Prijavljeni ste kot
29. nov. 2022
Evropska poslanka NSI Ljudmila Novak je pozvala prvaka SDS Janeza Janšo, naj vstane iz svojega majavega stolčka in odide.
Da bo soočenje pred referendumom o zakonu o vladi polomija ali cirkus, še verjetneje pa kar oboje, je nakazal že seznam nastopajočih.
27. nov. 2022
Na trojnem referendumu so volivci prvaku SDS Janezu Janši prisolili trikratno klofuto, saj je vse po vrsti izgubil, dva celo z več kot 60-odstotno potrditvijo zakonov, na nobenega ni uspel pripeljati niti petine volilnih upravičencev, ki so potrebni za kvorum. Potem ko nam je povzročil okoli 4,8 milijona evrov stroškov, pa jo je še pred razglasitvijo rezultatov ocvrl v tujino, najverjetneje spet na počitnice.
Po novem, letos že tretjem porazu slovenske desnice, je prvak NSi Matej Tonin na facebooku ugotavljal, da na referendumih ni šlo za vsebinsko odločanje volivcev: »Ljudje so se ponovno odločali zgolj ZA ali PROTI politiki, ki jo pooseblja Janez Janša.«
Skoraj na koncu supervolilnega leta smo. Referendumi so prišli na vrsto na koncu, ko se je – tako je bilo videti glede na lokalne volitve – krivulja volilne udeležbe začela spuščati. Janez Janša kot prvi pobudnik referendumov je računal na višji mobilizacijski potencial volivcev stranke SDS, ki bi prišel do izraza ob nižji udeležbi. Kar se ni uresničilo.
V slabi četrtini slovenskih občin bodo morali volivci župana izvoliti v drugem krogu. Posebej napeto bo v Celju, kjer se lahko zgodi koprski scenarij izpred štirih let, ko je bila volilna udeležba višja, na koncu pa je izzivalec premagal dolgoletnega župana.
Anže Logar je lahko vse, pravi predsednik SDS Janez Janša, njegova prihodnost je svetla, a mora s svojim politični kapitalom ravnati načelno. Kaj je imel s tem v mislih? Gotovo je bilo v Logarjevih nastopih kot predsedniškega kandidata precej pragmatizma in zato manj načelnosti.
25. nov. 2022
Trojni referendum je referendum o vladi Roberta Goloba. Sila nenavadno je ta odločitev prvaka SDS opozicije, da svojemu volilnemu telesu daje upanje na zmago, potem ko je bil poražen na aprilskih volitvah in se vlada ni niti konstituirala po svojih predstavah. Kaj bo storil Janez Janša, če ga spet premaga »vzporedni mehanizem«?
Ni se zgodil čudež, predsednica je. Natašo Pirc Musar sta v predsedniško palačo spravila tako Milan Kučana kot Janez Janša. Prvi, ker jo je javno podprl, drugi pa, ker je vseskozi bil za kandidaturo Anžeta Logarja. Volivci so še enkrat volili proti Janši in izvolili Pirc Musarjevo. Predsednik SDS je bil letos že drugič poražen, v nedeljo na treh referendumih pa bo najverjetneje še tretjič. Supervolilno leto bo najbrž tudi letos že tradicionalno končal s počitnicami v toplih krajih. Na Mavriciju se v decembru začne turnir amaterjev v golfu. Prijatelja z jahte ga že čakata za novo partijo.
Nika Kovač, aktivistka, o svojem najbolj direktnem stiku z Janezom Janšo
24. nov. 2022
»Dvema, trem bomo dali odpoved, potem pa bo mir!« je pred državnozborskimi volitvami na nekem predavanju, ki ga je predvajala Nova24TV, grozil programski svetnik RTV Slovenija Slavko Kmetič. Upokojeni strojevodja, ki se nikoli v življenju ni ukvarjal z mediji, kaj šele s televizijo, je bil za programskega svetnika izvoljen v imenu civilne družbe, a ga je skrbno izbrala SDS. Dovolj je bila izkaznica SDS.
22. nov. 2022
Začenja se sojenje v prvih 15 tožbah, ki jih je razvpiti Janšev zaporski tovariš in osumljenec v mednarodni preiskavi pranja denarja Rok Snežič vložil zoper portal necenzurirano.si – skupaj je sicer Snežič zoper omenjeni medij vložil skoraj 50 tožb, s katerimi očitno poskuša uničiti portal in njegove novinarje.
20. nov. 2022
Nika Kovač je direktorica Inštituta 8.marec, ki je v izjemno kratkem času postal v Sloveniji zelo vplivna nevladna organizacija. Nika je mlado, drzno in glasno dekle, ki ima veliko povedati in zna stvari tudi argumentirati. Upa si. Ni je strah. Marsikomu gre na živce, toda ravno ona in njej podobne pogumne mladenke ustvarjajo boljši svet in lepšo prihodnost.
Slovenija je dobila prvo predsednico. V drugem krogu je Nataša Pirc Musar z 53,87 odstotka glasov premagala protikandidata Anžeta Logarja, ki je prejel 46,13 odstotka.
18. nov. 2022
Ko bo izšlo to besedilo, bomo vedeli, kdo bo na vrhu slovenske države.* Po anketah sodeč, bo to N. Pirc Musar. Če bo predsednik A. Logar, bi si želela, da bi bil takšen, kot smo ga spoznali v predvolilni kampanji, spravljiv in vključujoč tudi drugače misleče. Če bo to N. Pirc Musar, pa bi si želela, da bi presegla preteklo ravnanje: četudi ni bila v nobeni stranki, nisem zaznala, da se ne bi praviloma vselej postavila na eno stran, celo bolj, kot bi bila v kateri od levih strank.
17. nov. 2022
Prvak SDS Janez Janša je na twitterju napadel Sama Glavana (nekoč Dušana Uršiča), potem ko se je na spletni strani Glavanovega Radia Dur znašel oglas Gibanja Svoboda. Oglas je na stran »zašel« kot eden od oglasov iz Googlove oglasne mreže, ki jo ima na svoji strani vključen Glavan, sicer zaprisežen desničar, ki zelo očitno ne mara ne GS ne njenega predsednika Roberta Goloba, hkrati pa je že vrsto let eden najostrejših kritikov Janeza Janše na desnici.
16. nov. 2022
Gibanju Svoboda je po rezultatih novembrske ankete, ki jo je za časnik Delo opravila Mediana, v zadnjem mesecu najbolj dvignila podpora. Svobodo bi volilo 31 odstotkov vprašanih, kar je 1,8 odstotne točke več. Najbolj je podpora padla Levici, in sicer za odstotno točko na 4,7 odstotka. Za 3,1 odstotne točke se je dvignila tudi podpora vladi.
14. nov. 2022
Slovenija je včeraj dobila predsednico. Po 99,99 odstotka preštetih glasovnicah je Nataša Pirc Musar v drugem krogu predsedniških volitev prejela 53,86 odstotka glasov, Anže Logar pa 46,14 odstotka. Na volišča je prišlo dober odstotek (morda celo dva) več volivcev kot v prvem krogu. Nekaj podobnega se je zgodilo leta 2007, ko je bil zmagovalec prvega kroga Lojze Peterle, neodvisni kandidat s podporo vseh treh desnih strank, ki so bile takrat del prve Janševe vlade, saj je Peterle v drugem krogu dobil le okoli 31 odstotkov glasov oziroma štiri več kot v prvem.