Prijavljeni ste kot
7. maj. 2021
V slovenskih zdravstvenih domovih se pripravljajo na spremenjeno strategijo cepljenja proti covidu-19, ki bo od ponedeljka omogočeno tudi za splošno odraslo populacijo, hkrati pa tudi na prehod na nacionalno aplikacijo za prijavo na cepljenje. Nekateri tehnične napotke še čakajo, drugi bodo še prej cepili vse z njihovih hišnih seznamov.
15. dec. 2020
"Prav nobenega pravno prepričljivega razloga ne poznam, ki bi idejo aplikacij in z njimi pogojene svobode gibanja naredil ustavno sprejemljivo," je na svojem blogu ustavni pravnik Andraž Teršek zapisal o pogojevanju svobodnega gibanja med občinami z uporabo aplikacije #OstaniZdrav.
11. sep. 2020
Nekatere Slovenke in Slovence je včeraj presenetilo sms-sporočilo, s katerim jih Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) vabi k prenosu aplikacije #OstaniZdrav. NIJZ je namreč k sodelovanju povabil vse slovenske mobilne operaterje, ki so svojim uporabnikom delili kratko sporočilo, je zapisano na spletni strani inštituta.
8. sep. 2020
V želji, da bi si čim več Slovencev na svoje telefone naložilo aplikacijo #OstaniZdrav ter s tem pomagali pri zajezitvi in obvladovanju širjenja okužb z novim koronavirusom, je vlada v sodelovanju s pevko Ano Soklič, letošnjo nesojeno slovensko evrovizijsko predstavnico, pripravila reklamni videoposnetek.
18. avg. 2020
Aplikacijo #OstaniZdrav, ki je uporabnikom naprav s sistemom android na voljo od ponedeljka, si je že naložilo okoli 5000 prebivalcev, je navedel minister za javno upravo Boštjan Koritnik. Znova je poudaril, da aplikacija ne uporablja lokacijske informacije, se pa boji, da bomo potrebovali tudi aplikacijo, ki bo obvezna in na kateri že delajo.
Aplikacija za obveščanje o stikih z okuženimi #OstaniZdrav je uspešno prestala preverjanja in je že na voljo v spletni trgovini GooglePlay, je prek Twitterja sporočil minister za javno upravo Boštjan Koritnik. Predstavitev podrobnosti je napovedal na torkovi novinarski konferenci.
30. jul. 2020
Aplikacija #OstaniZdrav, namenjena obveščanju o stikih z okuženimi z novim koronavirusom, bo do roka, ki se izteče v soboto, oddana v mobilni trgovini GooglePlay in AppStore, zagotavlja državni sekretar na ministrstvu za javno upravo (MJU) Peter Geršak. Aplikacija že deluje, prilagojena je slovenskim uporabnikom in je v testiranju na MJU in NIJZ.
16. jul. 2020
Verjetnost prostovoljne namestitve aplikacije za sledenje okužb z novim koronavirusom s strani oseb brez okužbe ali odrejene karantene je ocenjena na kvečjemu 27 odstotkov prebivalstva. Kot je pokazala posebna izdaja Valiconove raziskave #Novanormalnost, sta glavna zadržka nezaupanje v zagotovila predstavnikov vlade in dvom v uspešnost.
15. jul. 2020
Na poziv za oddajo ponudb za razvoj mobilne aplikacije za obveščanje o stikih z okuženimi s covidom-19 se je odzvalo šest ponudnikov. Od teh so zaradi preseganja ponudbene cene dve ponudbi že izločili, podpis pogodbe z izbranim izvajalcem pa na ministrstvu za javno upravo pričakujejo v nekaj dneh.
14. jul. 2020
Uvedbe aplikacije za sledenje okužb z novim koronavirusom ne podpira 54 odstotkov vprašanih, ki jo vidijo kot vdor v zasebnost ali neučinkovito sredstvo za sledenje gibanja okuženih, kaže raziskava Mediane. Aplikacijo pa podpira 38 odstotkov anketiranih, še dva odstotka anketiranih bi jo podprla v primeru manj ostrih restrikcij s strani vlade.
13. jul. 2020
Ministrstvo za javno upravo je včeraj na svoji spletni strani objavilo poziv za oddajo ponudbe za prilagoditev mobilne aplikacije za obveščanje o stikih z okuženimi z novim koronavirusom. Ponudbe bodo zbirali do 12. ure v sredo. Celotna rešitev mora delovati v produkcijskem okolju do najpozneje 1. avgusta, zahtevajo na ministrstvu.
4. jul. 2020
Na največje število potrjenih novih primerov okužbe z novim koronavirusom v zadnjih dveh mesecih in pol se je premier Janez Janša odzval z zapisom na Twiterju, v katerem je opozoril, da so možnosti za ukrepanje do razvoja učinkovitega zdravila ali cepiva zoper covid-19 omejene. Na voljo sta le dve, meni.
29. jun. 2020
Slovenska aplikacija za opozarjanje na morebitne stike z okuženimi s koronavirusom bo najverjetneje narejena po vzoru italijanske ali nemške. Delovala bi na prostovoljni bazi, ne bo omogočala sledenja lokaciji, starejši podatki o stikih med telefoni pa se bodo avtomatsko brisali. Pripravljati jo bodo začeli, ko bo DZ prižgal zeleno luč rešitvi.
19. jun. 2020
Britanska vlada je včeraj sporočila, da bo za aplikacijo za sledenje okužbam z novim koronavirusom uporabila tehnologijo, ki sta jo razvila ameriška velikana Apple in Google. Za to se je odločila, potem ko so prvi poskusi britanske aplikacije razkrili velike probleme.
9. jun. 2020
Ameriški tehnološki velikan Google je sporočil, da bo z njegovo aplikacijo Zemljevidi (Google Maps) med potovanji z avtomobilom ali sredstvi javnega prevoza kmalu mogoče dobivati sprotna obvestila o novem koronavirusu. Šlo bo za različna obvestila in opozorila, ki so na voljo za neko relevantno območje.
5. jun. 2020
Ministri EU za telekomunikacije bodo danes na videokonferenci preučili napredek pri uvajanju aplikacij za sledenje stikom okuženih z novim koronavirusom, ki jih v Bruslju navajajo kot ključno orodje za preprečitev širjenja virusa ob opuščanju omejitev zaradi pandemije. A članice so za zdaj v glavnem zadržane.
21. maj. 2020
Tehnološka velikana Apple in Google sta v sredo objavila skupno programsko opremo za pametne telefone, ki bo olajšala delo snovalcem aplikacij za spremljanje širjenja okužb z novim koronavirusom. Uporaba te opreme, ki jo je nestrpno čakalo najmanj 23 držav sveta, naj bi bila prostovoljna. Apple in Google zagotavljata, da bo zasebnost zaščitena.
27. apr. 2020
V Nemčiji si želijo čim prej zagnati aplikacijo za sledenje, ki naj bi uporabnika opozorila, da je bil v stiku z okuženim z novim koronavirusom. Obenem pa si želijo, da bi delovala ob močni podpori javnosti in civilne družbe. Zato naj bi si nemška vlada sedaj tudi premislila in v skladu s pozivi javnosti podprla decentralizirano programsko opremo.