Prijavljeni ste kot
23. jun. 2020
Za trdnost sedanje vladne koalicije je bolj kot Janša zaslužen Šarec, ki jo je najprej omogočil, potem pa še pomagal utrjevati. Šarec je namreč SMC in Desus želel prisiliti v predčasne volitve, na katerih je nameraval svojo stranko okrepiti s prevzemanjem njihovih nekdanjih volivcev.
20. jun. 2020
Leta 1988, ko se je vsak dan protestiralo na Roški v podporo zaprtemu Janezu Janši, ni bilo ograj, danes pa se vlada pod njegovim vodstvom boji lastnega naroda, je predsednik LMŠ in nekdanji premier Marjan Šarec na Facebooku kritiziral odziv Janševe vlad ena protivladne proteste.
19. jun. 2020
Janša vlada s trdo roko in se ne meni za kritike javnosti. Kdor ga ne hvali in časti, ga preko tviterja ali svojih strankarskih medijev takoj napade, zmerja in žali. Na vsak način si želi politično podrediti medije, zlasti osrednji medij v državi RTV Slovenija. Zanj so mediji le orodje propagande, ne zrcalo resnice. Opoziciji ponuja »partnerstvo za razvoj«, dejansko na vsakem koraku razdvaja, išče sovražnike in povsod vidi globoko državo. Ob prevzemu oblasti je obljubljal nebesa, Slovenija pod njim tone v vse večje dolgove. To je resnična podoba Janševe vlade ob stotih dneh!
15. jun. 2020
Anketa Vox populi za časnika Dnevnik in Večer je pokazala, da SDS še naprej uživa največ podpore med strankami. Do spremembe pa je prišlo tik pod vrhom, kjer je SD na drugem mestu zamenjala LMŠ. Anketa je pokazala tudi precejšnjo razdeljenost glede podpore delu vlade in nekaj sprememb na lestvici priljubljenosti politikov.
14. jun. 2020
Predsednica SAB Alenka Bratušek je prepričana, da bo po naslednjih volitvah njena stranka dobila sedem ali osem poslancev, saj na vsakih volitvah naredijo boljši rezultat.
10. jun. 2020
Predsednik LMŠ Marjan Šarec ob bližajočih se 100 dneh vlade meni, da ta nima več nobene legitimnosti. Očita ji nepravilnosti ob nakupih medicinske opreme in odpiranje ideoloških tem. Koalicijske stranke bi se po njegovem morale vprašati, ali se zavedajo svoje vloge v vladi in ali je ta res neideološka, operativna in poštena. "Odgovor je seveda ne."
6. jun. 2020
Marjan Šarec, predsednik LMŠ
4. jun. 2020
Potem ko je LMŠ javnost obvestila o prvem srečanju novega strokovnega sveta, v katerem sta tudi nekdanja ministra SMC in SAB Ksenija Klampfer in Iztok Purič, so iz teh strank na LMŠ in predsednika Marjana Šarca priletele ostre besede o nezaupanju. Kot ugotavljajo, se zdaj potrjuje ozadje dogodkov v času, ko sta omenjena zapustila svoji stranki.
Nekdanji minister za razvoj in evropsko kohezijsko politiko Iztok Purič, ki je lani zaradi "osebnih razlogov" odstopil s položaja, je zdaj vodja odbora za digitalizacijo, razvoj in evropsko kohezijsko politiko v strokovnem svetu stranke LMŠ. V SAB, ki ga je postavila za ministra, njegovega prestopa k Šarcu niso najbolje sprejeli.
2. jun. 2020
»Že v enem samem odstavku Poročila najdemo kopico zavajajočih in prirejenih podatkov. Ne morem razumeti, da se je s tem poročilom strinjala celotna Vlada RS, z njegovo vsebino pa so se strinjali tudi koalicijski poslanci,« je uradnik na Zavodu za blagovne rezerve Ivan Gale raztrgal Poročilo Vlade Republike Slovenije o zalogah in naročilih osebne zaščitne opreme.
30. maj. 2020
Predsednik republike Borut Pahor je v pogovoru za Nedelo izrazil skrb, da se bodo s poglabljanjem gospodarske in socialne krize poglabljale tudi stiske ljudi. Želi si obnovitve zaupanja med vlado in opozicijo. O odnosu s premierjem Janezom Janšo pa je dejal, da tekmujeta in sodelujeta že 30 let, a da je med njima "elementarno spoštovanje".
29. maj. 2020
Predsednik vlade Janez Janša se je na sporočilo največje opozicijske stranke, da zavrača ponudbo koalicije za sporazum o sodelovanju, odzval na Twitterju. "Namesto sodelovanja raje tekmovanje z ekstremno levico za glasove skrajnežev. Žalostno," je pospremil izjavo vodje poslanske skupine LMŠ Braneta Golubovića. Ponudbo zavračata tudi Levica in SD.
Nekdanji premier in predsednik LMŠ Marjan Šarec je skeptičen glede ponudbe aktualnega premierja Janeza Janše, ki strankam opozicije ponuja dogovor o sodelovanju.
Iz opozicijskih vrst je bilo v včerajšnjem pogovoru za TV Slovenija slišati več kritik na račun vlade Janeza Janše. Kritični so tako do ukrepov za soočanje v času epidemije kot do kadrovskih menjav in načina dela v državnem zboru. Razen v SNS si v preostalih opozicijskih strankah želijo predčasne volitve.
27. maj. 2020
Predsednik vlade Janez Janša je vlado svojega predhodnika Marjana Šarca obtožil, da ob izbruhu epidemije koronavirusa ni pravočasno ukrepala in je zato kriva za veliko število okužb v domovih za starejše. Na Twitterju so začeli hitro padati »očitki«, česa vse je še kriv Šarec zaradi prepočasnega ukrepanja: od smrti Kurta Cobaina do globalnega segrevanja.
V LMŠ so za "še eno od lažnih novic Janeza Janše in Nove24" označili ponedeljkove navedbe premiera Janše, da lahko z objavo korespondence z nekdanjim zdravstvenim ministrom Alešem Šabedrom dokaže, da je Marjan Šarec kot premier oviral hitrejše ukrepanje ob začetku epidemije. Kot je poročala TVS, se Šabeder ne želi vmešavati.
23. maj. 2020
Zdravko Počivalšek, predsednik SMC, gospodarski minister
17. maj. 2020
Marjan Šarec, predsednik LMŠ, bivši premier