Prijavljeni ste kot
30. avg. 2020
Generalni sekretariat vlade je nedavno na portalu javnih naročil objavil razpis za nakup sistemov za merjenje telesne temperature s pripadajočo programsko opremo. Z njimi bodo opremili tri glavne vhode v vladno zgradbo na Gregorčičevi in vhod v zgradbo Kongresnega centra Brdo. Rok za oddajo ponudb se izteče 9. septembra.
8. avg. 2020
Izpostavljeni uslužbenec Zavoda za blagovne rezerve Ivan Gale je po poročanju POP TV na tožilstvo vložil ovadbo zoper ministra za gospodarstvo Zdravka Počivalška ter direktorja zavoda Tomija Rumpfa. Očita jima negospodarno rabo javnih sredstev ob večmilijonskem poslu za dobavo zaščitnih mask s podjetjem Hmezad TMT.
30. jun. 2020
Kriminalisti NPU izvajajo hišne preiskave zaradi spornih poslov z opremo, poroča portal Necenzurirano. Hišne preiskave naj bi potekale na 11 naslovih, tudi na zavodu za blagovne rezerve in ministrstvu za gospodarstvo. Preiskovali naj bi posel s podjetjem Geneplanet, ki je dobilo osem milijonov evrov vreden posel za dobavo medicinskih ventilatorjev.
20. jun. 2020
Uprava za zaščito in reševanje je v zdravstvu razdelila vseh 150.000 zaščitnih mask, ki jih je dobavilo podjetje ART-PE, še preden so dobili obvestilo, da te maske niso primerne za zdravstvo, so za STA pojasnili na upravi. Zdravstvene ustanove so nato pozvali, naj sporne maske vrnejo, a so jih prejeli le 26.357.
15. maj. 2020
V oddaji Tarča na TV Slovenija so poročali o nakupih zaščitne opreme, ki kažejo na to, da se je preprodajala po verigi več podjetij, nekateri certifikati o ustreznosti opreme pa da so vprašljivi. Podjetnik Joc Pečečnik je pojasnjeval, da ni bil dobavitelj, ampak zgolj uvoznik zaščitne opreme v času, ko jo je Slovenija najbolj potrebovala.
13. maj. 2020
Mediji znova pišejo o nabavah zaščitne opreme. Dnevnik je objavil informacije o marčni ponudbi kitajskega velikana Sinopharm Sloveniji. Portal 24ur ugotavlja, koliko bi država pri poslu z Acronom prihranila, če bi maske kupila pri proizvajalcu. Za Večer pa je spregovoril nekdanji vodja projektne skupine za izvedbo nabave opreme Mitja Terče.
Zavod za blagovne rezerve je včeraj s podjetjem Geneplanet podpisal sporazum glede vračila nekaterih že dobavljenih ventilatorjev in prekinitvi pogodbe za še nedobavljene. Vračilo denarja pričakujejo v osmih dneh. Podjetje Acron pa so pozvali k modulaciji cen in dobavnih rokov za zaščitne maske, so pojasnili za STA.
12. maj. 2020
V podjetju Acron, ki je državi dobavil del zaščitnih mask s Kitajske, so danes preko svojega pravnega zastopnika Velimirja Cugmasa zavrnili navedbe, da naj bi bila njihova dokumentacija in certifikati ponarejeni, zaščitne maske pa nevarne za uporabo. Kot je zagotovil odvetnik, so vsi izdelki, ki so jih dobavili, ustrezni.
8. maj. 2020
Uslužbenec zavoda za blagovne rezerve Ivan Gale, ki je javno pričal o pritiskih pri poslih za nabavo opreme, potrebne v epidemiji, se je v pisnem intervjuju za Mladino odzval na nekatere očitke. Med drugim je zavrnil tiste, da za njim stoji kdorkoli.
7. maj. 2020
Zaposleni na zavodu za blagovne rezerve so v današnjem odprtem pismu pristojne organe pozvali, da čim prej raziščejo sporna ravnanja, na katera je opozoril Ivan Gale, in zaključijo z nujno potrebnim epilogom, Galeta pa zaščitijo. "Zaposleni sodelavca Ivana Galeta podpiramo v prizadevanjih za pravno, moralno in etično državo," so zapisali.
6. maj. 2020
Vlada je v poročilu o zaščitni opremi za epidemijo covida-19 kritična do ravnanj vlade Marjana Šarca, ki da ni pravočasno zagotovila potrebnih zalog opreme niti je ni naročila. Ugotavljajo še, da so v tistem času opremo kupovali po višjih povprečnih cenah, kot v času vlade Janeza Janše, čeprav so v času največje krize kupovali ne glede na ceno.
5. maj. 2020
Koalicijske SDS, SMC, DeSUS in NSi so prehitele opozicijo in danes same vložile zahtevo za parlamentarno preiskavo o stanju, ravnanju, zalogah, naročilih in nabavah zaščitne in kritične medicinske opreme za učinkovito zoperstavljanje epidemiji covida-19 za obdobje od 1. februarja do 30. aprila.
4. maj. 2020
Zdravnik Rihard Knafelj je zanikal favoriziranje katerega od 13 primernih ventilatorjev za predihavanje bolnikov s covidom-19, kar so mu očitali na portalu Siol.net. Na navedbe portala, da so različne institucije ventilatorje bellavista, ki jih je omenjal, označile za smrtno nevarne, pa je za STA odgovoril, da je šlo za odpoklic določenih serij.
3. maj. 2020
Gospodarski minister Zdravko Počivalšek se je v zapisu na Twitterju odzval na predlog podjetja Geneplanet državi za sporazumno razvezo pogodbe o dobavi medicinskih ventilatorjev. Kot pravi, je bilo ministrstvo za zdravje pozvano, da poda mnenje o potrebnosti dobavljenih ventilatorjev za slovensko zdravstvo.
2. maj. 2020
Podjetje Geneplanet, glavni dobavitelj ventilatorjev Sloveniji v času izbruha epidemije novega koronavirusa, je po seriji medijskih prispevkov o domnevnih nepravilnostih pri nabavah zaščitne opreme danes državi predlagalo razvezo pogodb. Podjetje po besedah njenega direktorja Marka Bitenca želi zaščititi svoje dobro ime.
1. maj. 2020
Prvak koalicijske NSi in obrambni minister Matej Tonin je na Facebooku napovedal, da bo NSi prispevala podpise pod zahtevo za ustanovitev za parlamentarne preiskovalne komisije, ki bo pregledala posle dobav opreme, potrebne v epidemiji covida-19. "Naj se posli preiščejo do potankosti," je pozval.
V oddaji Tarča Televizije Slovenija so včeraj nadaljevali z razčiščevanjem očitkov o domnevnih nepravilnostih pri nabavah zaščitne in druge opreme, potrebne v epidemiji covida-19. Večinoma se je pogovor vrtel okoli dobave medicinskih ventilatorjev, svojo vlogo pa sta pojasnila tudi državna sekretarka Jelka Godec in prvi mož policije Anton Travner. Gospodarski minister Zdravko Počivalšek je o ventilatorjih podjetja Geneplanet dejal: "To pogodbo je podpisal Zavod RS za blagovne rezerve, jaz nisem ničesar podpisal. Kot minister nisem dobil nobenega sporočila, v katerem bi pisalo, da ventilator ni primeren." Ivan Gale pa je vztrajal: "Mislim, da je bil ponudnik Geneplanet preferiran, ne vem iz kakšnih razlogov, a mislim, da to ni bilo kar iz zraka."
30. apr. 2020
Vlada je na včerajšnji seji začela obravnavo poročila o stanju in dobavah zaščitnih sredstev in jo bo zaključila na današnji seji, so sporočili po seji vlade. Ob tem so v sporočilu dodali, da je vladi uspelo zagotoviti zadostno količino opreme, potrebne v epidemiji covida-19, kljub dejstvu, da so na globalnem trgu vladale izredne razmere.