Prijavljeni ste kot
5. nov. 2018
Po ujmi z vetrom in močnim deževjem, ki je minuli teden prizadela mnoge kraje po državi, se bo pričelo ocenjevanje nastale škode. Še vedno se nadaljuje sanacija posledic ujme, posledice vetroloma v gozdovih na Koroškem in v Savinjski dolini pa si bo danes ogledala tudi ministrica za kmetijstvo Aleksandra Pivec.
4. nov. 2018
Na cesti Tržič - Jelendol nad predorom v Dovžanovi soteski, ki jo je prizadela nedavna ujma, so se včeraj začela interventna dela, ki bodo predvidoma potekala še danes. Cesta je zaradi del popolnoma zaprta in prehod peščev čez delovišče ni možen.
3. nov. 2018
Ujma, ki je po državi pustošila v začetku tedna in jo je spremljal tudi močan veter, je poškodovala tudi najdebelejše drevo v državi, Najevsko lipo. Lipo, ki velja za naravno vrednoto državnega pomena, si bodo v ponedeljek ogledali predstavniki Zavoda RS za varstvo narave, nato bo stekla sanacija.
2. nov. 2018
V občini Tržič, kjer po ujmi nadaljujejo s sanacijo, da po besedah župana Boruta Sajovica "zaradi napovedanega dežja ne bo še slabše", se ob vseh težavah soočajo tudi s krajo. V noči s srede na četrtek so neznani storilci iz strojev na severnem gradbišču, kjer poskušajo vzpostaviti dostop do Jelendola, odtujili več sto litrov nafte, je za STA dejal župan.
1. nov. 2018
V kraju Brezno v občini Podvelka je v torek popoldne na avtomobil padla skala. Voznik in sopotnica sta na kraju umrla. Skala se je najverjetneje odtrgala zaradi ujme oziroma obilnega deževja, so ugotovili na direkciji za infrastrukturo. Pozno popoldne je po cesti, ki so jo zaščitili tudi z betonskimi varnostnimi ograjami, stekel izmenični promet.
31. okt. 2018
Po minuli ujmi, ki je vas Jelendol v občini Tržič odrezala od sveta, že potekajo popravila. Na suh in lep dan poteka intenzivna sanacija, je za STA pojasnil tržiški župan Borut Sajovic. Dostop do vasi Jelendol skušajo vzpostaviti s severne strani, že v torek pa so prebivalcem zagotovili elektriko, vodo in hrano.
30. okt. 2018
Močan veter, ki spremlja vremensko fronto čez Slovenijo, po prvih podatkih ni povzročil obsežnih poškodb v gozdovih, je za STA dejal direktor zavoda za gozdove Damjan Oražem. Poškodbe drevja se bodo kljub temu merile v 100.000 kubičnih metrih, o poškodbah poročajo s Koroške, Solčavske, Zgornje Gorenjske in vzhodnega dela Snežniškega masiva.
7. okt. 2018
Na Koroškem, ki je bilo med najbolj prizadetimi območji v lanskem vetrolomu, sanacija gozdov poteka po pričakovanjih. Doslej je bila uspešnejša v zasebnih gozdovih, kjer so do druge polovice septembra sanirali 91 odstotkov poškodovanih gozdov, v državnih pa 71 odstotkov, je za STA pojasnil vodja slovenjgraške območne enote ZGS Milan Tretjak.
4. avg. 2018
Strele so v zadnjem mesecu stalne spremljevalke neviht in so povzročile že nekaj poškodb. Kot je za STA povedal Miha Kos iz Hiše eksperimentov, je vse stvar verjetnosti. Ta je večja, da bo strela udarila v višji ali v bolj prevoden objekt. Ob udaru strele steče tok nekaj 10.000 amperov, bistveno več od kakih deset, ki tečejo po hišni napeljavi.
13. jun. 2018
Obdobje nestabilnega vremena se nadaljuje in z njim tudi neurja, ki so letos že prizadela dele Slovenije. V torek so neurja z močnim dežjem in ponekod tudi točo, ki so se začela v popoldanskem času in ponekod pojavljala še pozno v noč, težave povzročala predvsem v Zasavju, Poljanski dolini, Posavju, na Koroškem, Štajerskem in v Prekmurju.
10. jun. 2018
Petkovo neurje s točo je na več koncih Slovenije povzročilo veliko gmotno škodo, kar je mnoge posameznike in družine pahnilo v veliko stisko, ki je brez pomoči ne bodo zmogli razrešiti. Rdeči križ Slovenije je zato že začel zbirati prostovoljne finančne prispevke za prizadete družine in posameznike.
9. jun. 2018
Na območju Črnomlja, ki ga je petkovo neurje najbolj prizadelo, se danes nadaljuje odpravljanje posledic. Poškodovanih je več kot 400 objektov. Domačim gasilcem, ki so delali pozno v noč, so na pomoč priskočili kolegi od drugod, pomagajo tudi domačini.
8. jun. 2018
Neurje s točo, ki je popoldne zajelo območje od Črnomlja do Novega mesta, je za seboj pustilo opustošenje. Okrog 350 gasilcev nadaljuje z reševanje poškodovanih objektov. Kot so napovedali na občini, bodo delali pozno v noč, dokler jim bo vreme dopuščalo, nadaljevali pa takoj zjutraj.
29. maj. 2018
Neurje je popoldne po 14. uri zajelo območje kamniške občine. Kot je za STA povedal poveljnik kamniške Civilne zaščite Matjaž Srša, se zadeve že umirjajo, na terenu so vse gasilske enote in delavci komunalnega podjetja, ki se ukvarjajo predvsem z zalitimi kletmi in cestami, eno družino pa so morali preseliti na varno, ker njihovi hiši grozi plaz. Padala je tudi toča.