Revija Reporter
Slovenija

Kdo na levici dela za narodno pomiritev?

Ivan Puc

19. jul. 2020 20:01 Osveženo: 21:44 / 19. 7. 2020

Deli na:

Predsednik LMŠ Marjan Šarec je kot predsednik vlade oktobra 2018 v Kočevskem rogu položil venec pred breznom pod Krenom.

STA

Kaj za spravo oziroma pomiritev vsaj s simbolnimi gestami lahko narede politiki, tisti na vrhu, ki naj bi bili za zgled, pa čeprav niso moralne avtoritete, kot je zase dejal predsednik Republike Slovenije Borut Pahor? Nekatere politike na levici, ko so se zdaj znašli v opoziciji, smo vprašali, na katerih spominskih krajih so bili.

Koga so počastili nekdanja premierka Alenka Bratušek, nekdanji premier Marjan Šarec in predsedujoča SD Tanja Fajon? Nekaj krajev komemoriranja žrtev smo jim omenili: Dražgoše, Kočevski Rog, Osankarica, Teharje, Auschwitz, Ljubelj, Srebrenica …



Kako je pred deseti leti Pahor kot premier nadigral predsednika države Danila Türka in prejel vabil za obletno mašo v Kočevskem rogu?


Zakaj vsem na levici ni dano govoriti na Dražgošah? Sprašujemo se, ali bo na Osankarico povabljen Matej Tonin.

Kakšne spomina na Šarhov pohod ima nekdanji poslanec SDS Jože Jerovšek, ki ga moti, da Šarhu nadevajo titovko z rdečo zvezdo? Zakaj meni, da bi morala biti osrednja partizanska slovesnost na Osankarici?

Predsednik državnega sveta Alojz Kovšca nam je pojasnil, zakaj se dosledno izogiba nastopom na tovrstnih spominskih obeležjih, kot so Dražgoše, Kočevski Rog, Osankarica, Auschwitz, Ljubelj, Srebrenica …

VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24

Reporter št. 29, 2020

Naslovnica