Prijavljeni ste kot
5. jul. 2012
Tožilstvo v Franciji je v povezavi z vrsto samomorov v podjetju začelo preiskavo proti nekdanjemu šefu družbe France Telecom Didierju Lombardu, ki je osumljen nadlegovanja zaposlenih, poročajo tuje tiskovne agencije. V družbi je med januarjem 2008 in koncem leta 2009 samomor storilo okoli 30 zaposlenih.
Svet Evropske centralne banke (ECB) bo po pričakovanju večine analitikov danes prvič v nekaj več kot 13-letni zgodovini območja evra ključno obrestno mero znižal pod raven enega odstotka. Večina napovedi se nagiba k znižanju na 0,75 odstotka, manjši del poznavalcev pa pričakuje rez na 0,5 odstotka.
Italijanski premier Mario Monti je po srečanju z nemško kanclerko Angelo Merkel zagotovil, da njegova vlada ne bo zaprosila za finančno pomoč EU pri reševanju težav z visokim javnim dolgom. Kljub temu pa je po njegovem mnenju treba zmanjšati javno porabo, spodbuditi gospodarsko rast in ustvariti nova delovna mesta, poročajo tuje tiskovne agencije.
4. jul. 2012
V Sredozemskem morju so danes odkrili trupli pilotov turškega vojaškega letala, ki ga je 22. junija sestrelila Sirija, je sporočila turška vojska.
V drami s talci v nemškem mestu Karlsruhe je bilo danes ubitih več ljudi, po nekaterih navedbah štirje. Moški je v stanovanju, iz katerega bi se moral po sodnem nalogu izseliti zaradi spora o najemnini, za talce vzel več ljudi, nato pa je bilo iz stanovanja slišati streljanje.
Evropski poslanci so danes na plenarnem zasedanju v Strasbourgu z veliko večino zavrnili mednarodni trgovinski sporazum za boj proti ponarejanju Acta. Proti spornemu sporazumu, ki je v svetu sprožil val protestov, je glasovalo 478 parlamentarcev, 39 jih je bilo za, 165 jih je bilo vzdržanih.
Znanstveniki Evropskega centra za jedrske raziskave (Cern) v Ženevi so danes potrdili obstoj delca, ki ustreza opisu skrivnostnega Higgsovega bozona. Borut Kerševan z Instituta Jožef Štefan je na tiskovni konferenci v Ljubljani poudaril, da gre za najpomembnejše odkritje v zadnjih dveh desetletjih.
Pet tujih alpinistov je danes umrlo v švicarskih Alpah blizu meje z Italijo, je sporočila švicarska policija. Alpinisti so danes uspešno dosegli 4010 metrov visok vrh Lagginhorn, pri spuščanju s stene pa so padli več sto metrov v globino in pri tem na mestu umrli, je sporočila policija v južnem švicarskem kantonu Valais.
Pakistan je potem, ko so se ZDA Islamabadu opravičile za smrt 24 pakistanskih vojakov novembra lani, ponovno odprl oskrbovalne poti Nata do Afganistana, je včeraj po poročanju tujih tiskovnih agencij sporočila ameriška administracija.
3. jul. 2012
Francoska policija je danes v okviru preiskave o nezakonitem financiranju predvolilne kampanje preiskala stanovanje in pisarno bivšega francoskega predsednika Nicolasa Sarkozyja, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočil Sarkozyjev odvetnik Thierry Herzog.
Iranska revolucionarna garda je danes preizkusila več balističnih raket, med njimi raketo šabab-3 dolgega dosega, ki lahko zadane ameriške cilje v regiji in Izrael. Kot je sporočila iranska državna tiskovna agencija Irna, so rakete zemlja-zemlja uspešno zadele svoje tarče, nekatere pa naj bi bile oddaljene tudi do 1300 kilometrov.
V hudi prometni nesreči, ki se je danes zgodila v Kazahstanu, je življenje izgubilo najmanj enajst ljudi, od tega trije otroci, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Na vzhodu ZDA sta dva milijona ljudi že tretji dan brez elektrike, medtem ko se območje od Severne Karoline do New Jerseyja in Illinoisa sooča z vročinskim valom in temperaturami okoli 40 stopinj Celzija. Po zadnjih podatkih so poletna neurja, zaradi katerih je konec minulega tedna prišlo do izpada elektrike, zahtevala 22 življenj.
Gruzija je včeraj napovedala prisilno dražbo 46 milijonov dolarjev vrednih delnic, ki so v lasti milijarderja in opozicijskega voditelja Bidzina Ivanišvilija. Tajkun Ivanišvili je namreč zavrnil plačilo večmilijonske kazni, ki ga je doletela maja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
2. jul. 2012
Na Balkanu že nekaj dni vladajo tropske temperature, ki bodo po napovedih vremenoslovcev trajale še nekaj dni. Ponekod so zaradi tega že izdali opozorila pred nevarnostmi, ki bi jih lahko povzročile visoke temperature.
Mednarodna skupina za upravljanje Kosova (ISG) je danes na srečanju na Dunaju sprejela odločitev o koncu nadzorovane neodvisnosti Kosova. V skladu z odločitvijo bo ta država septembra dobila polno suverenost.
Ladja hrvaške obalne straže je v nedeljo zvečer prispela do motorne jadrnice v bližini otoka Mljet, na kateri je 65 oseb iz Somalije, Egipta, Sirije in Afganistana, danes piše na spletni strani hrvaškega obrambnega ministrstva. Z jadrnice, ki je v mednarodnih vodah 47 navtičnih milj južno od Mljeta, so v nedeljo poslali klic na pomoč.
1. jul. 2012
Španska nogometna reprezentanca je ubranila naslov evropskega prvaka. V finalu evropskega prvenstva, ki sta ga od 8. junija gostili Ukrajina in Poljska, so Španci v Kijevu premagali Italijo s 4:0 (2:0).