»SDS bodo tako kot že večkrat doslej, najbolj izrazito pa leta 2011 in 2014, skušali oslabiti z vsemi sredstvi. Nastajali bodo tudi novi projekti, ki bodo skušali drobiti glasove. Kot vemo iz zgodovine, so le redki dodana vrednost SDS. Medtem ko Glas upokojencev do določene mere poseda prostor nekdanje stranke Desus, iz Platforme sodelovanja nastajajoča stranka zaenkrat pretežno drobi volilno telo SDS, NSI in SLS. Kar je razumljivo, saj je Anže Logar še vedno poslanec SDS,« je zapisal Janša.
»Odločil se je, da bo skupaj ustvarjeni politični kapital s predsedniških volitev, v katerega je SDS veliko investirala in zanj tudi veliko žrtvovala, odpeljal iz stranke. Glede na dogovor v poslanski skupini, da se statusne zadeve do konca letošnjega leta razčistijo in uredijo, bo realen doseg nove stranke Anžeta Logarja in njen poseg v posamične sfere političnega prostora oziroma volilnega telesa mogoče vsaj delno izmeriti čez nekaj mesecev.«
Janša dodaja, da »obstaja močna želja krogov, ki so leta 2011 lansirali stranko Gregorja Viranta, da se ponovi enak scenarij. Takrat je bilo jasno, da Zoran Janković kot 'nov obraz' tranzicijske levice sam ne more ogroziti relativne večine in zmage SDS na volitvah, zato so vpoklicali Viranta.« Mimogrede: prav Virant je onemogočil prihod na oblast Jankoviću in omogočil drugo Janševo vlado, vendar pa je po enem letu izstopil iz vlade, ker prvak SDS po obremenilnem poročilu KPK ni hotel odstopiti.
»Ali bo stranka Anžeta Logarja na naslednjih volitvah dodana ali odvzeta vrednost slovenski demokraciji, bo mogoče bolj odločno določeno soditi šele ob vložitvi kandidatnih list. Če bodo izvoljeni poslanci te stranke ljudje, kot so Jernej Pikalo in vrsta podobnih, ki so danes v ospredju Platforme sodelovanja, še včeraj pa so bili glavni akterji izključevalne politike socialistov, potem bo taka poslanska sestava v naslednjem sklicu DZ prej dodana vrednost za tranzicijsko levico kot za stranke demokratičnega loka. Podobno lahko rečemo za tiste, ki so se blizu SDS čutili samo toliko časa, dokler so bili na račun stranke na dobro plačanih funkcijah,« je še dodal Janša.
V tekstu z naslovom »Ime česa je Svoboda?« je celo podvomil o poštenosti štetja rezultatov na državnih volitvah: »Če je tehnična napaka možna pri računalniškem programu, ki beleži glasove 90 poslancev, kolikšna je šele možnost takšne napake pri sistemu, ki beleži rezultate glasovanja vseh udeležencev volitev ter na koncu izračuna mandate za posamične stranke.«
Zato se je za naslednje volitve zavzel za neodvisno zunanjo forenzično preiskavo računalniškega programa DVK, popoln nadzor predstavnikov SDS nad vsemi oddanimi glasovi na vseh voliščih in vnosih vseh rezultatov na vseh okrajnih volilnih komisijah ter vzporedno beleženje in računanje glasov in mandatov.