Prijavljeni ste kot
21. mar. 2023
Direktorica Inštituta 8. marec Nika Kovač je bila prejšnji teden znova v soju žarometov. Najprej je ta inštitut (zavod raziskovalni inštitut 8. marec) na družbenem omrežju objavil, da se je znova zgodil napad na Kovačevo. Na ulici v Ljubljani, tokrat je šlo za verbalni napad, zaradi katerega se je počutila ogroženo. Spomnimo, oktobra lani je bila prav tako v Ljubljani deležna tudi fizičnega napada, ko jo je moški odrinil in ji grozil s smrtjo. Poškodovano je imela roko. Storilca je policija izsledila, po hitrem postopku ga je sodišče obsodilo na pogojno zaporno kazen.
22. jul. 2022
Poslanka SDS Alenka Jeraj se je v DZ hudovala, da je v času hudih požarov na Krasu predsednik vlade Robert Golob na dopustu »supa«, medtem ko njen kolega Andrej Hoivik za katastrofo na Krasu okrivil lanski referendum o pitni vodi in Inštitut 8. marec.
23. jul. 2021
Podatki Državne volilne komisije (DVK) potrjujejo, da je bila na referendumu o noveli zakona o vodah med mladimi visoka udeležba. Na referendumu je namreč glasovalo 46,66 odstotka vseh volilnih upravičencev v starostni skupini od 18 do 30 let, k skupni udeležbi pa so mladi volivci prispevali 15,3 odstotka vseh glasov.
21. jul. 2021
"Kako se piše državi, katere sedanjost in prihodnost je odvisna od enega (ne)predvidljivega glasu," sprašuje nekdanji predsednik vlade in nekdanji evropski poslanec Lojze Peterle.
12. jul. 2021
Referendum o zakonu o vodah sicer niso volitve, so pa najbolj verodostojna javnomnenjska anketa o zaupanju volivcev sedanji vladi pod vodstvom Janeza Janše.
Škodoželjni poslanec SDS Branko Grims se je na twitterju naslajal nad težavami Ljubljančanov, ki jim je včerajšnji dež zalil kleti, ceste in podvoze.
Gregor Drnovšek, novinar TV Slovenija
11. jul. 2021
Današnji referendum je dal res krepko zaušnico vladi, domala plebiscitarno. Če je res, kar so trdili v koaliciji, da je bil to referendum o vladi, potem bi vladne stranke v tem trenutku krepko izgubile volitve. Proti zakonu je glasovalo domala 75 odstotkov ljudi, kolikor se jih je udeležilo zadnjih volitev v državni zbor.
Volivci so na referendumu odločno zavrnili novelo zakona o vodah, kažejo delni neuradni izidi po preštetih 99,9 odstotkih glasovnic. Proti uveljavitvi novele je glasovalo 86,58 odstotka volivcev, za pa 13,42 odstotka. Referendumska udeležba je bila druga najvišja doslej; višjo je imel le referendum, ki je leta 2007 potekal hkrati z volitvami.
Kaže, da se je množično predčasno glasovanje o zakonu o vodi podaljšalo tudi na današnjo volilno nedeljo. Če je leta 2015 do 11. ure na referendumu o družinskem zakoniku glasovalo 9,3 odstotka volilnih upravičencev (končna volilna udeležba je znašala 36,4 odstotka, zakon pa je prepričjivo padel), jih je na volišča tokrat prišlo znatno več: 15,1 odstotka. Volilna udeležba bi se lahko na koncu približala 50-im odstotkom (do 16. ure je znašala blizu 30 odstotkov), utemeljeno pa lahko predvidevamo, da je več kot polovica na glasovnicah obkrožila proti. Po prvih preštetih glasovih so v veliki prednosti nasprotniki zakona.
Po podatkih okrajnih volilnih komisij je na referendumu o noveli zakona o vodah na voliščih v Sloveniji danes do 11. ure glasovalo 257.328 volivcev, kar predstavlja 15,15 odstotka vseh volilnih upravičencev, je sporočil direktor službe Državne volilne komisije Dušan Vučko. To je več kot na referendumu o zakonu o zakonski zvezi leta 2015.
9. jul. 2021
Organizatorji referendumske kampanje imajo le še danes čas, da volivce in volivke prepričajo v glasovanje za ali proti noveli zakona o vodah na referendumu to nedeljo. Opolnoči bo namreč nastopil volilni molk. Zanimanje volivcev za referendum je sicer veliko, v dveh dneh predčasnega glasovanja jih je glas oddalo skoraj 54.500.