Prijavljeni ste kot
22. sep. 2020
Ministrica za kmetijstvo Aleksandra Pivec ocenjuje, da je interpelacija njenega dela, ki so jo včeraj vložile LMŠ, SD, Levica in SAB, tipičen primer zlorabe inštituta interpelacije z namenom rušenja vlade. Interpelacija bo priložnost, da se pokaže dobro delo, ki je skladno s koalicijsko pogodbo, je Pivčeva v odzivu na interpelacijo navedla za STA.
21. sep. 2020
V poslanski skupini DeSUS pričakujejo, da se bo vprašanje položaja kmetijske ministrice Aleksandre Pivec razrešilo še pred interpelacijo, je danes dejal vodja poslancev DeSUS Franc Jurša. Odločitev je sicer v rokah premierja Janeza Janše. A če bi Pivčeva ostala na položaju, koalicija po besedah Jurše ne bi imela več glasov njihovih poslancev.
Opozicijske LMŠ, SD, Levica in SAB so danes vložile interpelacijo kmetijske ministrice Aleksandre Pivec. Očitki so kršenje zakonodaje s področja integritete in preprečevanja korupcije, sum zlorabe uradnega položaja ter nespoštovanje etičnih norm in prikrivanje dejstev v javnem interesu. Gre zlasti za plačila njenih obiskov po državi in afero SRIPT.
Opozicijska LMŠ bo po napovedih danes v postopek DZ vložila interpelacijo ministrice za kmetijstvo Aleksandre Pivec. Podporo interpelaciji so napovedali tudi v SD, Levici in SAB, najverjetneje bi jo podprli tudi poslanci koalicijske DeSUS. Po odstopu Pivčeve z mesta predsednice stranke je namreč ne želijo več niti na ministrskem položaju.
20. sep. 2020
Notranji minister Aleš Hojs je po »nepreklicnem odstopu« konec junija paradoksalno šele dobro začel z delom oziroma »urejanjem razmer na policiji«. Zakaj je pobral puško iz koruze in čemu ministrskih odstopov ni uspelo tako kot Janezu Janši ustaviti prejšnjemu predsedniku vlade Marjanu Šarcu?
19. sep. 2020
Po maratonski razpravi o interpelaciji je za razrešitev ministra za notranje zadeve Aleša Hojsa glasovalo 37 poslancev iz vrst predlagateljic, poleg teh pa tudi poslanec koalicijske DeSUS Robert Polnar. Glasov ni bilo dovolj, potrebovali bi jih 46. Z zavrnitvijo predloga pa so Hojsa podprli poslanci iz koalicije ter Zmago Jelinčič in Felice Žiža.
Na današnjem 22. petkovem protestnem shodu v Ljubljani se je množica protestnikov odpravila pred parlament, kjer DZ obravnava interpelacijo notranjega ministra Aleša Hojsa. Poleg njegovega odhoda so zahtevali odstop vlade v celoti, stavbo parlamenta pa obkolili z baklami, s čimer so želeli pokazati, da ima v Sloveniji oblast ljudstvo.
18. sep. 2020
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs je v izjavi ob robu seje DZ napovedal, da se bo po današnji interpelaciji, če bo prejel podporo, o svojem položaju ponovno pogovoril s predsednikom vlade Janezom Janšo. "To je edina oportuna stvar, ki jo lahko trenutno naredim," je ocenil.
Notranji minister Aleš Hojs je danes v DZ v odgovoru na interpelacijo odločno zavrnil očitke predlagateljev, da spodbuja ustaštvo ali da ga celo intimno podpira. Glede kritik o odpravi prepovedi koncerta pevca Thompsona pa je dejal, da je šlo strokovno odločitev uradnikov, pri kateri sami ni sodeloval. Ob tem je bil oster do stranke SD.
Aleš Hojs za funkcijo ministra ni in nikdar ni bil primeren, je danes v predstavitvi zahteve za interpelacijo v imenu njenih predlagateljev poudaril Matjaž Nemec. Med drugim zato, je dejal, ker tepta človekovo dostojanstvo, s tem ko podpira posameznike, ki poveličujejo ustaštvo, policijo podreja stranki SDS, lastnemu narodu pa postavlja ograje.
Notranji minister Aleš Hojs se bo na zahtevo LMŠ, SD, Levice in SAB danes zagovarjal pred DZ. Glavni očitek se nanaša na odpravo prepovedi koncerta pevca Marka Perkovića Thompsona, a je pričakovati, da bo razprava, ki se bo verjetno zavlekla v noč, zašla še v druge teme. Napoved glasovanja za zdaj kaže, da bo Hojs ubranil svoj položaj.
17. sep. 2020
Vodja poslanske skupine DeSUS Franc Jurša je pričakoval interpelacijo ministrice za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandre Pivec, ki jo nameravajo vložiti v LMŠ. Kot je dodal za STA, je pričakovati, da bo glede na dosedanje razpoloženje v njihovi poslanski skupini tudi poslanci DeSUS interpelacijo podprli.
13. sep. 2020
Parlamentarna delovna telesa bodo prihodnji teden nadaljevala obravnavo rebalansa proračuna za letos, ki ga bo DZ predvidoma obravnaval na redni septembrski seji. V petek je na izredni seji pričakovati interpelacijo notranjega ministra Aleša Hojsa. O datumu seje mora sicer dokončno še odločiti kolegij predsednika DZ.
9. sep. 2020
Državni zbor bo predvidoma v ponedeljek razpravljal in glasoval o interpelaciji zoper notranjega ministra Aleša Hojsa. Zahtevo za njegovo razrešitev so vložili poslanci SD, LMŠ, Levice in SAB, ki Hojsu očitajo, da je ministrstvo omogočilo koncert razvpitega hrvaškega rock pevca Thompsona v Maribor, ki pa ga je zaradi epidemije covid-19 odpovedal.
1. sep. 2020
Po parlamentarnih počitnicah so danes delo na posvetih nadaljevale poslanske skupine. Poslanec in prvak LMŠ Marjan Šarec je v izjavi za medije napovedal, da bo LMŠ nadaljevala delo kot "ostra opozicija". Glede prihodnjih interpelacij pa je dejal, da je LMŠ eno že izpeljala in da so zdaj na vrsti druge stranke.
16. jul. 2020
Notranji minister Aleš Hojs pravi, da ostaja minister vsaj do interpelacije in ni mu všeč, da ga novinarji stalno sprašujejo o tem. Današnje vprašanje novinarja TV Slovenija o tem ga je spravilo v slabo voljo in zabrusil mu je, da je že pred dnevi povedal, da bo z odstopom počakal. "Vaš novinar me je po telefonu klical, poglejte si tisti prispevek in ne sprašujte me o tem vsaka dva dni." O interpelaciji bodo poslanci sicer odločali na septembrski seji državnega zbora.
25. jun. 2020
Vlada je na včerajšnji seji podprla odgovor notranjega ministra Aleša Hojsa na interpelacijo, ki so jo zoper njega vložile SD, LMŠ, Levica in SAB. V odgovoru Hojs sicer vse očitke zavrača, glede glavnega očitka o odpravi prepovedi Thompsonovega koncerta v Mariboru pa navaja, da je šlo za strokovno odločitev uradnikov, pri kateri sam ni sodeloval.
16. jun. 2020
Predsednik SMC Zdravko Počivalšek je v pismu članom stranke vnovič poudaril, da je bila odločitev za to koalicijo prava. V SMC tudi koronsko krizo vidijo kot priložnost, da se "odločimo za nove in boljše poti razvoja". SMC ni bila ustanovljena za projekt "vodenja države", kot jim očitajo, ampak zaradi želje po drugačni politiki, je zapisal.