Prijavljeni ste kot
15. avg. 2021
Katoliška Cerkev danes obhaja praznik Marijinega vnebovzetja ali veliki šmaren, ki je praznik upanja in poudarja dostojanstvo ter poklicanost vsake ženske. To je največji Marijin praznik, ki ga slovesno obeležijo po vseh cerkvah, številni verniki pa bodo danes romali v Marijina svetišča. Najbolj znano je na Brezjah.
4. avg. 2021
Na Malem Vrhu pri Globokem v Občini Brežice se je v torek ob približno 18. uri zrušila ob lanskem potresu na Hrvaškem močno poškodovana podružnična cerkev sv. Jakoba, zgrajena konec 17. stoletja. Vase se je sesedel njen nekaj več kot 18-metrski zvonik z zvonovi, zrušil se je cerkveni kor in del njenega severnega ostenja oziroma ladje.
1. avg. 2021
Če evropsko prestolnico Bruselj skrbi, da bi Slovenija šla odločneje po poti madžarskega in poljskega režima, pa je vse več intelektualcev »desnega neliberalnega katolištva« zaskrbljenih zaradi Evropske unije. Razočarani in celo jezni so nad njeno bruseljsko elito, kar korespondira s politiko vladajoče SDS.
30. jul. 2021
Bostonsko tožilstvo je proti nekdanjemu kardinalu, 91-letnemu Theodoru McCarricku, ki je po vatikanski preiskavi spolnega nadlegovanja izgubil položaj na čelu ene največjih katoliških škofij v ZDA, vložilo kazensko ovadbo zaradi spolnega napada na najstnika v 70. letih prejšnjega stoletja.
25. jul. 2021
Da je tetoviranje začetek posredne posvetitve Satanu in da ljudje s telesnimi poslikavami ali pirsingi nimajo sreče v življenju, je ostro mnenje župnika iz Šmarij pri Kopru in eksorcista koprske župnije Janeza Kavčiča.
10. jul. 2021
Reporterjeva novinarka je bila edina predstavnica medijev, ki je prisostvovala srečanju skrivnostnega in mogočnega malteškega viteškega reda v Adergasu na Gorenjskem. Objavljamo utrinek iz članka, ki je izšel v tiskani izdaji Reporterja.
8. jul. 2021
Že po prestižnih znamkah avtomobilov je bilo mogoče slutiti, da se v Adergasu dogaja nekaj zelo nenavadnega. V nekdanjem dominikanskem samostanu je potekala sveta maša malteških vitezov, pred samostanom pa so bili parkirani mercedesi, audiji, maseratiji, vsi črne barve s čudnimi registracijami.
4. jul. 2021
Kaj so v Adergasu na Gorenjskem počeli člani skrivnostne viteške organizacije, ki ima sedež v Rimu in ki je razglašena celo za suvereno državo, čeprav uradno nima nobenega ozemlja.
20. jun. 2021
Ob pisanju članka o premestitvah duhovnikov smo naslovili vprašanja na škofije. Iz ljubljanske nadškofije nismo prejeli odgovorov, za povrh smo bili celo deležni besednega napada njihove zaposlene, zakaj naslavljamo težka vprašanja, zaradi katerih jo boli srce in da zakaj ne moremo napisati nekaj pozitivnega.
19. jun. 2021
V zavetju pred vročim soncem v narodnem svetišču Marije Pomagaj na Brezjah se je danes na romanju zbralo več 100 bolnikov, invalidov in ostarelih. Novomeški škof Andrej Glavan je v pridigi izpostavil vlogo Cerkve pri skrbi za bolne, ki s svojim delom vzgaja, daje zgled in v središče življenja postavlja človeka.
18. jun. 2021
S seznama duhovnikov, premeščenih v zadnjem letu, izstopa primer Janeza Cerarja, znanega po aktivnostih v zavodu Dovolj.je, ki je bil ustanovljen za pospešitev reševanja in preprečevanja spolnih zlorab v Katoliški cerkvi v Sloveniji. Med epidemijo lani je Cerarja poklical sam papež Frančišek, nato sta se zasebno srečala še v Vatikanu.
17. jun. 2021
Stolna šola pri katedrali v nemškem Regensburgu bo po tisoč letih tradicije deškega zbora, ki deluje v katedrali, ustanovila dekliški pevski zbor. Zbor Regensburger Domspatzen, ustanovljen leta 975, je eden najstarejših še vedno delujočih na svetu, povezan pa je s katoliškim internatom in srednjo šolo, katere učni načrt daje velik poudarek glasbi.
16. jun. 2021
Neznanci so počečkali plakata Zavoda Živim in Rahelinega vinograda ter tudi pročelje cerkve Sv. Jožefa v Ljubljani, na kateri sta plakata izobešena.
13. jun. 2021
Nenaden odhod iz duhovniških vrst zaradi osebnih razlogov je lahko presenetljiv, vendar ne sodi med večje težave. Bolj skrb zbujajoči so lahko dolgotrajno slabi odnosi, tako med verniki in duhovniki kot samimi duhovniki, zaradi česar prihaja do nezaželenih premeščanj ter pometanja ključnih problemov pod preprogo.
10. jun. 2021
»Tisti, ki ti preprečujejo, da lahko pridobiš varnost samo na račun svobode, ti hočejo po navadi odreči oboje,« je misel Timothyja Snyderja o tiraniji. V svojem javnem pismu se je nanjo skliceval pater Karel Gržan in ob tem zapisal, da bo ponosen, če ga bodo na podlagi zapisanega uvrstili med teoretike zarot.
7. jun. 2021
Predsednik republike Borut Pahor in predsednik Slovenske škofovske konference Stanislav Zore sta pred 30-letnico osamosvojitve države poudarila, da je treba delovati skupaj, kot so na začetku naše države, ko je imela komisija za pravičnost in mir pomembno vlogo pri demokratizaciji in zavzemanju za človekove pravice.
Število sodnih postopkov proti članom katoliške cerkve v Nemčiji narašča, potem ko so se tamkajšnje oblasti odločile za ostrejše ukrepanje proti prosilcem za azil, ki najdejo zatočišče v cerkvah, na spletu poroča nemški Deutsche Welle.
5. jun. 2021
Upokojeni ljubljanski nadškof Anton Stres je v pridigi na današnji vsakoletni spominski slovesnosti za pobite v Kočevskem rogu opozoril, da sprava v slovenski družbi še vedno ni bila dosežena. Kot pogoj, da do nje pride, je izpostavil razkritje resnice o pobojih, obsodbo tistih, ki so jih zagrešili, na drugi strani pa odpuščanje.