Prijavljeni ste kot
26. mar. 2024
Celjsko okrožno sodišče je preklicalo današnji narok v tožbi, s katero celjska družba Engrotuš od svojega nekdaj večinskega, danes pa 20-odstotnega lastnika Mirka Tuša terja plačilo dolga v višini 1,3 milijona evrov. Kot so za STA povedali na sodišču, so obravnavo preklicali, ker potekajo dogovori med strankama za sklenitev sodne poravnave.
3. mar. 2024
Že od leta 2017 ima Mirko Tuš na sodišču odprt spor, v katerem Engrotuš od nekdanjega šefa zahteva plačilo več kot milijon evrov
8. jun. 2022
Zakonca Mirko in Tanja Tuš, ki jim tožilstvo očita zlorabo položaja in pranje denarja pri prodaji blagovne znamke Tušmobil, sta maja s tožilstvom podpisala sporazum o priznanju krivde. Za Tuša tako tožilstvo predlaga pogojno dve leti zapora s preizkusno dobo treh let, za Tuševo pa pogojno eno leto zapora s preizkusno dobo dveh let.
8. feb. 2022
Celjsko okrožno sodišče je izpeljalo preobravnavni narok v zadevi prenosa blagovnih znamk skupine Tuš, poroča spletni Večer. Med obtoženci sta zakonca Mirko in Tanja Tuš ter Matjaž Zadravec, ki je bil v letu 2010 direktor Tuš Holdinga. Od trojice se je včeraj na sodišču pojavil samo Zadravec, ki je krivdo priznal.
19. jan. 2022
Nacionalni preiskovalni urad (NPU) je konec decembra lani zaradi suma zlorabe položaja ovadil tri fizične osebe. Te naj bi leta 2010 dvema gospodarskima družbama pridobile več kot 30-milijonsko protipravno premoženjsko korist na škodo druge družbe iz Celja. Po neuradnih informacijah portala 24ur.com gre za Engrotuš.
1. jun. 2021
Višje sodišče v Ljubljani je po poročanju Dela že drugič razveljavilo sklep okrožnega sodišča, da je kazenski postopek zoper Mirka Tuša, obdolženega napeljevanja Tomaža Simoniča k domnevni zlorabi uradnega položaja, zastaral. Zoper Tuša je bila sicer maja vložena nova obtožnica, povezana s prenosom blagovnih znamk skupine Tuš.
28. maj. 2021
Po upokojitvi Mirka Tuša zaradi dolgotrajnega zdravljenja je bilo vodenje skupine Tuš leta 2019 zaupano njegovemu sinu Andražu Tušu. Ta še vedno vodi podjetje tudi pod novim večinskim lastnikom. Pri vodenju in sanaciji, saj bo treba reprogramirati finančne obveznosti, mu je pomagal Jure Kapetan, pripeljan v skupino iz slovenskega investicijskega sklada Alfi. Sklad sodi pod okrilje družbe KF Finance, v upravljanje premoženja različnih domačih vlagateljev je vključena Deutsche Bank.
19. jan. 2020
Leta 2008 je bilo premoženje Mirka Tuša ocenjeno celo na 550 milijonov evrov, zdaj bo ostal brez deleža v podjetju, ki ga je ustanovil.
19. maj. 2019
V klopi ljubljanskega okrožnega sodišča bodo ta teden znova sedli obtoženi podkupovanja v zdravstvu. Ključni očitek iz obtožnice je, da so zdravniki na svoje osebne račune prejeli denar, kot protiuslugo pa še naprej naročali material pri določenem dobavitelju. Z zaslišanjem prič se bo nadaljevalo tudi sojenje v zadevi Tušmobil.
10. maj. 2019
Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je v četrtek začela glavna obravnava v sojenju nekdanjemu direktorju agencije za pošto in elektronske komunikacije Tomažu Simoniču in nekdanjemu lastniku Tušmobila Mirku Tušu zaradi domnevno sporne podelitve radijskih frekvenc. Del očitanih dejanj, ki se je nanašal na dva soobtožena, pa je zastaral, poroča Večer.
5. mar. 2019
Ustanovitelj skupine Tuš, Mirko Tuš, je svoje mesto pri vodenju podjetja predal sinu Andražu Tušu in odhaja v pokoj, kjer se bo popolnoma posvetil dolgotrajnemu okrevanju po težki poškodbi hrbtenice, ki jo je utrpel v hudi nesreči. Andraž Tuš je sicer del podjetja na različnih funkcijah že več let, so za STA danes povedali v Engrotušu.
25. feb. 2019
Finančna uprava RS (Furs) je na lastniškem deležu Mirka Tuša v družbi Tuš Holding, ki je edina lastnica Engrotuša, vpisala zastavno pravico zaradi zavarovanja izpolnitve davčne obveznosti v višini 6,53 milijona evrov. S tem mu je tudi prepovedala razpolaganje s tem poslovnim deležem, je razvidno iz objave celjskega okrožnega sodišča na Ajpesu.
12. feb. 2019
Višje sodišče v Ljubljani je v zadevi Tušmobil ohranilo večino dokazov, ki jih je obramba obtoženih skušala izločiti iz spisa. Tako se bo v zadevi, v kateri se Akosu v nekdanji obliki očita brezplačno podeljevanje koncesije za uporabo frekvenc GSM in UMTS nekdanji družbi Tušmobil, po triletnem zastoju začela glavna obravnava, danes piše Siol.
29. nov. 2018
Nacionalni preiskovalni urad (NPU) je v začetku novembra na Okrožno državno tožilstvo v Celju zoper tri fizične osebe podal kazensko ovadbo zaradi suma kaznivih dejanj zlorabe položaja in pranja denarja, so danes sporočili iz policije. Portal Siol neuradno poroča, da gre za blagovne znamke družbe Engrotuš, vključno s trgovsko znamko Tuš.
22. apr. 2018
Prihodnji, nekoliko skrajšan delovni teden, prinaša več odmevnih obravnav. V Mariboru se bo začelo sojenje po obtožbi za lanski umor, v Ljubljani pa se bo nadaljevalo sojenje zdravniku Ivanu Radanu, ki je med drugim obtožen umora štirih bolnikov iz morilske sle. Ponovno naj bi se začelo tudi sojenje v zadevi Tušmobil.
9. apr. 2018
Sojenje v zadevi Tušmobil, ki se je s predobravnavnimi naroki na ljubljanskem okrožnem sodišču začelo decembra 2015, nato pa zastalo, se bo ta teden spet začelo. Med obtoženimi je tudi nekdanji lastnik Tušmobila Mirko Tuš, ki mu tožilstvo očita dajanje podkupnine nekdanjemu direktorju agencije za pošto in telekomunikacije (Apek) Tomažu Simoniču.
8. apr. 2018
Po več kot dveh letih od prvih predobravnavnih narokov se bo predvidoma le nadaljevalo sojenje v zadevi Tušmobil. Nadaljevala se bodo tudi druga odmevnejša sojenja s področja gospodarskega kriminala, med drugim zoper nekdanjega lastnika Viator&Vektorja Zdenka Pavčka zaradi zlorabe položaja in nekdanjemu ekonomu mariborske nadškofije Mirku Krašovcu.
29. mar. 2018
Družba Tuš Holding je pod pritiskom bank vložila tožbo proti svojemu direktorju in lastniku Mirku Tušu za vračilo okoli 26 milijonov evrov, danes poroča spletni portal Siol. Gre za denar, ki si ga je Tuš izposodil od svojih družb, a ga ni vrnil. Vračilo je bilo eden od pogojev pri zadnjem dogovoru z bankami leta 2016.