuju za portal 24ur spregovoril o delu zavoda pri nabavi zaščitne opreme, o vmešavanju politike in pritiskih nanj in na sodelavce. Predstavil je elektronska sporočila, ki jih je prejemal, in razkril, da je zavodu pisala tudi žena predsednika vlade Urška Bačovnik Janša, svoje ponudnike opreme pa so zavodu ponujali še drugi ljudje iz kroga stranke SDS, denimo Alenka Jeraj, Roman Končar, Franc Breznik in Ivan Jordan.
3. maj. 2020
Radiotelevizija (RTV) Slovenija obsoja "verbalne napade predstavnikov politike" na zaposlene na RTV Slovenija, "še posebej, če so žaljivi in ad personam". Poudarja, da javna radiotelevizija predstavlja enega od temeljev svobodne družbe, zato napadi na RTV Slovenija pomenijo tudi napad na demokracijo. Včeraj je premier Janez Janša na Twitterju na piko vzel voditeljico Tarče Eriko Žnidaršič. Ministra Počivalšek in Tonin sta želela ključne podatke iz poročila o nabavi zaščitne opreme predstaviti v Tarči, pa jima "bevskajoča voditeljica tega ni dopustila", je Janša napisal na Twitterju.
2. maj. 2020
Predsednik vlade Janez Janša je na Twitterju v odgovoru na vprašanje, ali v luči zapletov pri nabavi zaščitne opreme in ventilatorjev še zaupa gospodarskemu ministru Zdravku Počivalšku, odgovoril pritrdilno. Kot je napovedal, bo vladno poročilo o nabavi zaščitne opreme v epidemiji na poslanskih klopeh v prihodnjem tednu.
Pandemija je ena največjih zdravstvenih, gospodarskih in socialnih katastrof zadnjih stoletij. Njena moč je v tem, da nihče, najmanj pa medicina, ne pozna zoper njo učinkovite obrambe.
1. maj. 2020
Vlada dela vse, da bodo posledice krize zaradi koronavirusa čim manjše. V teh razmerah zagotavljajo pogoje, da bodo vsa tista podjetja, ki imajo trg, lahko najprej proizvajala ter ohranjala in ustvarjala delovna mesta, je v izjavi ob prazniku dela poudaril premier Janez Janša. Prav tako pomagajo tudi vsem, ki so zaradi epidemije ostali brez dela.
»Nazadnje je bil SNAV sklican 17. marca. Od takrat dalje lahko samo preko medijev spremljamo, kaj se dogaja. Prav bi bilo, da predsednik vlade pojasni, kakšna je izhodna strategija. Časa ni več, kajti ekonomsko in družbeno država stoji,« je Marjan Šarec tvitnil v torek, 28. aprila ob 15.30.
30. apr. 2020
Premier Janez Janša je izrazil podporo napovedi Levice, da bo v parlamentarni postopek vložila predlog novele zakona o trgovini, s katero bi trgovine tudi po koncu epidemije novega koronavirusa ob nedeljah in na dela proste dni ostale zaprte. Na Twitterju je namreč ob tvitu Levice zapisal: "Podpiramo".