Prijavljeni ste kot
2. mar. 2025
Lani novembra je Denis Sahernik nastopil drugi mandat sekretarja Skupnosti socialnih zavodov Slovenije. V pogovoru je pojasnil, zakaj so nad plačno reformo zelo razočarani, sploh glede na vse javne izjave, kaj vse se bo s tem uredilo na področju skrbi za starejše, na katerem močno primanjkuje ljudi, ki bi bili pripravljeni delati 24 ur na dan in 365 dni na leto. Iščejo jih tudi v Nepalu in na Filipinih.
12. feb. 2025
»Resnično ne morem verjeti, da ste uspeli preurediti plačni sistem v javnem sektorju na ta način da bo imel župan mestne občine Ljubljana višjo plačo za skoraj 3 tisoč evrov, medtem ko bodo medicinski sestri dvignili plačo za slabih 30€ neto!« je ogorčena medicinska sestra Ksenija Zbičajnik.
11. jan. 2025
Reforma nekoga nagradi in drugega ne, mu morda celo kaj vzame, če se primerja z drugim(i); ni pogleda na resnico, ki bi ne bil relacijski. To se bo z vsem razkošjem razkrilo, ko bodo februarja v skladu s plačno reformo izplačane plače v javnem sektorju.
4. jan. 2025
Za petino aktivnega prebivalstva so se 15. novembra skrojile plače, ko so predstavniki vlade (tudi v prisotnosti premierja Roberta Goloba) in reprezentativni sindikati podpisali niz aktov, dogovorov in kolektivnih pogodb.
15. nov. 2024
Z vstopom v prenovljeni plačni sistem se v javnem sektorju s 1. januarjem 2025 obeta vrsta sprememb. Predvideni so postopni dvigi plač in med drugim spremembe pri nagrajevanju in napredovanju, določen je način usklajevanja plač z inflacijo.
14. okt. 2024
Predlog novega plačnega zakona v javnem sektorju določa plačne uvrstitve funkcionarjev: predsednika republike, funkcionarjev izvršilne, zakonodajne in sodne veje oblasti, kot tudi drugih državnih organov in lokalnih skupnosti. Ob koncu reforme, leta 2028, bi bile njihove plače občutno višje, od nekaterih za 40, 50 odstotkov, pri nekaterih tudi več.
Predlog zakona o skupnih temeljih sistema plač v javnem sektorju je del največje prenove plačnega sistema v zadnjih 15 letih. Vključuje novo plačno lestvico, ob tem pa s skupno več kot 120 členi med drugim uvaja spremembe v sistema nagrajevanja in napredovanja ter na novo določa način usklajevanja plač z inflacijo.
25. sep. 2024
Predsednik vlade Robert Golob pozdravlja podpis izjave o stopnji usklajenosti predloga novega plačnega zakona, ki predstavlja pomemben korak za nadaljevanje pogajanj in dokončanje plačne reforme.
1. apr. 2023
V zadnjem tednu sem kar krepko izstopila iz svoje varne cone in se družila z različnimi osebami, ki so blizu kulturnikom, politikom, gospodarstvenikom, in to večinoma leve politične provenience … Top tema? Bo R. Golob še dolgo predsednik vlade?