Prijavljeni ste kot
7. sep. 2021
»Janša domoljub ali fašist?« se sprašujejo na facebook skupini Vstala Primorska, kjer se zgražajo, ker je na blejskem strateškem forumu nastopila tudi italijanska skrajna desničarka Giorgia Meloni, predsednica neofašistične stranke Bratje Italije in trenutna predsednica stranke Evropskih konservativcev in reformistov (ECR).
Državni zbor bo odločal o uvedbi denarne kazni za nedostojno vedenje do uradne osebe pri uradnem poslovanju ter najvišjih predstavnikov oblasti in njihovih bližnjih. Po predlaganem zakonu o javnem redu in miru bi bili državljani, ki se bodo nedostojno obnašali do poslancev, ministrov, državnih svetnikov in najvišjih državnih funkcionarjev, lahko kaznovani z globo do tisoč evrov.
5. sep. 2021
V času epidemije je desnosredinska vlada Janeza Janše najbolj nagradila javne uslužbence, ki so za svoje delo v nevarnih pogojih, nekateri tudi neupravičeno, prejeli skupno več kot 750 milijonov evrov dodatkov.
Z nekdanjim diplomatom dr. Božom Cerarjem smo se pogovarjali o posledicah umika Američanov iz Afganistana za Evropsko unijo in Nato. Pojasnil je, zakaj s pristopom vlade do zunanje politike nima težav.
4. sep. 2021
Pandemija Janezu Janši le pomaga, je prepričan dr. Pavel Gantar, nekdanji predsednik državnega zbora.
Premier Janez Janša se je včeraj v Podstrmecu pri Borovnici udeležil slovesnosti ob 30. obletnici logistične akcije, v kateri je 23 pripadnikov izvidniškega voda brigade Moris 28. junija 1991 zavzelo skladišče orožja JLA. Premier je v slavnostnem govoru poudaril, da je bil omenjeni dogodek eden najpomembnejših, žal pa je tudi eden manj znanih.
2. sep. 2021
V aktualni številki Reporterja predstavljamo domovanja predsednika vlade Janeza Janše in ministrov – podobno, kot smo leta 2016 predstavili domovanja članov vlade Mira Cerarja. Janšev dom je že nekaj let v Šentilju pri Velenju.
»Nekoč je popisoval pred cerkvijo, danes v njej sedi v prvi vrsti. Kritiziral verbalni delikt, danes ga uvaja. Oponiral nedemokratičnemu sistemu, danes ga vzpostavlja. Govoril resnico, danes le še neresnico. Pridigal o odmiranju države, zdaj, država to sem jaz. Kdo je to?« na tviterju piše Damir Črnčec, nekdanji državni sekretar za varnost v vladi Marjana Šarca.
1. sep. 2021
Ob Blejskem strateškem forumu (BSF) je Protestna ljudska skupščina danes na Blejskem otoku razvila antifašistično zastavo. "Z njo jasno sporočamo, da ne pristajamo na zlorabo oblasti, ki jo udejanja Janez Janša in njegova vlada," so izpostavili protestniki in evropske voditelje ter institucije pozvali, naj zaščitijo vladavino prava v Sloveniji.
Na Bledu se je začel že 16. Blejski strateški forum, posvečen razpravam o prihodnosti EU. Na Bled je ob slovenskem političnem vrhu prišla tudi kopica evropskih voditeljev in najvidnejših predstavnikov ustanov EU.
Premier Janez Janša je v uvodnem nagovoru na Blejskem strateškem forumu izpostavil pomen temeljnih načel Evropske unije, kot so medsebojno spoštovanje, solidarnost in subsidiarnost. Predsednik Evropskega sveta Charles Michel pa je dejal, da je EU projekt vrednot, svoboščin, blaginje in vpliva ter poudaril pomen vladavine prava.
Predsednik vlade Janez Janša se trudi z več ali manj uspeha uveljavljati na mednarodnem prizorišču, želi izrabiti priložnost predsedovanja Svetu EU, a je možno, kot pravi Frane Adam, da bo epidemija tisti dejavnik, ki bo odločilno prispeval k skrajšanju mandata.
Predsednik vlade Janez Janša se je včeraj srečal z državnim tajnikom Svetega sedeža kardinalom Pietrom Parolinom. Teme njunega pogovora so bile prioritete predsedovanja Slovenije Svetu EU, odnosi med Slovenijo in Svetim sedežem, epidemiološke razmere v Sloveniji, Evropi in po svetu ter druge aktualne teme, so sporočili z vlade.
31. avg. 2021
Luksemburški zunanji minister Jean Asselborn je izrazil naklonjenost sprejetju več deset tisoč afganistanskih beguncev v EU. Ob tem se je zavzel za nasprotovanje slovenskemu premierju Janezu Janši in avstrijskemu kanclerju Sebastianu Kurzu, ki da "zavračata solidarnost z mučenim afganistanskim narodom". Dunaj očitke zavrača kot ceneni populizem.
Potem ko je predsednik SDS in premier Janez Janša v soboto predstavil pogoje za sodelovanje v prihodnji koaliciji, so to včeraj komentirali v nekaterih strankah. Večina opozicije sodelovanje s SDS po pričakovanjih zavrača. V SNS podpirajo del pogojev, v NSi si želijo sodelovanja z vsemi strankami, s katerimi si delijo vizijo razvoja Slovenije.
30. avg. 2021
Stranka LMŠ se je odzvala na nastop premierja Janeza Janše, v katerem je predstavil pogoje za sodelovanje SDS v koaliciji. "Sodelovanje z Janezom Janšo seveda ni mogoče, prav tako pa ne moremo sodelovati s tistimi, ki ga podpirajo," vztrajajo v LMŠ.
Mojca Pišek, pisateljica in kolumnistka
29. avg. 2021
Slovenija je od četrtka v rdeči fazi epidemije. Bo pandemija skrojila slovensko politiko?