31 let od prvih demokratičnih volitev in zgodovinske zmage Demosa
Mineva 31 let, odkar so v Sloveniji potekale prve večstrankarske volitve. Na njih je zmagala koalicija novih strank Demos, ki je nato tudi sestavila vlado. Hkrati z volitvami v takratno slovensko skupščino je potekal tudi prvi krog volitev predsednika predsedstva, na katerih je v drugem krogu slavil Milan Kučan.