Prijavljeni ste kot
2. feb. 2012
Želimo imeti vlado, v kateri bo manj resorjev, a bodo med seboj bolj povezani, tudi drugače menedžirani, je v pogovoru za Demokracijo dejal predsednik Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) Samo Hribar Milič. Ocenil je, da bo za del gospodarstva, ki je bil pretežno vezan na domači trg, leto 2012 zelo pesimistično.
Jankovićeva fama vrhunskega župana je zgrajena na dejstvu, da večina gradbenih afer tipa Karner-Slivnik še ni udarila na dan, opozarja Miha Jazbinšek, mestni svetnik Zelenih v Ljubljani. Jazbinšek je zadovoljen z oblikovanjem nove vlade, v kateri pa pogreša še socialne demokrate Boruta Pahorja. Opozarja, da je Janković v Ljubljani za svojim županovanjem pustil kup nedokončanih projektov, zgrajeni le na pol, in še to z zamudami. Glede »zgrajenih Stožic« pravi, da niti nogometni stadion še nima spremljajoče infrastrukture in vadbenih igrišč, pri trgovskem centru pa ni končana niti streha. Janković je med svojo vladavine v Ljubljani skupaj s podžupanom Janezom Koželjem ustvaril nepremičninski balon, kjer se usode posameznikov lahko končajo tudi s smrtjo.
1. feb. 2012
V Uradu vlade RS za komuniciranje (Ukom) zanikajo, da je prišlo do vloma v prostore generalnega sekretariata vlade. V javnosti je namreč zaokrožila informacija, da naj bi ponoči vlomili v pisarno generalne sekretarke vlade Helene Kamnar. V Ukomu pojasnjujejo, da je "šlo zgolj za dogodek interne narave, ki ne zbuja suma kaznivega dejanja".
Združenje novinarjev in publicistov (ZNP) je v zadnjem času doživelo že dva hekerska napada na svojo spletno stran. Enega so zabeležili pred novim letom, drugega pa v torek. Zaradi slednjega je obiskovalce strani na uvodni strani pričakalo sporočilo avtorja napada v turškem jeziku. Stran zdaj spet deluje nemoteno.
Državni svetniki niso izglasovali veta na novelo zakona o vladi. V razpravi je bilo sicer slišati nasprotovanje združevanju kulture z drugim resorjem, ločevanju ministrstva za okolje in prostor ter umestitvi tožilstva pod notranje ministrstvo. Nasprotniki veta pa so prepričani, da je sistem ministrstev politična odgovornost vsakokratne vlade.
Direktor Radia 1 Leo Oblak in direktor Lekarn Ljubljana Marko Jaklič sta družbenika v lastništvu srbskega radia Index. Oblak Jakliča že nekaj časa prepričuje, da bi prevzel vodenje srbskega podjetja, vendar se je raje odločil, da še naprej vodi ljubljanske lekarne ter se spopada z obtožbami o ponarejenem magisteriju in črni gradnji v Polhovem Gradcu.
Generalni direktor policije Janko Goršek se je vozil s službenim vozilom, ki mu je potekla registracija. Med kontrolo prometa so ga naključno ustavili prometni policisti in odkrili pomanjkljivost, poroča Žurnal 24.
Zima je močno pritisnila in ob hudem mrazu burja na Primorskem ovira promet in celo delo v Luki Koper. Konec tedna lahko pričakujemo do štiri metre visoke valove morja, temperature pa bi lahko padle tudi do -20°C.
Sindikalista Dušan Semolič (ZSSS) in Doro Hvalica (GLOSA, sindikat kulturnikov) pripravljata 7. februarja pred Prešernovim spomenikom prvi protest zoper vlado, ki jo sestavlja Janez Janša. Protest je naperjen proti načrtovani ukinitvi ministrstva za kulturo.
Je neprecenljiva arheološka in arhitekturna ter etnološka dediščina manj pomembna kot apetiti kapitalskih lobijev, se sprašuje civilna iniciativa Tržnice ne damo ob nepotrebnih dodatnih raziskavah pod ljubljansko tržnico, kjer si Mestna občina Ljubljana želi zgraditi garažo. Raziskave na tem prostoru so bile narejene v zadostni meri, menijo v iniciativi, nove so le razmetavanje denarja, ki bi se lahko med drugih porabil za obnovo Plečnikove cerkvice SV. Mihaela. A za to se denar nikakor ne najde, za raziskave pod tržnico pa takoj, pišejo v iniciativi, kjer prst uperjajo tudi v ministrstvo za kulturo. To je, so ostri, "delovalo le kot podaljšana roka zainteresiranih lobijev in s takim delovanjem je že uničilo del pomembne arheološke dediščine slovenskega naroda."
Včeraj so na nacionalni radioteleviziji podeljevali redne letne nagrade za svoje zaposlene, ki so bili v letu 2011 po mnenju posebne komisija za podelitev priznanj RTV Slovenija zaslužni za najbolj kakovostne programske dosežke, strokovne delovne prispevke in dolgoletni delovni opus v zavodu. In potem izvemo, da je nagrado prejel tudi radijski novinar, sicer eden od soavtorjev peticije 571 Matej Šurc.
Nekadilcem gre v nos plakat s fotografijo mlade ženske, ki vabi na razstavo z naslovom Slovenke v dobi moderne, pa čeprav ne gre za oglaševanje v smislu zakona o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov.
Odločitev sveta DeSUS za vstop v koalicijo z SDS, Listo Virant, SLS in NSi še vedno povzroča pretrese v stranki. Kot je za STA pojasnil nekdanji predsednik dolenjskega pokrajinskega odbora Milan Lah, je iz stranke izstopilo že več kot sto članov, napovedujejo pa se novi izstopi.
31. jan. 2012
V Mestni občini Ljubljana (MOL) zagotavljajo, da bodo na poziv komisije za preprečevanje korupcije pravočasno odgovorili. Ob tem pa so prepričani, da s ponovnim imenovanjem Marka Jakliča na mesto direktorja Lekarne Ljubljana, kljub temu, da mu je bil odvzet naziv magistra znanosti, ni porušen ugled in dobro delovanje zavoda.
Novi slovenski premier Janez Janša je sodeč po pisanju hrvaškega Jutarnjega lista sploh ni Slovenec, ampak Međimurec, zato naj bi bilo njegovo rojstno ime Ivan. Zaradi avtoritarnega načina vladanja in mračnega značaja naj bi ga tu pa tam klicali slovenski Tuđman. Hrvaška novinarka Nikolina Šajn očitno ve o Janši mnogo več, kot vedo slovenski mediji, pa čeprav se sklicuje nanje.
Vremenoslovci pričakujejo, da se bodo v sredo na Vipavskem sunki burje okrepili do okoli 160 kilometrov na uro. Dežurni vremenoslovec Andrej Velkavrh je za STA povedal, da obstaja možnost, da bodo v sredo zaradi burje na Vipavskem razglasili rdeči alarm. A se bodo o tem dokončno odločili v sredo, je poudaril.
Komisija za preprečevanje korupcije je konec minulega leta začela bolj sistematično nadzorovati zakonske omejitve poslovanja med državnimi organi in subjekti, s katerimi so funkcionarji teh organov poslovno ali sorodstveno povezani. V tem času so že ugotovili 61 kršitev zakona, komisija pa nadzor trenutno izvaja nad 86 občinami.
Slovenska veleposlanica v Tokiu Helena Drnovšek Zorko je sporazum Acta podpisala "iz državljanske malomarnosti, zato, ker nisem bila dovolj pozorna," piše v pismu, ki ga je objavila na spletni strani metinalista.si. Želim se opravičiti, ker sem sicer opravila svojo službeno dolžnost, ne pa tudi svoje državljanske dolžnosti, pravi Drnovšek Zorko. Acto, mednarodni sporazum za boj proti ponarejanju, katerega pomemben del je boj proti spletnemu piratstvu, so v Tokiu v prejšnji teden podpisali predstavniki Evropske komisije in 22 od 27 članic unije, med njimi tudi Slovenija (državo je zastopala veleposlanica Drnovšek Zorko). Sporazum je podoben ameriškemu zakonu o spletnem piratstvu Sopa, katerega sprejemanje je ameriški kongres ustavil pod protiskom javnosti. Kritiki sporazuma trdijo, da bo povzročil nadzor in cenzuro uporabnikov interneta.