Valentina Prevolnik Rupel je nova ministrica za zdravje
DZ je z 48 glasovi za in 17 proti Valentino Prevolnik Rupel na popoldanski izredni seji imenoval za ministrico za zdravje. Na tej funkciji bo nasledila Danijela Bešiča Loredana, ki je julija odstopil. Nova ministrica si je med prioritetami izbrala dostopnost, kakovost, neopredeljene in košarico pravic. Ministrica je pred poslanci že prisegla.