Prijavljeni ste kot
26. jul. 2009
Med Slovenci, ki se lahko pohvalijo z vpadljivo nepremičnino na Obali, izstopa kar nekaj znanih imen. Čeprav zemljišča slovijo kot pregrešno draga, se v krogu izbrancev vedno znova znajde kakšen novinec, ki mu na veliko presenečenje domačinov uspe ubrati tudi drugačne, preproste in predvsem cenejše poti.
Najbolj osovraženega slovenskega tajkuna, večinskega lastnika Pivovarne Laško Boška Šrota, je po dobrih štirih letih z vrha Pivovarne Laško spodnesel tisti, ki ga je na čelo družbe tudi pripeljal: Tone Turnšek. Lomastenje Šrota po Skupini Pivovarne Laško, njegovo sledenje nebrzdanemu pohlepu pri lastniški konsolidaciji družbe in ogromno zadolževanje so povezanim družbam povzročili veliko škodo. Ne le finančno, pač pa tudi ali predvsem pri ugledu trgovskih znamk. Po ugotovitvah nekaterih naj bi od vsega imperija Šrotu skupaj z ženo Anico Aužner – Šrot na koncu ostalo »komaj« dva milijona evrov premoženja. Če ga bo sploh lahko užival na prostosti.
Na evropskem trgu je vse več ponaredkov in imitacij, tudi med živili. Celo mleko ali mlečni izdelki so lahko le na videz podobni pravemu mleku, v resnici pa so skupek vode, rastlinskih maščob, beljakovin in arom. Toda bolj kot trgovine so lahko sporne gostilne ter kioski s hitro prehrano, kjer ni potrebnega nadzora, gostje pa tudi ne vprašajo po izvoru hrane. Pristojne službe trdijo, da ponarejenih živilskih izdelkov pri nas še ni.
Murskosoboški župan nasprotuje stečaju družbe Mura brez vnaprejšnjega scenarija nove zaposlitve delavcev Mure in programov usposabljanja za presežne delavce. Obema največjima lastnikoma, NFD Holdingu pod vodstvom Stanislava Valanta in državni SOD, očita neodgovorno ravnanje z Muro. Za Valanta ocenjuje, da ga ne zanima usoda množice delavcev Mure, ampak le dobiček. Kot pravi, je imela prejšnja vlada Janeza Janše boljši odnos do Pomurja od sedanje vlade Boruta Pahorja, ki ne kaže dovolj posluha za težave najmanj razvite slovenske regije. Glede vloge Zveze svobodnih sindikatov Slovenije je prepričan, da ima do zdajšnje levosredinske vlade povsem drugačen, prizanesljiv odnos, za razliko od kritičnega odnosa do prejšnje vlade.
25. jul. 2009
Vodenje Pivovarne Laško sem prevzel zaradi poznavanja problematike ter podpore bank upnic in Kapitalske družbe (Kad), je v pogovoru za Delo povedal novi predsednik uprave Pivovarne Laško Dušan Zorko. Dodal je, da saniranje skupine ne bo lahko, pogovori z bankami upnicami pa naj bi se začeli že prihodnji teden.
Nekdanji zunanji minister Dimitrij Rupel je v pogovoru za prilogo Večera V Soboto spregovoril o poskusih reševanja vprašanja meje s Hrvaško v preteklosti, hkrati pa se je zavzel za nove ideje pri reševanju tega vprašanja.
24. jul. 2009
Največji posamični lastnik Pivovarne Laško, družba Infond Holding, in njen večinski lastnik, zdaj že nekdanji prvi mož Laškega Boško Šrot, sta v pogovorih z nadzorniki soglašala z odhodom uprave, je povedal prvi nadzornik Laškega Tone Turnšek. To je bila edina možna rešitev, po vsem, kar se je dogajalo in kar so tudi zahtevali upniki, je dejal.
Ljubljanski župan Zoran Janković na lokalnih volitvah prihodnje leto "definitivno ni odpisan", je v pogovoru za STA dejal predsednik ljubljanskega odbora SDS in mestni svetnik Peter Sušnik. Županu je za njegovo doslej opravljeno delo pripisal oceno minus tri, pri tem pa izpostavil njegovo nesodelovanje z mestnimi svetniki.
23. jul. 2009
Novoimenovani generalni direktor Pivovarne Laško Dušan Zorko, ki bo položaj prevzel v petek, je danes za spletni portal 24ur.com dejal, da bo, ko bo pridobil vse informacije, razmislil in odprodal vse, kar ni potrebno za sam posel. "Govorim o določenem deležu v Mercatorju, pa tudi Delo in Večer," je zatrdil.
Vlada je na današnji seji na položaj generalnega direktorja policije imenovala Janka Gorška, so na vladi zapisali v sporočilu za javnost. Gorška so imenovali za dobo petih let z možnostjo enkratnega ponovnega imenovanja.
Podpredsednik SDS Zvonko Černač je na današnji novinarski konferenci dejal, da bo poslanec Miran Bezjak vse listine glede izobraževanja na Gea College predstavil javnosti takoj, ko se vrne z dopusta. Takoj zatem se bodo do tega opredelili tudi v SDS, je še poudaril.
Nadzorni svet je sprejel odstop Boška Šrota z vrha Pivovarne Laško. Odstop naj bi zahtevale banke upnice, saj bi tako lahko pomagale pri sanaciji podjetja. Šrota je že zamenjal Dušan Zorko iz Pivovarne Union.
22. jul. 2009
Informacija Zaresa, da naj bi tožilstvo marca zavrglo tudi zahtevo za kazenski pregon zoper finskega novinarja Magnusa Berglunda, Janeza Janšo pa napotilo na zasebni pregon, ne drži, je za STA povedala Nina Zidar Klemenčič. Neresnične so po njenem tudi navedbe, da je sklep o tem prejela tudi odvetniška pisarna Zidar & Klemenčič, ki zastopa Janšo.
Pred slovenskim veleposlaništvom v Moskvi se je danes zbralo kakih 40 pripadnikov ruske levice, ki protestirajo proti resoluciji Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (Ovse), ki obsoja zločine totalitarnih režimov, poroča Televizija Slovenija.
Evropska komisija je danes Holdingu Slovenske elektrarne (HSE) naložila 9,1 milijona evrov kazni, ker je bilo njegovo bivše hčerinsko podjetje TDR Metalurgija v obdobju 2004-2007 vpleteno v nezakonito kartelno dogovarjanje o cenah v sektorju kalcijevega karbida, so sporočili v Bruslju.
Poslanec SDS Miran Bezjak naj bi lagal o svoji izobrazbi. Na svoji predstavitveni spletni strani, na spletni strani SDS in tudi pri kandidaturi za poslanca je namreč navajal, da je diplomiral na Višji ekonomsko komercialni šoli Maribor ter na Gea College, a to ne drži, danes poročata Dnevnik in Finance.
Nadzorniki Darsa bodo na današnji seji med drugim volili svojega predsednika in namestnika predsednika, pregledali pa bodo tudi poslovanje družbe v prvih petih mesecih letos, so za STA povedali na Darsu. Nadzorni svet družbe naj bi po nekaterih informacijah pod točko razno govoril tudi o menjavah v upravi oz. sporazumnem odhodu uprave.
21. jul. 2009
Protikorupcijski komisiji se zdi dejstvo, da se Hinko Privšek vrača na Interpol, "nerazumljiva in nesprejemljiva" poteza. Matejeve izjave, da je vrnitev Privška eden v vrsti dokazov, da je bila afera Patria politično motivirana, so za komisijo "cenen poskus odvračanja pozornosti od zaukazane nesposobnosti policije" v času Matejevega ministrovanja.