Prijavljeni ste kot
19. jun. 2022
Kot ni dovoljeno kuriti ognja v naravi, ko je vse presušeno, tudi v medijih ne bi smeli širiti idej, za katere vemo, da niso resnične, a imajo hkrati močan škodljiv vpliv na ljudi, poudarja znanstvenik dr. Sašo Dolenc. Eden najbolj znanih slovenskih znanstvenikov se pogosto pojavlja v medijih in z vidika znanosti pojasnjuje stvari, ki smo jim priča v življenju. Po poklicu je fizik in filozof, pa tudi soustanovitelj ter urednik Kvarkadabre, vsem dobro znanega spletnega časopisa za popularizacijo znanosti.
27. maj. 2022
Ameriški kongresnik Paul Gosar je bil prisiljen zbrisati tvit, v katerem je širil dezinformacije o morilcu z osnovne šole v Teksasu, a slovenski poslanec Branko Grims je nekaj dni kasneje objavil zbrisani tvit.
25. okt. 2020
Marko Potrč se je v času koronakrize prelevil v glasnika »alternativnih dejstev« o virusu, ki kosi po svetu in ukrepih, ki jih države sprejemajo, da bi zajezile epidemijo. Za nekatere je s svojimi objavami postal skoraj božanstvo, za druge državni sovražnik številka 1, ki je pripomogel k širjenju virusa.
10. jun. 2020
EU poziva digitalne velikane, naj okrepijo boj proti dezinformacijam v povezavi s pandemijo covida-19, ki jih očita zlasti Rusiji in Kitajski. Ob tem je podprla odločitev Twitterja za preverjanje tvitov ameriškega predsednika Donalda Trumpa. Kljub očitkom Pekingu sicer zatrjuje, da noče hladne vojne s Kitajsko.
3. jun. 2020
V Evropski uniji so včeraj zagnali Evropski observatorij za digitalne medije (EDMO), ki bo ob podpori evropskih sredstev raziskoval delovanje dezinfomarcij na spletu in njihove učinke. V observatoriju so zbrali raziskovalce, preverjevalce dejstev in medijske organizacije, so sporočili iz evropskega univerzitetnega inštituta EUI.
18. apr. 2019
Katedrala Notre Dame v Parizu je gorela in ves svet je z odprtimi usti spremljal požar v mogočni cerkvi. A YouTube je več prenosov požara označil kot morebitne vire dezinformacij in nato začel ljudem ponujati članke o terorističnih napadih 11. septembra 2001.